Zakaz handlu na Podkarpaciu tymczasowo zniesiony. Sklepy mogą być otwarte w niedzielę

Sklep w Oleszycach fot. archiwum zlubaczowa.plSklep w Oleszycach fot. archiwum zlubaczowa.pl

Jak poinformował dzisiaj rzecznik rządu Piotr Müller zakaz handlu w niedzielę przestaje tymczasowo obowiązywać w dwóch województwach – podkarpackim i lubelskim.

Müller podkreślił, że w związku z agresją Rosji na Ukrainę i przybywającymi do Polski uchodźcami, mamy w Polsce stan "wyższej konieczności, w którym potrzebne jest uruchomienie danego rodzaju działalności".

"W szczególności w woj. podkarpackim i lubelskim, w szczególności przy trasach, po których poruszają się osoby przemieszczające się z terenu Ukrainy, możliwe jest otwarcie sklepów w niedzielę. Właśnie ze względu na to, że działamy w celu uchylenia bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem wyższego dobra - w tym wypadku osób, które uciekają przed wojną" - powiedział Müller.

Chcemy dać jasny sygnał, że - jeśli chodzi o otwieranie w tych miejscach sklepów, które w niedzielę powinny być zamknięte - tego typu działania nie będą karane" - dodał. Zapowiedział też "skorygowanie stosownych przepisów".

O otwarcie sklepów w województwie podkarpackim i lubelskim zaapelowała także w niedzielę szefowa Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg.  

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

AntyPiS
+4 # AntyPiS 2022-02-27 21:51
I tu mogę pochwalić. Decyzja powinna zapaść już parę dni temu. Jeśli jest strefa przygraniczna to warto to wykorzystać w takiej sytuacji jaką obecnie mamy na wschodniej granicy. Pomoże to na lepszą pomoc dla uchodźców z Ukrainy.
Dmw
+1 # Dmw 2022-02-28 01:57
Czyż nie widać podobieństwa?

youtu.be/PapAEP_BBiw
polak2010
-2 # polak2010 2022-02-28 07:26
Ale Ukraińcy walczą,mają ducha walki"

To jest coś takiego czego brakuje rosyjskim żołnierzom.
Polak2010@
+1 # Polak2010@ 2022-02-28 07:55
Cytuję polak2010:
Ale Ukraińcy walczą,mają ducha walki"

To jest coś takiego czego brakuje rosyjskim żołnierzom.

BUJAJ SIĘ JUDASZU, HIPOKRYTO !!!!!!

UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane

W kinie

No result...