Jedziesz nad wodę? Sprawdź, gdzie można się kąpać

fot. GOWiRfot. GOWiR

Główny Inspektorat Sanitarny po raz kolejny uruchomił wakacyjny serwis kąpielowy. Można na nim sprawdzić m.in. czystość wód w kąpieliskach. 

Po wybraniu kąpieliska na mapie Polski, możemy zobaczyć komunikat dotyczący trwania sezonu kąpielowego dla danego kąpieliska. W przypadku już aktywnych kąpielisk – to jest takich, których sezon kąpielowy już się rozpoczął będzie możliwy odczyt pełnej wersji raportu zawierającego m.in. dane o: jakości wody, infrastrukturze kąpieliska oraz kwestiach organizacyjnych związanych z funkcjonowanie kąpielisk. W przypadku kąpieliska jeszcze nie aktywnego pojawi się informacja dotycząca rozpoczęcia i zakończenia sezonu kąpielowego, a szczegółowy raport pojawi się po jego otwarciu.

W naszym regionie, po krótkiej przerwie ponownie czynne jest kąpielisko w Radawie. Możemy tez wybrać się m.in. do Radymna, Majdanu Sopockiego czy Krasnobrodu. 

Na mapie nie znajdziemy m.in. zbiornika w Nowym Siole, bowiem nie jest ono kąpieliskiem, ale miejscem wykorzystywanym do kąpieli. Otwarcie sezonu w kąpielisku "Wędrowiec" 1 lipca 2022 roku.

Kliknij tutaj, aby przejść do serwisu kąpieliskowego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane