Będzie się działo... Czyli Majówka w powiecie.

1 maja w czwartek świętem pracy rozpoczyna się tzw. Majówka. W tym roku pracujący odpoczną od „roboty” aż 4 dni. Z okazji świąt Pracy, Flagi oraz Konstytucji 3 Maja w naszym powiecie odbędą się uroczystości oraz koncerty. Zobacz „majówkowy rozkład wydarzeń”.

Największe uroczystości odbędą się w Lubaczowie. Tutaj w piątek, 2 maja na Rynku z okazji Dnia Flagi RP odbędzie się happening pt. „Bądźmy biało czerwoni”. Podczas tego wydarzenia odśpiewany zostanie Hymn Polski, poznamy historię flagi biało czerwonej. Gromady zuchowe i drużyny harcerskie przygotują dla nas specjalne prezentacje programowe. Nie zabraknie także konkursów, gier i zabaw. Organizatorzy przewidzieli także rozdawanie kokardek, flag i symboli narodowych mieszkańcom Lubaczowa.

Dzień później z okazji Święta Konstytucji 3 Maja o godzinie 10:00 rozpocznie się przemarsz ulicami Lubaczowa pod Pomnik Niepodległości. Godzinę później w Konkatedrze ma zostać odprawiona Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. O 15 na rynku odbędą się prezentacje artystyczne solistów i zespołów muzycznych MDK. O 16 zaś rozpocznie się spektakl teatralny „Czerwony Kapturek”. Nie zabraknie więc atrakcji dla dzieci. Oprócz spektaklów organizatorzy przewidzieli także konkursy i zabawy.

O 20:30 w Lubaczowie ma się rozpocząć koncert gwiazdy wieczoru – zespołu Vena Valley.

W Oleszycach na placu Publicznego Gimnazjum im. Orła Białego odbędą się uroczystości związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja. W programie jest między innymi uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny, a także impresja słowno-muzyczna w wykonaniu młodzieży z publicznego Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach.

Ciekawie zapowiada się Narolska Majówka. Potrwa ona aż trzy dni. Początkiem majówki w Narolu ma być panel dyskusyjny w Ratuszu Miejskim o 13:30 na temat tradycji wytwarzania nalewek. Później na scenie pojawią się zespoły i artyści GOK w Narolu oraz SP w Narolu. Atrakcją wieczoru ma być koncert zespołu Disco Polo - Classic. Piątek ma się zakończyć imprezą prowadzoną przez DJ BLAQQO. Dzień później będziemy mogli wybrać się na spektakle oraz koncerty w Centrum Koncertowo-Wystawniczym. 3 maja odbędzie się msza św. w intencji Ojczyzny i Strażaków. Później biegacze wezmą udział w XXXI Narolskich Biegach Ulicznych.

   

 

Komentarze   

krzysiek
+1 # krzysiek 2014-05-01 14:59
Poprawcie te święto niepodległości bo aż wstyd
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.