Długa kolejka samochodów do przejścia granicznego w Budomierzu [VIDEO]

Około 1000 pojazdów czeka na wyjazd z Polski w stronę Ukrainy na przejściu granicznym w Budomierzu. Powodem zwiększonego ruchu jest zmiana przepisów prawnych w Ukrainie, które znoszą cło na importowane samochody.

Od kilku dni zwiększa się kolejka do przejścia granicznego w Budomierzu. W tej chwili na wjazd na Ukrainę czeka około 1000 samochodów. Kolejka zaczyna się już w Wólce Krowickiej i ma prawie 5 kilometrów długości.

Wzmożony ruch na przejściach granicznych z Ukrainą związany jest m.in. ze zmianą ukraińskich przepisów, które wprowadziły zmiany w systemie importu pojazdów mechanicznych dla obywateli Ukrainy. Mianowicie są one całkowicie zwolnione z opłat celnych, czyli cła importowego, akcyzy i podatku od towarów i usług.

Dzięki nowym przepisom, które obowiązują podczas okresu wojennego obywatele Ukrainy mogą zaoszczędzić ok. 40 proc. Cło plus podatki, które trzeba było zapłacić wcześniej, kosztowały praktycznie tyle samo, co samochód.

Kolejki są też spowodowane długim czasem odprawy przez ukraińskich celników. W ciągu godziny granicę przekracza jedynie 5-6 aut, dlatego z dnia na dzień coraz więcej osób oczekuje na przejazd przez przejście graniczne w Budomierzu. Wielu obywateli Ukrainy w kolejce musi czekać nawet trzy doby.

Zobaczcie film z dzisiejszego poranka nagrany przez Marcina Piotrowskiego: 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

buhahaha
# buhahaha 2022-04-29 11:32
Co ja widzę biedni wojenni uchodzcy sprowadzają auta ciekawe skąd mają na to pieniądze w czasie wojny?BUHAHAHAH A

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.