"To największa inwestycja w infrastrukturę drogową w Gminie Lubaczów"

fot. gminalubaczow.plfot. gminalubaczow.pl

W czwartek w sali narad Urzędu Gminy Lubaczów odbyło się podpisanie umowy z przedstawicielem firmy STRABAG na realizację zadnia: Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Lubaczów.

„To największa inwestycja w infrastrukturę drogową, jaką realizowała kiedykolwiek Gmina Lubaczów, zarówno pod względem zakresu, jak i finansowania” – mówił Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów na spotkaniu z przedstawicielami Firmy.

W ramach zdania zostaną przebudowane odcinki dróg, wybudowane nowe odcinki chodników, kanalizacja deszczowa, kanał technologiczny, oświetlenie w miejscowościach:

a) Młodów ul. Sąsiedzka i ul. Błonie
b) Mokrzyca droga dz. nr ewid. 167/5
c) Szczutków Mielniki
d) Bałaje
e) Lisie Jamy ul. Ogrodowa
f) Załuże do cmentarza
g) Dąbrowa (na odcinku od Skrzyżowania z drogą na Kornagi do kościoła w Dąbrowie)

Ponadto zostanie wybudowany ciąg pieszo-rowerowy w Opace na odcinku od świetlicy do drogi tzw. „obwodnicy”

Termin zakończenia wszystkich elementów inwestycji upływa w IV kwartale 2023 r.

W imieniu Firmy STRABAG umowę podpisał Dyrektor jej rzeszowskiego oddziału Maciej Łukaszek.

Zadanie: Budowa i przebudowa infrastruktury drogowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą na terenie Gminy Lubaczów jest dofinansowany w 95% z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, a jego wartość wynosi 8 963 296,49 zł.

To nie jedyne drogi, jakie zostaną wykonane w Gminie Lubaczów, kolejną dużą inwestycją jest budowa drogi osiedlowej w miejscowości Dąbków-osiedle. Obecnie trwa procedura przetargowa związana z wyborem wykonawcy robót, z którym Gmina podpisze umowę.

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

IMG_0168.jpgIMG_0178.jpgIMG_0191.jpgIMG_0195.jpg

Źródło: gminalubaczow.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane