Panie z KGW w Kobylnicy Ruskiej promowały podkarpacie na zjeździe delegatów ONZ w Łodzi

W zeszły wtorek, 10 maja miała miejsce inauguracja 33. sesji regionalnej konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa FAO w Łodzi. Ponad stu delegatów z całej Europy miało możliwość poznać i spróbować regionalną kuchnię podkarpacką przygotowaną przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kobylnicy Ruskiej.

Zeszłoroczny udział Pań w Bitwie Regionów i uzyskanie tytułu ogólnopolskiego finalisty pozwolił członkiniom Koła z Kobylnicy Ruskiej na prezentowanie się nie tylko na arenie lokalnej. Na zaproszenie Ministerstwa Rolnictwa i Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa miały możliwość ponownie spotkać się w Łodzi z pozostałymi finalistami i wspólnie reprezentować kuchnie regionalną Polski.

 - Oczywiście, że jest to dla nas kolejne ogromne wyróżnienie i bez wątpienia szansa, którą mamy zamiar dobrze wykorzystać. Kolejny raz mogłyśmy się spotkać z koleżankami z Wielkiego Finału Bitwy Regionów w Częstochowie a także promować naszą kuchnię pogranicza. Naszych dań mogli spróbować delegaci z całej Europy. - mówi Karolina Witt z KGW w Kobylnicy Ruskiej

Na suto zastawionym stole nie zabrakło dobrze znanych już z festiwali dań takich jak Pieróg gryczany, pielmieni, bałabuchy, wątróbka kresowa, proziaki z masłem z czosnkiem niedźwiedzim czy aromatyczna juszka grzybowa. Zapytaliśmy, co gościom smakowała najlepiej.

- Oczywiście, że wszystko! Odwiedzający byli pod dużym wrażeniem specyfiki kuchni pogranicza – prostej w swoim wykonaniu a niesamowicie smacznej. Proziaki i dodatek w postaci masła z czosnkiem niedźwiedzim, pieróg gryczany czy pielmieni bardzo przypadły gościom do gustu. Dyrektor Generalny FAO Qu Dongyu szczególnie upodobał sobie naszą wątróbkę. - opowiada Karolina Witt

 To nie jedyny sukces Gospodyń z Kobylnicy Ruskiej w tym roku- Panie zdobyły tytuł Laureata w Konkursie dla Kół Gospodyń Wiejskich Małżonki Prezydenta RP zajmując drugie miejsce w województwie podkarpackim a latem ponownie będą reprezentować region w Festiwalu Kolska od Kuchni.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Mateusz
# Mateusz 2022-05-18 12:33
Kolska od Kuchni czy Polska od Kuchni?
Krzysztof Kaiser
-1 # Krzysztof Kaiser 2022-05-18 13:57
Cytuję Mateusz:
Kolska od Kuchni czy Polska od Kuchni?


Potwierdzam. Szukałem tego festiwalu pod tą nazwą i nie ma ;-) Przeczytajcie proszę tekst przed publikacją na przyszłość bo teraz ,,Kolska od kuchni" a wcześniej pisaliście pierwotnej wersji innego artykułu, że ostatnia niedziela to był 12 maja ;-)
polak2010
# polak2010 2022-05-18 21:48
Brawo dla Szanownych Pan z KGW macie ogromny talent kulinarny, już próbowałem waszej kuchni ,,palce lizać"

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane