Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

Featured

Marszałek Władysław Ortyl w Lubaczowie o najważniejszych inwestycjach w powiecie [ZDJĘCIA]

Marszałek Władysław Ortyl w środę spotkał się z lubaczowskimi samorządowcami. Rozmowy dotyczyły najbardziej pilnych inwestycji w powiecie lubaczowskim oraz przedsięwzięć, które mają być realizowane w najbliższych miesiącach. W spotkaniu uczestniczyła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.

Z inicjatywy wójta gminy Lubaczów Wiesława Kapla pierwsza część spotkania odbyła się budynku lubaczowskiego starostwa .Uczestniczyli w nim m.in. marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, starosta lubaczowski Zenon Swatek, burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel, poseł Anna Schmidt – Rodziewicz, a także lokalni samorządowcy, którzy przybyli na spotkanie, aby rozmawiać o rozwoju ich małych ojczyzn. Starosta podziękował samorządowi województwa za dotychczasowe wsparcie:

- Wreszcie nasze problemy zostały dostrzeżone. Widzimy szereg ważnych inwestycji dla podniesienia poziomu cywilizacyjnego naszego regionu – mówił starosta lubaczowski.

Marszałek podkreślił, że województwo chce wspierać powiat lubaczowski:

- Chcemy wspierać Lubaczów, jeżeli chodzi o inwestycje infrastrukturalne, ale także w obszarze kulturowym. Wielkie dziedzictwo które tu jest wymaga zaangażowania środków. A wiem, że te środki przekazane do powiatu lubaczowskiego nie będą zmarnowane – podkreślał marszałek.

Wśród tematów, o których była mowa wiele miejsca zostało poświęcone modernizacji drogi 865 Jarosław-Bełżec i 867 Sieniawa - Oleszyce – Horyniec - Prusie. Jak mówił starosta te dwie drogi to najważniejsze dla powiatu drogowe inwestycje.

O ich znaczeniu dla powiatu mówił także wójt gminy Lubaczów Wiesław Kapel:

- Ogromnie nam zależy, żeby te inwestycje przyspieszyć, to pozwoli na rozwój biznesu i turystyki – mówił wójt Kapel.

Marszałek zapewnił, że obie drogi są dla samorządu województwa priorytetem, zwłaszcza 865 i na pewno zostaną podjęte wszelkie możliwe działania, aby zostały zmodernizowane jak najszybciej.

- To jest trudna sprawa, nie wiem jakie oszczędności pozostaną, ale wiem jak ważne są to inwestycje dla regionu, dlatego mogę zapewnić, że pomoc była, jest i będzie – mówił marszałek.

Podczas spotkania poruszono też temat obwodnicy Narola. Władysław Ortyl zapewni, że ta inwestycja wkrótce będzie realizowana.

Marszałek zapewnił też, że budowana będzie obwodnica Narola:

– Budujemy, projektujemy, postępujemy dalej, kumulujemy środki i będziemy tę inwestycję realizować, bo ona jest bardzo ważna – zapewnił marszałek.

 

Uczestnicząca w spotkaniu poseł Anna Schmidt–Rodziewicz podkreślała znaczenie takich spotkań, debaty o przyszłości, a także wagę i konieczność współpracy pomiędzy samorządami:

- Państwo sami jako samorządy lokalne nie dysponujecie środkami, aby zrealizować większe inwestycje i konieczna jest współpraca samorządów wszystkich szczebli, ale także samorządów z rządem. Cieszę się, że spotykamy się w takiej formule, bo takie debaty powinny się odbywać, dla dobra powiatu i gmin – mówiła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.

Po spotkaniu z samorządowcami odbył się briefing prasowy, na którym marszałek Ortyl, poseł Anna Schmidt – Rodziewicz oraz starosta lubaczowski Zenon Swatek podsumowali spotkanie. Najwięcej miejsca dziennikarze poświęcili, tak jak samorządowcy, kwestii inwestycji drogowych. Marszałek pytany o remont drogi 865 i pozostałych dróg wojewódzkich w powiecie, powiedział:

- Te drogi nie będą niestety wszystkie zrealizowane w obecnej perspektywie finansowej, bo po pierwsze brak środków, a po drugie nie mamy pełnej gotowości w tym zakresie. Ale rozmawiając dzisiaj o przyszłej perspektywie finansowej te drogi wyznaczamy już do realizacji dokumentacji technicznej, bo przyszła perspektywa odznaczać się będzie tym, że trzeba będzie szybko działać i dlatego my tę gotowość chcemy osiągnąć jak najszybciej – tłumaczył marszałek.

Marszałek przekazał po raz kolejny, że priorytetem będzie infrastruktura kolejowa, czyli linia 101, która będzie ważna dla funkcjonowania kopalni siarki, w której właśnie wydobyto pierwszy kilogram tego surowca.

- Będziemy zabiegali w ministerstwie, aby inwestycje kolejowe znalazły się w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia – tłumaczył marszałek dodając, że ważna będzie współpraca województw w tym zakresie.

Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz podkreślała, że spotkanie było bardzo owocne i na pewno z korzyścią dla powiatu:

- Chcemy takie spotkania kontynuować i chcemy dobrej współpracy – mówiła pani poseł dodając, jak wielkie środki na drogowe inwestycje w postaci obwodnic Cieszanowa, Oleszyc i Lubaczowa trafiły do powiatu.

Również starosta lubaczowski mówił o wadze dzisiejszego spotkania, które pozwoliło na konstruktywną dyskusję i zaplanowanie przyszłych działań.

Źródło: podkarpackie.pl, zlubaczowa.pl

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0
lubicz
Poseł Anna Schmidt-Rodziewicz podkreślała, że spotkanie było bardzo owocne i na pewno z korzyścią dla powiatu:WODA TRAWA, ZERO KORZYŚCI DLA POWIATU
0
lubicz
MOWA!!! (A WODĘ TO ONI LALI;-))
0
ppp
wszystko jest potrzebne wszystko zrobimy nie ma kasy dla was ale sie staramy itd itp.... a tak naprawde popili lulki popalili popierdzieli w stołki pojedli ciastek od siarkowskiej pieczonych przez ukrainców i sie rozjechali w pizd....u bez efektów !!
0
Zz
Szkoda ze sobie kół w samochodach nie pourywali na tych dziurach moze by dotarło do nich ze to nie jest kwestia perspektyw tylko natychmiastoweg o remontu
0
20 lat mineło
my te baje już czytaliśmy za poprzednich władz i przy każdych wyborach
0
Tomasz lis
Ale piękne opowieści snują. No wiecie towarzysze ,my wiemy ,rozumiemy wasze potrzeby i będziemy dokładać wszelkich starań itd itp i ble ble.Ale chwilowo nie mamy środków ale może kiedyś będziemy mieli...
0
Broszka
O wicestarosta już przekonany do broszki na klapie garnituru.Kiedy zostanie partyjniakiem jedynej słusznej partii??:D
0
Perspektywa
Za często są wybory, dopiero co były samorządowe, w maju będą do europejskiego parlamentu, na jesieni do krajowego, w efekcie mamy ciągłą kampanię wyborczą. Powinny wszystkie wybory odbywać się w tym samym terminie, byłoby taniej i mniej wodolejstwa i obiecanek, a więcej rzeczywistych działań.
0
nn
Admin! czas skasować te plusiki! Suweren ma inne zdanie
0
Zz
Suweren jest po prostu wkur iony kiedy czyta takie artykuły a dopiero co jechał z Jarosławia
0
m
Już przed wyborem starosty pisaliście, że został. Dlaczego wprowadziliście mnie w błąd??
0
m
Przeglądam niusa na facebook'u z miasta, serwisu informacyjnego i innych, szukam, gdzie ta fala, gdzie ten hejt, gdzie Ci ŚMIAŁKOWIE ze swoimi komentarzami, wchodzę tutaj i.. są. Znaleźli się. :D
0
Janek
No i d....a wiosna już blisko podróżni z dworca pks będą mogli cieszyć się widokiem ptaków które przylatują do nas z ciepłych krajów ,jak szczaw zaczyna się zielenić itp. rzeczy a do zimy i do następnych wyborów daleko a rząd się wyżywi
0
cyklista
No właśnie pisowskie władze powiatu lubaczowskiego i jarosławskiego powinny pomyśleć o nowym dworcu pks .Ponoć niedoszły inwestor zapłacił kary umowne i ani pieniędzy ani dachu nad głową dla podróżnych.Remont obiektu PKP dla poprawy wizerunku dworca jak najbardziej wskazany ,tylko ilu podróżnych korzysta z ich usług a ile z pks
0
oj tam oj tam
Zz powiedziała :
Suweren jest po prostu wkur iony kiedy czyta takie artykuły a dopiero co jechał z Jarosławia
Moze ci polepszy;-), planuja remont drogi do LIPINY (nawet nie do Zapalowa-LIPINA OKNO NASWIAT POWIATU LUBACZOWSKIEGO wg MARSZALKA

0
demos
I masz powiecie lubaczowski za to,że jesteś kolebką PIS-u, obiecanki, cacanki, a ogólnie żadnych konkretów, ale tam w powiatach , w których po połowie jest zwolenników PO czy PIS, tam dokładają do wszystkiego, byle tylko nakłonić ludzi do pisuarków, a u nas?po co? tu jest żelazny elektorat pisowski więc po co się starać?
0
Dr
Takie i podobne bajki już nieraz słyszeliśmy z ust wójta Kapla więc po co ten cały spęd?
0
PILNE
Droga Jarosław Lubaczów to jedna wielka PORAŻKA!!!Nie ma co mówić o jakichkolwiek większych inwestycjach dopóki nie zostanie odnowiona. Ludzie!Który normalny inwestor jadąc sobie spokojnie autostradką do Jarosławia i zjeżdżając na taki syf zdecyduje się tu prowadzić dzialalność. Siedzicie politycy po wielkich miastach jak Warszawa czy Rzeszów a nie wiecie takich podstawowych rzeczy. Komunikacja to czynnik od którego się zaczyna. Szlaki drogowe, wodne i inne. Pomyślcie jak powstawały wielkie miasta, co o tym decydowało. Właśnie skomunikowanie z resztą kraju. A spotkanie owocne to takie, na którympadaj ą konkrety. Co my mamy czekać do 2027 roku na nową drogę??? Tego chce marszałek? Na obwodnice pod rzeszowem, drogi i mosty to są grube miliony a na naszą drogę nie ma.
0
Owocne!
Owocne spotkanie!!! Dobre sobie. Jeśli jego celem były puste obietnice do realizacji za 10 lat i popis populizmu i demagogi to owszem było bardzo owocne. Tym spotkaniem pokazano nam, mieszkańcom przysłowiowy środkowy palec. Mogą powiedzieć otwarcie: kasa jest tylko na duże miasta i basta a nie łudzić nas pustymi obiecankami i fałszywym współczuciem .
0
Daria
Poobniżać uposażenia i zredukować liczbę radnych samorządowych oraz członków zarządu i kasa się znajdzie na drogę. W skali kraju PIS obiecuje złote góry a u nas się nie popisali niestety. To nie jest tak że nagle rozmawiamy o problemach powiatu i nagle wszyscy o kurde trzeba zrobić drogę na jarosław. O tym każdy kto ma samochód doskonale wie od dawna. Liczyliśmy że pis przestanie debatować i weźmie się za robotę ale widzę, że płonna to nadzieja.
0
Kaska
Świetnie że jest kasa na inwestycje w kulturę. Będzie można niedługo u nas w powiecie otworzyć skansen albo park tematyczny jak kiedyś żyli ludzie w Polsce hehe bez dróg i bez perspektyw.
0
PROGRAM PIS
• RODZINA 500+ od pierwszego dziecka. Od 1 lipca, dla wszystkich rodzin, w których jest jedno lub więcej dzieci, nie będzie progu finansowego, warunkiem otrzymania jest złożenie wniosku. • MŁODZI Brak podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia. Ulga obejmie wszystkich pracowników do 26 roku życia, którzy mają umowę o pracę / zlecenie, nie będzie dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą. • PRACA Obniżenie kosztów pracy. Podniesienie kosztów uzyskania przychodu oraz obniżenie PIT-u dla wszystkich pracujących. • STARSI :Emerytura +. Dodatkowe 1100 zł dla każdego emeryta i rencisty rocznie, wypłata w maju, wypłata również dla osób, które pobierają emerytury cząstkowe. • INFRASTRUKTURA Przywrócenie zredukowanych połączeń autobusowych. W Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat połączenia autobusowe zostały zredukowane o połowę z prawie miliarda przejechanych kilometrów. Gminy i powiaty będą organizować przetargi na przewozy lokalne, w których każdy przewoźnik będzie mógł startować.
0
oko
wydaje mi się,że działaczom ANTY-PIS po wielu latach nic nie robienia w powiecie lubaczowskim bardzo zależy na tym aby nikt tutaj nie przyjeżdżał i nic nie robił. Dlatego takie szczucie na marszałka i panią poseł. Widać, że jesteście bardzo nie gościnni i skąpi, a kulturze nie wspomnę WSTYD!
0
brawo
Tak, tak słyszeliśmy te obietnice, nie trzeba powtarzać. Fajnie, że jest kasa na wszystko oprócz drogi, która jest potrzebna do rozwoju naszego powiatu jak tlen. Przypomnę tylko, że na 3 kilometry drogi na lotnisko do Jasionki 80 mln zł szybko się znalazło. Na marginesie mam nadzieję, że te połączenia zredukowane, o których mowa przywrócą również na trasie Jarosław Lubaczów. Kiedy wreszcie zacznie się u nas myślenie, że lepiej stworzyć warunki do pracy i inwestycji zamiast rozwalać hajs. Żeby było jasne, nie krytykuję rozdawnictwa, krytykuję błędne priorytety tegoż.
0
Mark
Poobniżać też uposażenia we wszystkich placówkach publicznych i kasa się znajdzie dla całej rzeszy bezrobotnych, którzy od lat bujają się szukając pracy. To nie jest tak, że nagle pojawił się problem bezrobotnych. O tym każdy, kto przeżył lata bezrobocia, bezsensowne dofinansowywane staże, śmieciówki, robotę na czarno, a w publicznych wiecznie zamknięte drzwi doskonale wie od dawna. Niestety każdy, kto tego nie zna, bo spokojnie grzeje dobrze płatną posadkę, nie rozumie i nie zrozumie. Problemów jest cała masa, nie da się zrobić wszystkiego na raz, a każdy widzi tylko to, co chce widzieć. Świat egoistów.
0
eva
Obecny rząd wspiera rozwój małych miejscowości, trzeba tylko wykorzystać tą szansę .
0
autobus
a władze PSL-owskie powinny odpowiedzieć , za to że doprowadziły do takiego stanu!
0
Polak
Trzeba wspominać ale każde złodziejskie rządy od sld do platformy a jedynym faktem pozostanie, że od 15 lat dostałem dwie podwyżki i obie za rządów PiS. Pierwsza płacona od 2007 roku przez kilka 3 lata, drugą teraz.Tyle lat musiało upłynąć aby zrabowane przez po-psl, Polsce pieniądze których za rostowskiego nie było dla Polaków odzyskać od złodziej. I bądź pewny, że moje wnuki też będą gardziły każdym złodziejem, aferzystą,konfi dentem i zdrajcą Polski od czasów okrągłego przekrętu, tak jak nimi dzisiaj gardzę.
0
Mieszkaniec1972
Proponuje zwrócić uwagę na jedną z najważniejszych rzeczy dla społeczeństwa a mianowicie ochrona zdrowia dokładnie,,nasz ym,, szpitalem.
0
mario
dokładnie tak jak piszesz oko. Gdzie byli ci narzekacze-krzykacze przez poprzednie 15 lat kiedy NIC nie robiono na naszych drogach!!! A teraz kiedy ruszyły obwodnice Oleszyc, Cieszanowa, kiedy mieszkańcy gminy Dzików jadą po nowych drogach, kiedy ruszyły "z kopyta" prace na obwodnicy Lubaczowa (Narol też miałby już obwodnicę gdyby nie anty-działania jednego z mieszkańców), to teraz to "bractwo oderwanych od koryta" pluje jadem!!! Po takich zastrzykach społecznych jak wszystkie programy społeczne PiS-u włącznie z "piątką" Kaczyńskiego która niebawem ruszy to wiadome że kolesi krew zalewa! Co było przedtem w Lubaczowie?!?!?!?! walący się budynek MOK-u, niedocieplone energochłonne budynki szkół i przedszkoli, obskurne budynki Policji (nie tylko w Lubaczowie ale w gminach też) to jakimś dziwnym trafem tego nie dostrzegali!!! A o "błazenadzie" w karetkach pogotowia już nie wspomnę, ostatnio się nasłuchaliśmy i napatrzyliśmy!! ! No dalej! Plujcie! Ci wszyscy sfrustrowani i w wyborach niewybrani!!! :)
0
Gekon
Skoro ciągle mamy deficyt, może mniejszy ale ciągle jest, to tak naprawdę pieniędzy brakuje, i te brakujące są ale one są pożyczone, kiedyś trzeba je będzie oddać. Więc miał rację Rostowski mówiąc, że nie ma. Byłyby gdyby w budżecie była nadwyżka.
0
cieszynka
oko powiedziała :
wydaje mi się,że działaczom ANTY-PIS po wielu latach nic nie robienia w powiecie lubaczowskim bardzo zależy na tym aby nikt tutaj nie przyjeżdżał i nic nie robił. Dlatego takie szczucie na marszałka i panią poseł. Widać, że jesteście bardzo nie gościnni i skąpi, a kulturze nie wspomnę WSTYD!
Przyjechali się lansować przed wyborami i tyle w temacie

0
ble ble
Polak powiedziała :
Trzeba wspominać ale każde złodziejskie rządy od sld do platformy a jedynym faktem pozostanie, że od 15 lat dostałem dwie podwyżki i obie za rządów PiS. Pierwsza płacona od 2007 roku przez kilka 3 lata, drugą teraz.Tyle lat musiało upłynąć aby zrabowane przez po-psl, Polsce pieniądze których za rostowskiego nie było dla Polaków odzyskać od złodziej. I bądź pewny, że moje wnuki też będą gardziły każdym złodziejem, aferzystą,konfidentem i zdrajcą Polski od czasów okrągłego przekrętu, tak jak nimi dzisiaj gardzę.
PiS obniżył apanaże misiewiczom i dał tobie

0
ja
pracy i chleba
0
art
a uzdrowiskiem też sie nic nie chwalili
0
śmiechu warte
dobre dobre dobre........trzymajcie się wszyscy:)
0
goha goha 3 zl
jaca praca
0
neo
A gdzie tu zasługa PIS-u, że mieszkańcy gminy Stary Dzików jeżdżą po nowych drogach?
0
AntyPiS
Spotkanie się odbyło i tyle o nim można powiedzieć. Zero konkretów oprócz tego, że nie mamy dla Was pieniędzy. Zwracam się teraz do PiS-u. Po co szczyciliście się przed wyborami samorządowymi, że już blisko remontu drogi 865, która zwłaszcza w okolicy Koniaczowa wymaga natychmiastowej naprawy. Przyszedł czas rozliczenia się z jednej z większych lokalnych obietnic, która pomogła wygrać Wam wybory i co okazało się to kłamstwem i wydmuszką wyborczą. Ja też mogę obiecać, że droga kiedyś w przyszłości będzie. A na pytanie kiedy odpowiem tak samo: Kiedyś. Zadziwia mnie też po co teraz przyjeżdżał Marszałek. Dla PiS-u to złe posunięcie bo są podwójne wybory a mówienie, że nie zrealizujemy teraz obietnic bo nie ma pieniędzy raczej chluby nie przynosi. Zapamiętajcie te słowa o braku pieniędzy dla naszego powiatu z województwa. Zmiana opcji politycznej nic nie zmieni w tej kwestii. Obecna władza woli okolice Rzeszowa a nie Lubaczowa. Dlatego nie raz pojawiały się plotki dojścia do lubelskiego, ,aby trochę przycisnąć Rzeszów, aby dał pieniądze. A teraz możemy tylko liczyć na to co spadnie z ,, pańskiego" stołu. Jeszcze nie raz nas PiS rozczaruje.
0
mieszczuch
a gdzie zaklady pracy hale produkcyjne no gdzie jak życ
0
Wiech
W celu przypomienia Marszalkowi o powiecie lubaczowskim,ze jest taki powiat i tutaj tez cos trzeba robic .Kapel to jedyny csamorzadowiec ,ktory od kilku lat stara sie przypominac rzeszowskim wladzom o istnieniu terenu lubaczowskiego i o potrzebach ludzi tu mieszkajacych.
0
Wiech
W celu przypomienia Marszalkowi o powiecie lubaczowskim,ze jest taki powiat i tutaj tez cos trzeba robic .Kapel to jedyny csamorzadowiec ,ktory od kilku lat stara sie przypominac rzeszowskim wladzom o istnieniu terenu lubaczowskiego i o potrzebach ludzi tu mieszkajacych.
0
Wiech
Pomoc byla jest i bedzie,powiedzi al marszalek ,a porzadnej drogi do Jaroslawia jak nie bylo tak nie ma,fakty sa niestety takie.Jestem zwolennikiem PIS , zawsze Ich popieralem, myslalem ,ze jak beda mieli wladze to przynajmniej ta droge wybuduja.Za chwile bedzie cztery lata jak rzadza , ciagle slysze tylko obiecanki,przyk re to niestety i pewnie juz nie zaglosuje na PIS.
0
rz
PSLGBT?
0
Zz
Aha czyli poprzednicy nic nie robili to mu tez nic nie będziemy robić , to jest właśnie logika polityków, ps czy ktoś zna gorsza drogę tej klasy w Polsce ? Poza tym PiS juz troche rzadzi i szukanie winy u poprzedników staje się śmieszne i żałosne
0
Narzekacz-krzykacz
Spadł MiG-29 - minister obrony narodowej wini poprzedników! Ciekawe kogo będzie obwiniał jak zaczną spadać śmigłowce (gdyby pamięć zawodziła zwolenników obecnego rządu to przypomnę, że poprzednicy prawie kupili 50 francuskich śmigłowców, ale nowy rząd z nich zrezygnował, obiecywał inne, ale jakoś nie ma tych innych, lepiej rozdawać miliardy posiadaczom dzieci i emerytom, bo to się dużo bardziej opłaci przy wyborach).
0
xxxl
Kapel to jedyny kameleon w tym całym rozdaniu samorządowym
0
Aga
Państwo sami jako samorządy lokalne nie dysponujecie środkami, aby zrealizować większe inwestycje i konieczna jest współpraca samorządów wszystkich szczebli, ale także samorządów z rządem. Cieszę się, że spotykamy się w takiej formule, bo takie debaty powinny się odbywać, dla dobra powiatu i gmin – mówiła poseł Anna Schmidt – Rodziewicz.
0
Aga
Czyli jak się nie podporzadkujemy PiS , To nie będziemy mieć nic....
0
omega
suweren to naród wyrażający poparcie swoje podczas wyborów a nie anonimowi hejterzy.
0
Sławek
„Nie wyobrażam sobie głosować na LGBT i lewicę. PSL straciło szansę bycia centroprawicą taką jak za Witosa. Partia, której hymnem jest Rota, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców”
0
koniczynka
Sławek ogarnij się i posłuchaj Władka KK że choć PSL idzie w KE to zachowuje swoją tożsamość i w PE jest tyle frakcji że miejsce dla nich będzie.Co mają iść z pisem gdzie tv reżimowa łga i pluje po psl
0
mario
Dokładnie to największa zasługa Radnego Powiatu Pana Goraja, też z PiS-u
0
Qwerty
Trzeba zlikwidować te bezsensowne staże w urzędzie pracy co proponują. To się do niczego nie liczy ,po 6 miesiącach-do widzenia ,my Panu dziękujemy, wesołych świąt. Albo przyjmujecie albo nie, krótka piłka
0
neo
Pana Goraja to jest taka zasługa że jak zabezpieczano środki na tą drogę to głosował przeciwko. A później bardzo ładnie lansował się, że to jego zasługa. W przypadku tej drogi to on ma zasługi zerowe.
0
Xxxxxx
Kupili 50 ale za jakie pieniądze dwa razy więcej niż turcja
0
Xxxxxx
Jaki elektorat PIS po 20 latach dobrobytu PSL
0
Xxxxxx
Lublin w pół roku drogi w powiecie zbudował
0
Xxxxxx
Głosując na PSL oddajesz głos na LGBT
0
AntyDiscoPolo
Co to za jakaś fobia z tym LGBT, był gender teraz LGBT, zawsze musi być jakiś wróg, a jak go nie ma to go stworzyć, bo nic tak nie jednoczy jak wróg. Chodzi o to żeby ludzie o innej orientacji seksualnej nie byli dyskryminowani, czy to takie straszne, czy to komukolwiek w czymś zagraża, czy oni kogokolwiek zmuszają do zmiany orientacji albo coś? Czy ta inność to ich wybór, tacy się urodzili i już. Może obnoszenie się publicznie z tym, te różne parady, to tego nie powinno być, ale niech nie będą traktowani jak ludzie gorszej kategorii, niech ci żyjący w związkach mają podobne prawa jak małżeństwa hetero, niech to się nie nazywa małżeństwem, niech nie mogą adoptować dzieci, ale niech mają takie same prawa odnośnie dziedziczenia majątku, dostępu do informacji medycznych itp. I jeszcze to zrównywanie homoseksualizmu z pedofilią, jak np. u tego kogo zacytował #Sławek, to chyba jakaś pozostałość po dawnych czasach kiedy homoseksualizm również był przestępstwem. Poza tym za co ta jazda po PSL, przyłączyli się do koalicji, bo mają nadzieję, że na tym skorzystają w wyborach, a zawsze byli i są najbardziej konserwatywni z tych wszystkich partii koalicyjnych.
0
j23
Za mądrze napisane, suweren na tym forum tego nie ogarnie
0
Bosto
@Sławku, gwiazdo ciemnogrodzka zdejmij sobie różowe okulary. Nie lgnij, nie szukaj bo drugiego jeszcze wciągniesz. Kogo reprezentujesz?
0
xxxl
Niestety taka jest prawda tego najśmielszego pisowca Goraja, dużo szumu jak zwykle, a zero roboty!
0
polak2010
A ta droga popsuła się przez jeden rok czy są to zaniedbania rządów PO PsL
0
polak2010
Przez osiem lat rządów PO i PsL nic sie nie robiło to może teraz się da.
0
polak2010
Jakby pani zapomniała PiS wygrało wybory i teraz sprawuje władzę tak to działa w Demokratycznym kraju.
0
polak2010
Troszeczkę pomieszałeś to wszystko. Według WHO mamy edukować 4-latki seksualnie chciałbyś żyć w takim kraju gdzie narzuca sie nam takie patologie.
0
polak2010
Przez osiem lat rządziło PO z PsL to może do nich te emocje. Ta droga nie zniszczyła się wczoraj.
0
polak2010
A to zagłosuj na PO które przez osiem lat nic nie robiło.
0
Acha
Kolejna ciemnogrodzka prowokacja. Ciemny lud to kupi. WHO podkreśla ważną rolę rodziców lub opiekunów w edukacji seksualnej. W dokumencie WHO nie ma mowy o "seksualizacji dzieci". Standard WHO podkreśla różnorodno ść płaszczyzn rozwoju człowieka, w tym życia rodzinnego i budowania relacji. Mówi też jasno o poszanowaniu i godności człowieka. Patologii szukaj gdzie indziej. Np. sprawa proboszcza z Tylawy to najlepszy przykład. Zorganizuj na konto tych niewinnych dzieci krucjatę różańcową. Jeżeli otrzymałeś medal Pro Ecclesia Premisliensi będzie Ci trochę niezręcznie.
0

10000 Pozostało znaków