Informacje Lubaczów, powiat lubaczowski

teraz
jutro
Niedziela, 16 sierpnia Joachima, Stefana
Samolot wczesnego ostrzegania nad powiatem lubaczowskim
Featured

Samolot wczesnego ostrzegania nad powiatem lubaczowskim

Dziś polska przestrzeń powietrzna była pod szczególną obserwacją - nad krajem operował samolot wczesnego ostrzegania Saab 340 AEW, który krążył głównie nad województwem lubelskim, a także nad powiatem lubaczowskim. Maszyna została poderwana po wtargnięciu do Polski kilkunastu dronów.

W trakcie dzisiejszego ataku Federacji Rosyjskiej wykonującej uderzenia na obiekty znajdujące się na terytorium Ukrainy, do Polski wleciało kilkanaście dronów, z których większość zostało zestrzelonych. Sytuacja była monitorowana przez  samolot wczesnego ostrzegania i kontroli obszaru powietrznego, które poderwało polskie wojsko. Maszyna od późnych godzin wieczornych krążyła głównie nad województwem lubelskim, ale pojawiła się również nad powiatem lubaczowskim. Jej trasę można było śledzić w aplikacji Flightradar24.

Saab 340 AEW to specjalistyczne maszyny wyposażone w radar Erieye, zaprojektowane do monitorowania przestrzeni powietrznej na odległość kilkuset kilometrów. Umożliwiają one śledzenie ruchów wojsk i zagrożeń w powietrzu.. Zamontowany radar pozwala na obserwację obszaru o powierzchni ponad 500 tys. km² w poziomie i na wysokości do 18 tys. metrów.

Co o tym myślisz?
Wszystkich odpowiedzi: 0

10000 Pozostało znaków


NAJNOWSZE INFORMACJE

No More Articles

e-mail: redakcja@zlubaczowa.pl
tel. 782 496 418

ZLUBACZOWA.PL - Lubaczowski portal informacyjny. Najważniejsze informacje i wiadomości z Lubaczowa i powiatu lubaczowskiego.

Jesteśmy na Facebooku