„Stary park” w Lubaczowie zmieni swoje oblicze

fot. Muzeum Kresówfot. Muzeum Kresów

Starostwo Powiatowe w Lubaczowie ogłosiło przetarg na budowę i modernizację infrastruktury Muzeum Kresów w Lubaczowie wraz z Zespołem Zamkowo-Parkowym.

Zgodnie z opracowanym projektem funkcjonalno-użytkowym w ramach inwestycji mają powstać m.in. nowe ciągi pieszo spacerowe, ciąg pieszo-jezdny oraz zamontowane zostaną altany, mostki i pomosty. Cały teren zostanie też na nowo ukształtowany - znikną nierówności. Zainstalowane zostanie parkowe oświetlenie, monitoring i ogrodzenie. Na terenie zaplanowano również plac zabaw i siłownię plenerową. Przebudowane zostanie zaplecze ogólnodostępnego sanitariatu w Galerii Malarstwa. Pojawią się także nasadzenia roślin (trawniki i rośliny okrywowe), a roślinność już istniejąca poddana zostanie odpowiedniej pielęgnacji.  Cała powierzchnia, która dotyczy planowanego zadania to blisko 44,3 tys. m2.

- Naszym zamiarem jest udostępnienie tego parku mieszkańcom Lubaczowa i powiatu, jako miejsce do wypoczynku, rekreacji i kulturalnego spędzenia wolnego czasu. – mówi starosta lubaczowski Zenon Swatek

Starostwo Powiatowe chce zrealizować to zadanie w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zainteresowane firmy oferty mogą składać do 17 maja.

Do końca 2022 roku zwycięzca przetargu będzie zobowiązywany do wykonania dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii roku. Natomiast roboty budowlane powinny zostać zakończone do końca 2023 roku.

Na to zadanie Powiat Lubaczowski uzyskał dofinansowanie w wysokości 4,5 mln złotych z Rząd Funduszu Polski Ład. 500 tysięcy złotych to pieniądze jakie wyłoży starostwo.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

polak2010
-1 # polak2010 2022-04-30 18:52
O i na to czekamy Brawo w końcu mamy władzę która coś robi dla obywateli.
Krzysztof Kaiser
# Krzysztof Kaiser 2022-05-01 21:02
Cytuję polak2010:
O i na to czekamy Brawo w końcu mamy władzę która coś robi dla obywateli.


Czy Burmistrz Oleszyc Gryniewicz to też dobra władza. Też robi plac zabaw dla obywateli ;-)

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.