W ciągu ostatniej doby ponad 10 tys. osób przekroczyło granicę w Budomierzu

Jak poinformował Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, w ciągu ostatniej doby przejście graniczne w Budomierzu przekroczyło 10 tysięcy osób.

Od czwartku, kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę do poniedziałku przejście graniczne w Budomierzu przekroczyło 26,3 tys. osób.

Natomiast w ciągu ostatniej doby w Budomierzu odprawiono 10 tysięcy osób, w tym 4 tys. pieszo. – poinformował portal ZLUBACZOWA.PL  rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ppor. Piotr Zakielarz

Do tej pory wszystkie podkarpackie przejścia graniczne z Ukrainą przekroczyło łącznie 139 tys. osób, z czego 50 tys. w ciągu ostatniej doby.

Dotychczas najwięcej osób dotarło do Polski przez przejście w Medyce - 54,6 tys., w tym pociągami 20,5 tys. osób. W Korczowej granicę przekroczyło 39,5 tys. osób, w Budomierzu 26,3 tys., a przez Krościenku do Polski uciekło przed wojną 18,3 tys. Ukraińców.

Wiele osób przekracza granice w autokarach. W Budomierzu odprawiono 35 takich pojazdów, w Korczowej 46, Medyce 29, a w Krościenku 16.

MAG, zlubaczowa.pl

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Dmw
+13 # Dmw 2022-02-28 11:03
Z tych 200tys żołnierzy którzy pojechali na front, połowa już walczy. Ukraina daje im opór, sensowny opór. A nawet NATO jeszcze nie podjechało ze sprzętem. Putek się przeliczył i to grubo, bardzo grubo.
W zasadzie przegrywa na każdym froncie na którym może przegrywać. Ekonomicznie jest bzykany z przodu, tyłu i od boku. Zaraz wylatuje z SHIFT, chiński bank się na niego wypiął. Nawet araby są na anty.
A mija dopiero 3ci dzień wojny. Anonimus miażdży go cybernetycznie. On kombinuje, ale już ma upie****e łapy.
Jak to mówią w szachach "ta partia jest już wygrana, teraz trzeba wygraną doprowadzić do końca".
Dmw
+6 # Dmw 2022-02-28 11:06
* 5 dzień
Dmw
+5 # Dmw 2022-02-28 11:06
* 5 dzień
Dmw
+3 # Dmw 2022-02-28 13:57
Cytuję
Rosja: Siły odstraszania nuklearnego w gotowości

Rosyjskie siły odstraszania nuklearnego zostały postawione w stan gotowości zgodnie z rozkazem Władimira Putina - podaje Interfax.

To już nawet kim Dzong Un tak się nie zachowuje. On jest popyerdolony!!!!!


Czytaj
Dmw
+6 # Dmw 2022-02-28 14:08
Skończy źle. Albo tak jak Stalin,we własnych szczynach albo jak Katarzyna II na kiblu
Dmw
+8 # Dmw 2022-02-28 16:07
No co minusujesz? Nie chcesz aby tego wariata szlag trafił? Chyba,że jesteś ruskim agentem
Dmw
+7 # Dmw 2022-02-28 16:16
Nie wierzę,że nie ma takiej możliwości aby wysłać kogoś,w dzisiejszych czasach i go stuknąć. No ale to trzeba chcieć
Nadciąga katastrofa
+1 # Nadciąga katastrofa 2022-03-01 06:46
Ludzie, obudźcie się. Nie minie miesiąc, a my wpuścimy do kraju kilka milionów Ukraińców - oczywiście bez żadnego sprawdzenia co to są za ludzie. Wszyscy będą utrzymywani na nasz koszt. Owszem, pomagać trzeba, ale kiedy w końcu zaczniemy dbać o nasz interes narodowy. Orban wypiął tyłek i powiedział, że nie pozwoli na transport broni na Ukrainę przez terytorium Węgier, bo dla niego najważniejsze jest bezpieczeństwo jego obywateli i dlatego dystansuje się od tego konfliktu rosyjsko ukraińskiego. Zobaczycie jaką tragedią skończy się to dla naszego narodu. Pinokio Morawiecki szasta naszym majątkiem narodowym jak swoją własnością. Pytał się ktoś kogoś czy chce tu przyjmować i utrzymywać ludzi z innego kraju?
Wierzyce, że minęło 4 dni wojny (Rosjanie atakują głównie obiekty wojskowe) i już zaistniała katastrofa humanitarna zmuszająca miliony ludzi do opuszczenia swojego kraju?. Nie bądźcie pelikanami łykającymi medialną papkę. Wy sobie zdajecie sprawę ze skali tych liczb? Morawiecki dzisiaj powiedział, że od dzisiaj codziennie na terytorium Polski będzie wjeżdżało 100 000 Ukraińców. Staniemy się państwem podzielonym etnicznie, a wojna domowa to będzie tylko kwestia czasu.
Ciekawy
+2 # Ciekawy 2022-03-01 07:23
A wśród tych uchodzcow wojennych wszyscy ci którzy nie mogli przekroczyć granicy z Białorusią w stronę polski jeszcze parę miesięcy temu. Czy tego nikt nie zauważył?
acaba
+2 # acaba 2022-03-01 07:26
Tak sie boicie o Polskę? A zaśmierdziało mi putinowskim trollem. Najlepiej wzbudzić obawę, lęk ksiązkowe postepowanie
acaba
+2 # acaba 2022-03-01 07:29
Cytuję Ciekawy:
A wśród tych uchodzcow wojennych wszyscy ci którzy nie mogli przekroczyć granicy z Białorusią w stronę polski jeszcze parę miesięcy temu. Czy tego nikt nie zauważył?


Karma wraca
narracja tvpis na temat uchodźców. KARMA WRACA
Ciekawy
+1 # Ciekawy 2022-03-01 10:52
Za pisem nie jestem i nigdy nie byłem a trolem jesteś pewnie ty kacabie. Tylko byłem ciekaw dlaczego nasi żołnierze jeszcze chwila temu byli obrzucani kamieniami na granicy z Białorusią a teraz takich wpuszczają do Polski.
Ciekawy
+3 # Ciekawy 2022-03-01 11:00
Polecam wyłączyć TVP otworzyć oczy i włączyć mozg.
m.youtube.com/.../
acaba
+3 # acaba 2022-03-01 06:49
Miał być drugi Budapeszt w Polsce. Pamiętacie?!
Węgierskie media państwowe, kontrolowane przez spółkę KESM, powiązaną z rządem Viktora Orbana, "przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa" — mówi Agnes Urban, węgierska medioznawczyni. Według niej w trakcie wojny w Ukrainie uprawiana jest "propaganda przypominająca czasy komunizmu".
W stacji Hir TV, która należy do KESM, przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa. (...) Stale ci sami trzej eksperci "tłumaczą" Węgrom, jak mają interpretować to, co dzieje się na Ukrainie — opowiada Urban. Według niej eksperci prezentują postawę prorosyjską, a jeden z nich porównuje prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera "mobilizującego Volkssturm w upadających nazistowskich Niemczech".
i kto chcial rozpierniczyć UE od srodka i na czyje polecenie?
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2022-03-01 10:21
Cytuję acaba:
Miał być drugi Budapeszt w Polsce. Pamiętacie?!
Węgierskie media państwowe, kontrolowane przez spółkę KESM, powiązaną z rządem Viktora Orbana, "przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa" — mówi Agnes Urban, węgierska medioznawczyni. Według niej w trakcie wojny w Ukrainie uprawiana jest "propaganda przypominająca czasy komunizmu".
W stacji Hir TV, która należy do KESM, przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa. (...) Stale ci sami trzej eksperci "tłumaczą" Węgrom, jak mają interpretować to, co dzieje się na Ukrainie — opowiada Urban. Według niej eksperci prezentują postawę prorosyjską, a jeden z nich porównuje prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera "mobilizującego Volkssturm w upadających nazistowskich Niemczech".
i kto chcial rozpierniczyć UE od srodka i na czyje polecenie?

Cytuję acaba:
Miał być drugi Budapeszt w Polsce. Pamiętacie?!
Węgierskie media państwowe, kontrolowane przez spółkę KESM, powiązaną z rządem Viktora Orbana, "przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa" — mówi Agnes Urban, węgierska medioznawczyni. Według niej w trakcie wojny w Ukrainie uprawiana jest "propaganda przypominająca czasy komunizmu".
W stacji Hir TV, która należy do KESM, przedstawiają Ukrainę jako państwo upadłe, pozbawione politycznego przywództwa. (...) Stale ci sami trzej eksperci "tłumaczą" Węgrom, jak mają interpretować to, co dzieje się na Ukrainie — opowiada Urban. Według niej eksperci prezentują postawę prorosyjską, a jeden z nich porównuje prezydenta Wołodymyra Zełenskiego do Adolfa Hitlera "mobilizującego Volkssturm w upadających nazistowskich Niemczech".
i kto chcial rozpierniczyć UE od srodka i na czyje polecenie?


Również chciałem poruszyć te sprawę, ale acaba mnie wyprzedziłeś, więc jedynie mogę napisać, że popoeram Twój komentarz. PiS się przeliczy jeśli chodzi o Orbana. W razie wojny on by Nas też zostawił na pożarcie Rosji.
polak2010
-5 # polak2010 2022-03-01 11:02
Kolejny dzień wojny na Ukrainie mija a ja się pytam gdzie są ci Hipokryci od pomocy humanitarnej?
Senator Stanecka, poseł Starczewski, poseł Hartwich, Owsiak, ochojska,
Gdzie oni są?
Może z Ryśkiem Petru polecieli do Portugalii
aa
+2 # aa 2022-03-01 15:57
Cytuję polak2010:
Kolejny dzień wojny na Ukrainie mija a ja się pytam gdzie są ci Hipokryci od pomocy humanitarnej?
Senator Stanecka, poseł Starczewski, poseł Hartwich, Owsiak, ochojska,
Gdzie oni są?
Może z Ryśkiem Petru polecieli do Portugalii


Nie szanujesz zadnych świętoci nie masz żadnych wartości, jesteś pisiorowym dnem i zamknij się, bo juz wszyscy maja ciebie dość
AntyPiS
+3 # AntyPiS 2022-03-01 17:20
Cytuję polak2010:
Kolejny dzień wojny na Ukrainie mija a ja się pytam gdzie są ci Hipokryci od pomocy humanitarnej?
Senator Stanecka, poseł Starczewski, poseł Hartwich, Owsiak, ochojska,
Gdzie oni są?
Może z Ryśkiem Petru polecieli do Portugalii


A skąd wiesz, ze nie pomagają. A z Owsiakiem toś dopierdzielił. Już pierwszego dnia dał znać, że z Fundacji kasa będzie na pomoc Ukrainie. Ledwo co krytykowano burmistrza Oleszyc, że nie ma miejsca dla imigrantów z Ukrainy i jak się okazało było szykowane i już takie komentarze się skończyły. Hipokrytą jesteś Ty. Najpierw szczujesz przeciwko Ukraińcom. Moje o tym, ze UPA to historia minusowałeś i wyśmiewałeś. Potem bez żadnej skruchy nagle normalnie byś Ukraińcami to się przytulał. Jesteś jak taki Judasz. Jesteś takim fałszywym hipokrytą do szpiku kości. Nie jesteś osobą godną zaufania. Ci co wymieniłeś działają w swoich okręgach i miejscach i nie muszą Ci o tym mówić.

UWAGA!