Jak się zarabia w województwie podkarpackim?

Urząd Statystyczny w Rzeszowie opublikował raport wg wybranych grup zawodowych dot. przeciętnego wynagrodzenia na Podkarpaciu. W czołówce lekarze, specjaliści od prawa i nauczyciele akademiccy.

Jak wynika z danych z 2014 roku Urzędu Statystycznego na Podkarpaciu przeciętne wynagrodzenie ogółem wynosi 3399 zł brutto miesięcznie. Mężczyźni średnio zarabiają 3622 zł, a kobiety 3143 zł.

Według raportu najwięcej zarabiają lekarze, średnio 7175 zł. Pracujące również w szpitalu położone oraz pielęgniarki mają pensje na poziomie 3 tysięcy złotych miesięcznie brutto. Diagności laboratoryjni "wyciągają" prawie 4 tysiące zł. Lekarze weterynarii w naszym województwie według US zarabiają 5123 zł. Specjaliści z dziedziny prawa inkasują nieco ponad 6900 zł.  Co ciekawe wedle danych na zarobki nie mogę narzekać pracownicy oświaty. W tej grupie najwięcej zarabiają nauczyciele akademniccy - 5287 złotych. Ponad 4 tysięczną pensję mają nauczyciele gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, 4114 zł zarabiają nauczyciele szkół podstawowych i specjaliści do spraw wychowania małego dziecka.

Robotnicy budowlani robót wykończeniowych otrzymują średnią pensję w wysokości 3430 zł, a robót stanu surowego 2738 zł.

Urząd Statystyczny w Rzeszowie podał również informacje na temat zarobków kucharzy - 2141 zł, kelnerów i barmanów - 1870 zł, literatów i dziennikarzy - 2629 zł oraz fryzjerów - 1885 zł. Pracownicy sprzedaży w sklepach średnio zarabiają 2036 złotych.

Na koniec należy dodać, że płaca brutto to wynagrodzenie całkowite, przed odliczeniem podatków oraz składek na ubezpieczenia społeczne opłacanych przez pracownika.  Część pensji jest bowiem odprowadzona do Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Narodowego Funduszu Zdrowia.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie

{flike}

Komentarze   

musiałem wyjechać
+33 # musiałem wyjechać 2016-01-28 12:21
Tu się nie zarabia, stąd się wyjeżdża.
Artykułu nie czytałem, bo jak słyszę i czytam słowa "przeciętnie", "statystycznie" na temat zarobków to nóż mi się w kieszeni otwiera. Tyle w temacie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kosiarz
+19 # kosiarz 2016-01-28 12:44
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią. Statystyka to ściema. A lekarze nie zarabiają tyle co pisze autor tekstu .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
pacjent
+22 # pacjent 2016-01-28 13:17
no oczywiście, że lekarze nie zarabiają tyle, ponieważ raport nie uwzględnia wizyt prywatnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marcin
+11 # Marcin 2016-01-29 01:48
Przeciętny lekarz w szpitalu w Lubaczowie zarabia około 25 tysięcy miesięcznie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-22 # ja 2016-01-28 13:27
Ja 5-6 Tys, firma z okolic Lubaczowa
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+11 # n 2016-01-28 14:18
Bez wystawiania faktur i paragonów jest to możliwe.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
+4 # ja 2016-01-28 15:31
Czyli jak tyle udaje mi sie zarobić to z góry jestem złodziejem ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Tomasz
+5 # Tomasz 2016-01-28 17:34
Nie jesteś złodziejem jednak nie odprowadzają dani tak jak by państwo sobie tego zyczylo dlatego coś ci zostaje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+7 # demos 2016-01-28 19:51
daj namiar na firme,bo chyba fantazjujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-1 # ja 2016-01-29 10:39
podaj nazwe bo nie wierze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
lllllll.
+16 # lllllll. 2016-01-28 13:46
800 zl za m,c/ pracy gm, lubaczow statystycznie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
arubozwy
+2 # arubozwy 2016-01-28 15:06
won a tymi nauczycielami ! nic nie ucza!! od tego powinni byc rodzince !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
kol
+3 # kol 2016-01-28 16:13
[wulgaryzm]nie o szopenie te statystyki
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
viking
+23 # viking 2016-01-28 16:30
Słowo "przeciętnie" - Jak mój szef je mięso, ja jem kapustę to przeciętnie jemy gołąbki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
w pisdu
+10 # w pisdu 2016-01-28 16:41
I to jest statystyczna przeciętność.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
marek
+5 # marek 2016-01-28 17:54
No fajne statystyki z zarobkami wiecie te kwoty są świetne ale tyle nieda się zarobić ja ledwie 1500 zarobie jeszcze na urlopie cię okradna żeby szefostwo lepiej sobie żyło okradają naszym się da szlak mnie trafia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ja
-1 # ja 2016-01-29 10:42
to załóż działalnośc w Polsce i pokaz wszystkim jak płacisz ludziom po 3,4 tys/m-c a samo siedzenie i narzekanie to wiesz. Nie mów ze sie nie da bo sa kredyty i wgl.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
marek
+6 # marek 2016-01-28 18:03
Powinni kontrolować wszystkie firmy 5 pracuje a 20 na czarno i ci problemy robią
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nfz
+9 # nfz 2016-01-28 18:06
Niech się lekarze pochwała ile mają na umowie w szpitalu a ile jeszcze na kontraktach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
marek
+3 # marek 2016-01-28 19:19
To nieważne ile mają na kartkach niech zarabiają 50 tysięcy ale niech uczczenie podejmą do ludzi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
demos
+12 # demos 2016-01-28 20:07
A skad te dane,skoro w największej firmie na terenie powiatu lubaczowskiego tzw.befamie,lud zie po 30 latach pracy zarabiają 1300 na reke,nie dziwi skoro w urzędach maja dużo więcej ,burmistrz z wojtem po około 11000 brutto,w bogatszych miastach i gminach mniej zarabiają!kto tyle zarabia,sfera budzetowa,na która my się składamy!skoro dane brane sa pod uwagę z zakladow o większej liczbie pracowników,czy li w naszym regionie urząd miasta i gminy,to tylko można mowic o patologii,im biedniej,tym więcej dla włodarzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
juras
+2 # juras 2016-01-29 21:05
coś cicho o tej befamie? funkcjonuje to?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ela
+7 # ela 2016-01-28 20:29
Po dwudziestu trzech latach pracy na rękę mam 1,200 zl bo zabiera się nam staż pracuje jako sprzątaczka w szpitalu gdzie cały zoz i reszta pracowników ma plafony staż a rodziny każdy ma takie same
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
dan
+3 # dan 2016-01-29 18:53
Cytuję ela:
Po dwudziestu trzech latach pracy na rękę mam 1,200 zl bo zabiera się nam staż pracuje jako sprzątaczka w szpitalu gdzie cały zoz i reszta pracowników ma plafony staż a rodziny każdy ma takie same

Cytuję ela:
Po dwudziestu trzech latach pracy na rękę mam 1,200 zl bo zabiera się nam staż pracuje jako sprzątaczka w szpitalu gdzie cały zoz i reszta pracowników ma plafony staż a rodziny każdy ma takie same

a ja mam trzydzieści pięć lat pracy w szpitalu i 1970zł , nie wiem skąd te ''inteligentne osoby'' mają takie informacje, że położna ma średnio trzy tysiące , może niech ta osoba przyjdzie na położnictwo , to pokażę pasek z poborów. Żenada , co tutaj piszą
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
oko
+3 # oko 2016-01-28 21:05
ktoś kiedyś mi tłumaczył, że największymi pracodawcami w naszym powiecie są urzędy, a ja na to odpowiadam, pracodawcami dla urzędników są mieszkańcy, ponieważ z ich podatków są utrzymywane etaty urzędników.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
-1 # n 2016-01-29 11:28
Tak samo mogą powiedzieć urzędnicy ,że z ich podatków jest utrzymywane Twoje miejsce pracy,oczywiści e jeśli pracujesz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
beti
+2 # beti 2016-01-28 23:30
Pracuje w urzędzie i ze stazowym na reke zarabiam 1500 zl po 9 latach pracy.faktyczni e zarabiam krocie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bubu
-2 # Bubu 2016-01-29 14:42
No, ale przynajmniej nic nie musisz robić. Kawka, hełbatka... Żyć nie umierać :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Statysta
+5 # Statysta 2016-01-29 08:10
Prezes, dyrektor, kierownik jednostki zarabia 10 000 zł brutto. Jego 3 podwładnych pracowników zarabia 2000zł brutto bez możliwości podwyższki ze względu na opinię publiczną o przeciętnym wynagrodzeniu. Ile średnio zarabiają ? wg statystów średnio 4 000 brutto, według realiów to nieliczna grupa uprzywilejowany ch prezesów i kierowników średnio 10000 zł, a grupa szaraków wykonująca pracę właściwą 2000zł. To jest sedno sprawy, że statystykę można podawać w taki sposób aby ludzi ociemniać, szczuć jednych na drugich, a ukryć istotę systemu, który dał przyzwolenie na wielokrotnie większe zarobki dla uprzywilejowany ch. Niech Zwiększa płacę minimalną i minimalną stawkę godzinową do tych średnich co podają to nikt nie będzie narzekał.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mango
+5 # Mango 2016-01-29 08:53
A JA ZARABIAM 1450 ZŁOTYCH I JESTEM NIESAMOWICIE SZCZĘŚLIWY, ŻE NIEJAKI TUSK MI TO UMOŻLIWIŁ. OBIECYWAŁ IRLANDIĘ W POLSCE, A ZROBIŁ POLSKĘ W IRLANDII. WSPANIAŁY CZŁOWIEK ON NAS NIGDY NIE OSZUKAŁ!!!! hA hA AH
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nauczycielka
-7 # nauczycielka 2016-01-29 09:22
Podana informacja o zarobkach nauczycieli jest nieprawdziwa, ja mam 20 lat pracy jako nauczycielka i zarabiam 1700zł i do tego praca w ciągłym stresie, hałasie, prowadzę lekcje wychowania fizycznego co dodatkowo obciąża mój organizm, jestem narażona na kontuzje. Nauczyciele podobnie jak służby mundurowe, powinni przechodzić na emeryturę maksymalnie po dwudziestu latach pracy. Dobrze że teraz powstały orliki to mogę sobie dorobić parę groszy do pensji ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nauczyciel
+1 # nauczyciel 2016-01-29 09:33
tyle to zarabiasz chyba u zadwornego w cieszanowie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+5 # n 2016-01-29 10:18
Sądzę ,że nauczyciele którzy przeczytali Twój wpis niezle się ubawili.Zarobki nauczycieli nawet w takiej pipidówce jak Lubaczów to 3-4 tys.na rękę.Wzruszyłem się słysząc że pracujesz w stresie ,hałasie i jako wf-sta jestęs narażona na kontuzje.Zawsze można zmienić pracę ,jest tyle pięknych zawodów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
-1 # max 2016-01-30 16:18
Cytuję nauczycielka:
Podana informacja o zarobkach nauczycieli jest nieprawdziwa, ja mam 20 lat pracy jako nauczycielka i zarabiam 1700zł i do tego praca w ciągłym stresie, hałasie, prowadzę lekcje wychowania fizycznego co dodatkowo obciąża mój organizm, jestem narażona na kontuzje. Nauczyciele podobnie jak służby mundurowe, powinni przechodzić na emeryturę maksymalnie po dwudziestu latach pracy. Dobrze że teraz powstały orliki to mogę sobie dorobić parę groszy do pensji ?

Ile to już się nasłuchaliśmy lamentów nauczycii w jakim to strasznym stresie pracują kilka godzin tygodniowo,feri e,wakacje,preze nty na dzień nauczyciela,skl adki na prezent na koniec roku.
A weź się zatrudnij na budowie to dopiero poznasz co to kontuzje i ciężka praca.Albo popracuj na hali przy obrabiarce po 8 g.przez 6 dn. gdzie odpowiadasz za wykonaną produkcję,przer wa trwa 15 mn. wtedy zrozumiesz co to stres i hałas.I to wszystko po
30 l.pracy za 1400 zł. a do emerytury jeszcze ponad 10 lat więc gdzie tu sprawiedliwość.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
agnieszka
-11 # agnieszka 2016-01-29 09:48
Praca nauczycieli jest bardzo wymagająca i ciężka, a zarobki są bardzo niskie. Teraz to sprzątaczki, konserwatorzy, kucharki, sekretarki w szkołach zarabiają prawie tyle co nauczyciele i jak się to ma do odpowiedzialnoś ci jaką ponoszą nauczyciele ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
PRACUJĄCY_INACZEJ
+5 # PRACUJĄCY_INACZEJ 2016-01-29 10:22
ktoś chyba mija się z prawdą- z artykułu wynika że kurze zarabiają 2141 - jak to się ma do średniej nauczycieli 4114. I czy Pani sprzątaczka zarabia około 4 tys. przez 2 miesiące to trzeba sprawdzić. Pani Agnieszka - chyba nauczycielka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
nauczycielka
-5 # nauczycielka 2016-01-29 11:11
Dzięki temu, że dorabiam sobie na Orliku jakoś mi wystarcza na życie, a do innej pracy to się nie wybieram, bo nie mam innych kwalifikacji, ukończyłam zaoczne studia WF i w tym się realizuje najlepiej ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
obiektywny
+1 # obiektywny 2016-01-29 13:32
pachnie mi tu trolem chociaż kto wie, w sumie nie wiem co lepsze dla piszącego te posty :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ZNP
+7 # ZNP 2016-01-29 11:55
Nauczyciele nie osmieszajcie się .Jesteście jak pepki świata. Tylko wy i pielęgniarki nikt inny się nie liczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
ppp
0 # ppp 2016-01-29 13:29
to jest nie możliwe. U nas jest tyle ludzi biednych że nie mają co do baniaka włożyc wiec ja nie wierze w takie ciuda ze 3-4 tysiace zarabiaja
Chyba że są to KORYCIARZE Z KODu ktorym się zabiera koryto,żlób to oni mogą krzyczeć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
CIS
+3 # CIS 2016-01-29 20:08
Najwiecej zarabiaja w wojewodztwie podkarpackim w CISIE i to dzieki nim jest taka wysoka srednia zarobkow
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
xyz
+3 # xyz 2016-01-30 08:19
Wkrótce będzie ogłoszony konkurs na najlepszego wójta w Polsce. W związku z tym, że najwyższe wynagrodzenie w województwie podkarpackim otrzymują pracownicy CISU, to wójt ma zapewnione zwycięstwo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |