W Oleszycach powstał punkt pomocy dla uchodźców z Ukrainy [ZDJĘCIA]

fot. MGOK w Oleszycachfot. MGOK w Oleszycach

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach został przekształcony w miejsce, w którym krótkotrwale przyjmowanie są uchodźcy z Ukrainy. Rozpoczęto również zbiórkę potrzebnych produktów.

Od momentu utworzenia punktu przyjęto już 30 osób, które mogły się posilić, odświeżyć i przespać. 

Już jutro (02.03) gmina Oleszyce rozpocznie swój dyżur na przejściu granicznym.

Przygotowujemy posiłek i ciepłe napoje dla uchodźców (Szkoła Podstawowa w Oleszyce, Szkoła Podstawowa Stare Oleszyce). Panie z Kół Gospodyń przygotują kanapki. Pracownicy naszych świetlic pomagają w segregacji darów oraz przygotowywaniu jak i dezynfekcji przestrzeni przed kolejną grupą potrzebujących. – informuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach

Wciąż trwa zbiórka produktów spożywczych, artykułów higienicznych i leków. Wszystkie te rzeczy możecie przynosić do MGOK w Oleszycach, do świetlicy przy Parafia Narodzenia NMP w Oleszycach oraz do szkół, w których trwa zbiórka (Szkoła Podstawowa w Oleszycach, Starych Oleszycach, Futorach, Zalesiu oraz Samorządowe Przedszkole).

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas swoją pomocą. Wszystkim obecnym wolontariuszom, harcerzom i ich rodzicom. – dziękują pracownicy MGOK w Oleszycach

fot. MGOK w Oleszycachfot. MGOK w Oleszycach

fot. MGOK w Oleszycachfot. MGOK w Oleszycach

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane