Marcin z Lubaczowa wygrał konkurs i pojedzie z Tomaszem Porębą do Brukseli

6 grudnia 2013 roku w Instytucie Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się finał konkursu wiedzy o ?Samorządzie Terytorialnym?. Konkurs ten wygrał pochodzący z Lubaczowa Marcin Rokosz student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Biorący w nim udział studenci reprezentowali Katolicki Uniwersytet Lubelski, Uniwersytet Rzeszowski i Państwową Wyższą Szkołę Wschodnioeuropejską
w Przemyślu. Patronat nad konkursem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Pan Tomasz Poręba, on też ufundował pierwszą nagrodę ? wycieczkę do Brukseli. Konkurs składał się z dwóch części, z pierwszej pisemnej tj. testu, a drugi ustny do którego zakwalifikowało się tylko finaliści, czyli uczestnicy, którzy napisali najlepiej część pisemną.

Organizatorami konkursu byli: Instytut Historii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, NSZZ ?Solidarność? Region Ziemia Przemyska, Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu oraz Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu.

IMG_2963.JPGIMG_2966.JPGIMG_2968.JPG

            Jury, w skład którego weszły następujące osoby: dr Irena Kozimala ? przewodnicząca, dyrektor Instytutu Historii oraz dr Elżbieta Dybek z Instytutu Historii PWSW, mgr Szymon Wawrzyszko ? przewodniczący NSZZ ?Solidarność? Region Ziemia Przemyska oraz mgr Piotr Pilch Wicedyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu przyznało I miejsce panu Marcinowi Rokoszowi reprezentującemu Katolicki Uniwersytet Lubelski, II miejsce panu Piotrowi Kozakowi z Uniwersytetu Rzeszowskiego, III zaś panu Witoldowi Kazienko z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. Wyróżnienia otrzymali m.in.:
pani Teresa Michalska, pani Edyta Dacko, pan Artur Zenkner, pan Wasyl Bondarczuk, pan Mateusz Podolak, pan Marcin Pudło i pan Ivan Nevmyvako. Należy podkreślić, iż wśród wielu osób startujących w konkursie to studenci z Lublina, Rzeszowa, Jarosławia, Przemyśla, Lubaczowa czy Przeworska.  Poziom konkursu był bardzo wysoki, co było widać po punktach zdobytych przez uczestników.

Posła do Parlamentu Europejskiego Pana Tomasza Porębę reprezentował Maciej Kamiński, on też w imieniu Europosła wręczył pierwszą nagrodę bilet do Brukseli na kilkudniową wycieczkę. Natomiast głównym fundatorem nagród za kolejne miejsca finałowe m.in. apartu fotograficznego, sprzętu turystycznego i sportowego, oraz komputerowego była Solidarność Regionu Przemyskiego, którą reprezentował Szymon Wawrzyszko ? przewodniczący NSZZ ?Solidarność? Region Ziemia Przemyska. Wyróżnienia ufundował również Piotr Pilch Wicedyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie Oddział w Przemyślu i Maciej Kamiński Przewodniczący Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Przemyślu.

Forum Młodych Przemyśl

{fcomment}{flike}

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia