Marcin Piotrowski chce powalczyć o stanowisko starosty lubaczowskiego

Marcin Piotrowski będzie się ubiegał o kolejną kadencję w Radzie Powiatu Lubaczowskiego. Lider nowo powstałego komitetu wyborczego Powiatowa Inicjatywa Wyborcza, chce powalczyć o stanowisko starosty lubaczowskiego.

Marcin Piotrowski, po udziale w ambitnej kampanii do Sejmu RP, gdzie zajął trzecie miejsce na liście Koalicji Obywatelskiej uzyskując ponad 4 tys. głosów, postanowił powalczyć o mandat radnego powiatowego. Choć wiele osób sugerowało mu start w wyborach samorządowych do Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Piotrowski zdecydował się na ponowną rywalizację o miejsce w Radzie Powiatu Lubaczowskiego.

- Wierzę, że w najbliższych wyborach jesteśmy w stanie odbić Powiat Lubaczowski z rąk PiS. Tak jak 15 października odzyskaliśmy Polskę, tak 7 kwietnia odzyskamy dla obywateli Powiat Lubaczowski.  - oświadczył Piotrowski.

Piotrowski wystartuje z list nowo powstałego komitetu Powiatowej Inicjatywy Wyborczej, szerokiej koalicji zrzeszającej bezpartyjnych społeczników, dotychczasowych działaczy Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy.

Koordynator PIW, były burmistrz Lubaczowa Wiesław Bek podkreśla, że komitet to zróżnicowane grono specjalistów, samorządowców, przedsiębiorców, społeczników i ludzi młodych, którzy są przyszłością naszej małej ojczyzny.

- Z list Powiatowej Inicjatywy Wyborczej startują bardzo silni kandydaci i kandydatki. Są wśród nich Katarzyna Segiet, Paweł Głaz, Kazimierz Rymarowicz, Waldemar Zadworny czy Krystian Kłysewicz  – mówi Marcin Piotrowski

Ciekawostką jest fakt, że kandydaci PIW losowali swoje miejsca na liście wyborczej. To prawdopodobnie jedyny taki przypadek spośród komitetów wyborczych w powiecie lubaczowskim. Marcin Piotrowski wylosował 7, ostatnią pozycję na listach Powiatowej Inicjatywy Wyborczej w okręgu 3 obejmującym gminy Cieszanów, Horyniec Zdrój i Narol.

Program wyborczy Marcina Piotrowskiego opiera się na trzech filarach. Pierwszym z nich jest zrównoważony rozwój, który obejmuje inwestycje w gospodarkę, budowę i remonty dróg oraz ochronę zasobów naturalnych. Po drugie, skupia się na prawach obywatelskich, dążąc do stworzenia warunków umożliwiających swobodne wyrażanie opinii i poglądów. Trzeci filar to rozwój turystyki i kultury, mający na celu wykorzystanie bogactwa dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego regionu. W ostatnich swoich wypowiedziach bardzo mocno i wyraźnie mówi o bezpieczeństwie mieszkańców regionu transgranicznego,  w tym konieczności szkoleń z zarządzania kryzysowego, czy bezpieczeństwa w szkołach oraz możliwości budowy jednostki wojskowej na terenie powiatu lubaczowskiego. 

Jak dodają przedstawiciele Powiatowej Inicjatywy Wyborczej, Marcin Piotrowski jest znaną postacią w naszym regionie.

- To postać aktywna zarówno w sferze społecznej, jak i kulturalnej. Jego zaangażowanie w działalność charytatywną i humanitarną na granicy polsko-ukraińskiej oraz rola organizatora festiwalu Folkowisko i założyciela fundacji humanitarnej przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia.  – mówi Katarzyna Segiet z Powiatowej Inicjatywy Wyborczej

W kampanii wspierają go również ludzie kultury i polityki. Wojewoda Podkarpacka Teresa Kubas-Hul, wspomniała, że chciałaby współpracować z Piotrowskim jako przyszłym starostą lubaczowskim. Natomiast Paweł Kowal Przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych powiedział, że Piotrowski to człowiek czynu.

W gronie osób, z którymi na co dzień współpracuje Piotrowski są między innymi sportowiec Robert Korzeniowski czy pisarz Andrzej Stasiuk, którzy podkreślają, że Marcin Piotrowski jest sprawnym menadżerem, potrafiącym zarządzać dużymi zespołami ludzkimi.

Marcin Piotrowski nie ukrywa, że chce powalczyć o funkcję starosty lubaczowskiego, bo uważa, że ma doświadczenie, wiedzę i energię, aby wspierać rozwój Ziemi Lubaczowskiej i dbać o dobro ich mieszkańców.

Czy Piotrowski ma szansę na stanowisko starosty? Wybory do Rady Powiatu maja nieco inną specyfikę niż wybory do Rad Gmin i Miast, a to z tego względu, że starostę wybierają radni powiatowi. Jeżeli Powiatowa Inicjatywa Wyborcza wprowadzi odpowiednią liczbę radnych do Rady Powiatu Lubaczowskiego, to odpowiedź na pytanie zadane na początku brzmi: tak. Wszystko się okaże już za niespełna dwa tygodnie, a dokładnie 7 kwietnia.

Marcin Piotrowski startuje z pozycji nr 7 z list Powiatowej Inicjatywy Wyborczej w okręgu nr 3 (gminy: Cieszanów, Narol i Horyniec Zdrój).

Więcej informacji na temat kandydata oraz program wyborczy można znaleźć na stronie Powiatowej Inicjatywy Wyborczej

Komentarze   

Kmicic
+13 # Kmicic 2024-03-27 08:24
:lol: :lol: :lol: :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Max
+2 # Max 2024-04-02 20:49
panie Marcinie ja rozumiem że Prowadzi Pan Magazyn i wozi żywność na Ukrainę ale Pański Pracownik też ja dostaję który Mieszka w Cieszanowie po całych pudełkach to jak to jest!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Max
0 # Max 2024-04-02 20:58
Taka to Pomoc Ukrainie.Kazdem u się chwali wszystkim
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wyborca
+35 # Wyborca 2024-03-27 08:34
Może Jaworivskiego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Max
+3 # Max 2024-04-02 17:35
Nie dla dalszej Kadencji Panie Marcinie.Stanow czo Nie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Rosanna
+70 # Rosanna 2024-03-27 08:47
Popiera go ukrainiec w polskich szeregach- Kowal, który uważa że UPA to nie Ukraińcy i to nie oni Polaków mordowali...
Piotrowski pcha sie wszędzie. Jest skuteczny w sferze kultury czy turystyki ale wykazuje postawy bardzoocno pro ukraińskie i taki człowiek nie powinien być głową naszego powiatu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wiech
+57 # Wiech 2024-03-27 09:15
Zgadzam się nie powinien i nie będzie starostą. Wierzę w mądrość naszego społeczeństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-9 # Żelazna Miotła 2024-03-27 10:31
Popiera go gość, który będzie decydował o tym jak i gdzie grube miliardy będą inwestowane z funduszy odbudowy Ukrainy, czyli jakie powiaty dostaną kasę na infrastrukturę kolejową, drogową, gdzie powstanie przemysł. Według was, wszędzie tylko nie na terenie lubaczowskim?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+31 # n 2024-03-27 11:09
Jakie miliardy, z czyjej kieszeni?Pana Kowala?Odbudowa ma sens jak się skończy wojna a ta niestety jeszcze długo potrwa.Kto wyłoży te miliardy ,zachód?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-29 # Żelazna Miotła 2024-03-27 12:10
Cytuję n:
Jakie miliardy, z czyjej kieszeni?Pana Kowala?Odbudowa ma sens jak się skończy wojna a ta niestety jeszcze długo potrwa.Kto wyłoży te miliardy ,zachód?


Jeden z realnych scenariuszy to zakończenie wojny w momencie wygrajej Trumpa, który zapowiada natychmiastowe zakończenie tej wojny. Czyli niecały rok.
Wtedy jak będziemy mieć przebicie, czyli odpowiednich ludzi u władzy, w końcu wyremontują nam kolej, elektryfikacja tej linii. Skoczy wartość działek inwestycyjnych i będzie większe zainteresowanie inwestycyjne. Czyli to co PiS i PSL od zawsze obiecuje i nie potrafi zrobić. Możemy to przespać, bo czy inni mają siłę przebicia np u Kowala? Ale was bardziej historia II wojny interesuje, a nie jak w końcu z dołka gospodarczo wyjść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+22 # n 2024-03-27 12:15
Mrzonki ,political fiction.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-27 # Żelazna Miotła 2024-03-27 15:01
Nie insynuuję, że nie obracasz się w elitach, i nie masz pojęcia jak działa polityka i szukanie dla swojego regionu inwestycji. Nie insynuuję, że jeżeli nie wiesz o czym mówisz, to nie powinieneś się idzywać. Nie insynuuję tego że nie każdy może sobie swobodnie z wojewodą rozmawiać. Mżonki są dla filozofa spod sklepu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+11 # n 2024-03-27 15:10
Moje mrzonki są przynajmniej przez rz ,inteligencie z odzysku.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-2 # Żelazna Miotła 2024-04-02 19:20
Cytuję n:
Moje mrzonki są przynajmniej przez rz ,inteligencie z odzysku.


Uważam się za inteligenta politycznego a nie za inteligenta językowego.

Pana ton wypowiedzi wskazuje, że ma pan duże pokłady złych emocji skumulowanych. Tak jak obecnie politycy SuwPolu, coś tam pękło, coś się kończy ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+22 # n 2024-03-27 09:07
Prima aprilis?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-17 # Żelazna Miotła 2024-03-27 12:12
Cytuję n:
Prima aprilis?

Za dużo pan wypił przed świętami i się Panu czas pomylił. To jeszcze marzec.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
hahahaha
+42 # hahahaha 2024-03-27 09:13
To ten co wyprowadzał dzieci ,młodzież na ulice Lubaczowa i wykrzykiwał wulgarne hasła ? To ten co jest za aborcją na życzenie nienarodzonych dzieci ? buhahaha
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-28 # Żelazna Miotła 2024-03-27 10:52
To kobiety lubaczowskie się zebrały i protestowały, dlaczego nie dotyka tu pan sedna problemu, przez który rząd pisu upadł, co sam Kaczyński często mówi, że to przez tych zapiekłych konserwatystów katolickich odeszli od nich wyborcy środka i nigdy nie wrócą. Teraz zamiast podumać nad problemem rzuca pan sloganami ze środowiska pani poseł. Tymczasem tutaj chodzi o sprawy powiatu, jak z tej biedy wyjść, a Pan tylko o tym, że kiedyś PiS wywołam zamieszki i rewoltę w Polsce i teraz ludzie z byłego kręgu władzy robią wspominki. Czekam na konstruktywną dyskusję a nie slogany.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Patriota
-4 # Patriota 2024-03-29 23:57
Ludzie o czym wy piszecie!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
max
+33 # max 2024-03-27 09:14
Wojny, okupacje, pożary, najazdy tatarskie, a teraz jeszcze pajac Piotrowski z PO.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-21 # Żelazna Miotła 2024-03-27 10:41
Cytuję max:
Wojny, okupacje, pożary, najazdy tatarskie, a teraz jeszcze pajac Piotrowski z PO.


W pełni rozumiem, że każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii, jednak uważam, że debata publiczna powinna być prowadzona w konstruktywny sposób, opierając się na faktach i rzetelnej analizie. Pan Piotrowski od wielu lat angażuje się w działania na rzecz naszej społeczności, koncentrując się na kulturze i rozwoju turystyki. Otwarta i szanująca różnorodność poglądów dyskusja jest fundamentem zdrowej demokracji. Zapraszam do udziału w debacie, która pomaga budować lepszą przyszłość dla nas wszystkich, zamiast skupiać się na niekonstruktywn ej krytyce ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+19 # Ada 2024-03-28 23:09
Ukrainiec może rządzić na Ukrainie. I tyle na ten temat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marek_1978
-31 # Marek_1978 2024-03-27 09:49
Każdy może śnić, marzyć, realizować swe cele.
Grunt to solidne fundamenty :-)

Patrzę tu w komentarze i widzę same TROLE P i S u.
Dużo Was.
To tylko złudzenie.
Wasza ciężka praca w błocie przeraża. A może to Wasz chleb powszedni?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Su 27
+39 # Su 27 2024-03-27 10:42
Wsparcie czerwono czarnego kowala to pocałunek śmierci dla Marcinka co 11 lipca pląsa przy ukraińskich przyśpiewkach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-13 # peło 2024-03-27 11:58
Na tym portalu już tak jest a zaczep jeszcze PiS!!!
Oni działają wg przekazania miłości "Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego", i do przyjęcia komunii ruszą......
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+5 # Ada 2024-03-28 23:14
Boli? To dobrze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jacek
+46 # Jacek 2024-03-27 11:02
Piotrowski? Litości!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of the beholder
+36 # Eye of the beholder 2024-03-27 11:09
strój służbowy tego niedoszłego "starosty" ukraińska wyszywanka,czap ka błazna i tęczowa bielizna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-20 # Żelazna Miotła 2024-03-27 12:17
Cytuję Eye of the beholder:
strój służbowy tego niedoszłego "starosty" ukraińska wyszywanka,czapka błazna i tęczowa bielizna.

A po hejtowaniu w internecie nie zapomnij się wyspowiadać przed świętami Wielkanocnymi. Masz jakąś fobię do haftu ludowego i elementów stroju ludowego?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of the beholder
+17 # Eye of the beholder 2024-03-27 12:59
Cytuję Żelazna Miotła:
Cytuję Eye of the beholder:
strój służbowy tego niedoszłego "starosty" ukraińska wyszywanka,czapka błazna i tęczowa bielizna.

A po hejtowaniu w internecie nie zapomnij się wyspowiadać przed świętami Wielkanocnymi. Masz jakąś fobię do haftu ludowego i elementów stroju ludowego?

Nie chodzę do spowiedzi, nie obchodzę świąt wielkanocnych a tacy w wyszywankach wymordowali pięć osób z mojej rodziny w tym troje dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-19 # peło 2024-03-27 13:09
Cytuję Eye of the beholder:
Cytuję Żelazna Miotła:
Cytuję Eye of the beholder:
strój służbowy tego niedoszłego "starosty" ukraińska wyszywanka,czapka błazna i tęczowa bielizna.

A po hejtowaniu w internecie nie zapomnij się wyspowiadać przed świętami Wielkanocnymi. Masz jakąś fobię do haftu ludowego i elementów stroju ludowego?

Nie chodzę do spowiedzi, nie obchodzę świąt wielkanocnych a tacy w wyszywankach wymordowali pięć osób z mojej rodziny w tym troje dzieci.

Myslisz, ze tylko ty jestes pokrzywdzony?! Komunizm i faszyzm w Polsce nie oszczedzil chyba zadnej rodziny. Pomyśl skąd sie wziął nacjonalizm?! A jakie ty wartści glosisz?!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Eye of the beholder
+9 # Eye of the beholder 2024-03-27 13:13
Nie jesteśmy na ty ćwoku
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-16 # Żelazna Miotła 2024-03-27 13:41
I co Piotrowski ma wspólnego z mordowaniem twojej rodziny? Oświeć mnie bo nie rozumiem meandrów twojego myślenia. Część mojej rodziny upa zamordowała, ale nigdy mi do głowy nie przyszło, by kogoś kto chodzi w ludowym stroju wiązać z historią II wojny. Twoja logika jest taka: sąsiad ubierał się na żółto i dziś nikogo co na żółto się ubiera nienawidzę. Duda z Kaczyńskim i Morawieckim oddali większość potenciału militarnego Ukrainie. To jest ok, strój ludowy jest be. Podumaj nad tym chwilę, twoje myślenie jest prywatne, zaściankowe, oparte o wirtualne emocje wymyślone przez nacjopolityków. Nie warto się z tym obnosić. Ja swoich bliskich zmarłych do politycznej propagandy nie używam. Jesteś zwykłym trolem używającym emocji do straszenia innych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
peło
-11 # peło 2024-03-27 14:35
Cytuję Eye of the beholder:
Nie jesteśmy na ty ćwoku

Czym jestes to pokazujesz na forum, nick w jezyku angielskim nie dodaje ci madrości (epitety sobie daruję)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Czyli co?
+25 # Czyli co? 2024-03-27 13:16
Ukrainizacja lubaczowszczyzn y wespół z bratem historykiem?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+29 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-27 13:18
Ambicje duże, ale jakoś tego nie widzę. Za dużo ludzi jest przeciw tej kandydaturze. Najpierw niech radnym zostanie bo przez 5 lat dużo się zmieniło w powiecie i geopolityce powiatowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-18 # Żelazna Miotła 2024-03-27 21:45
Cytuję Krzysztof Kaiser 2:
Ambicje duże, ale jakoś tego nie widzę. Za dużo ludzi jest przeciw tej kandydaturze. Najpierw niech radnym zostanie bo przez 5 lat dużo się zmieniło w powiecie i geopolityce powiatowej.


Też tak sądzę, że dużo się zmieniło. Stawiam na ok 30% dla PiS, ok 30% dla PSL i ok 30% dla Powiatowej Inicjatywy

Konfederacja jest mocniejsza i użre trochę głosów pisowi, parę % urwie z puli pisu też ten ruch... nie pamiętam nazwy, jacyś emeryci głównie.
Z kolei PSL to dopiero aparaty, sami sobie stworzyli konkurencję i część PSLowców jest na listach Forum Samorządowego Gosp. co urwie im ich głosy ale nie powinni mieć mandatu.
Natomiast cały elektorat umiarkowany prawicowo, centrowo, liberalny aż po lewą ścianę ma tylko mocną, skonsolidowaną Powiatową Inicjatywę.
Śmiać się można, ale czasy PSL kontra PiS się skończyły w tym powiecie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
+10 # Krzysztof Kaiser 2 2024-03-27 23:45
Przeceniasz PIW ;-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
WANDEMAR
+24 # WANDEMAR 2024-03-27 14:25
Jak wy chcecie rządzić jak wy nawet porządnie plakatu wyborczego nie potraficie wydrukować
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Andzia
-35 # Andzia 2024-03-27 14:47
Jak dla mnie to człowiek z pasją, który widzi więcej niż czubek własnego nosa, a wszystkim którzy obrażają dookoła każdego kto nie jest przez nich lubiany, proponuje wystartować w następnych wyborach i pochwalić się ludziom swoim dorobkiem dla społeczeństwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
SWYJ
+2 # SWYJ 2024-03-27 15:45
Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Realista
-27 # Realista 2024-03-27 17:55
Bez względu na sympatie lub jej brak, ale jedno trzeba napisać. Piotrowski jest świetnym managerem, umie pozyskiwać potrzebne kontakty na skalę krajową i dla powiatu w dobie obecnie rządzącej koalicji byłby windą na wyższy poziom. W naszym środowisku budzi niechęć wśród starej gwardii, bo robi rzeczy, których inni zwyczajnie nie potrafią. A wystarczy zgłębić nieco wiedzę o nim i widać jasno, że wspiera nasz dorobek kulturalny i historyczny,sza nuje go, ale jest po prostu obywatelem świata i jest również multi kulti. Czy to coś złego? Nie, to tylko coś rzadkiego w regionie gdzie mieszkamy. Historia jest ważna, nikt nie podważa win i krzywd historycznych, ale jeśli chcemy budować dobry świat, to musimy budować go na nowo, na zgodzie i szacunku do innych narodowości. Nie trzeba zapominać, żeby wybaczyć i móc pójść do przodu. A powiat do przodu musi iść.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
n
+17 # n 2024-03-28 10:39
Dużo jeszcze masz, realisto tej wazeliny w zapasach?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antystołek
-28 # antystołek 2024-03-27 21:35
Na stołek pchać się chce każdy. Ale nie każdy ma ku temu predyspozycje. Marcin to wybitny człowiek który nie trafił w odpowiedni powiat. Tutaj Cię Marcinie nie docenią bo zaściankowa debilna zawiść nie pozwala ludziom zrozumieć, że tacy ludzie jak Ty i kilku innych z PiWu robicie robotę jakiej przez 40 lat nikt nie zrobił armią urzędasów. Takich ludzi nam trzeba, ale nie życzę Ci bycia starostą - jako społecznik zrobisz o wiele więcej. Bądź w Radzie Powiatu i napędzaj jego tryby. Nasza "ModelBabcia" żadnych tekturowych czeków już nam nie przywiezie, zatwardziali komentatorzy zrozumieją to już niedługo jak wszystkich na górze wsadzą do więzień i rozliczą za afery o których nawet jeszcze nie wiemy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Ada
+13 # Ada 2024-03-28 23:11
Niech jedzie z Kowalem na Ukrainę, tam ich miejsce.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+35 # Strefa 2024-03-27 22:51
Pro Ukrainie stanowcze NIE!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-27 # Żelazna Miotła 2024-03-28 00:30
Aleś się wysilił chłopie umysłowo. Ja jestem pozytywnie nastawiony względem Ukrainy, dlaczego? Bo ten kraj będzie potężnie doinwestowany i my możemy skorzystać na tym finansowo i infrastruktural nie. Teraz jesteśmy końcem świata, kolej jest tu nieremontowana, mało kursów. A jak uda się zdobyć inwestycję na remont linii kolejowej i przedłużenie do Lwowa, to będziemy mieć częste kursy i zmniejszy się wykluczenie komunikacyjne. Wpłynie to na rozwój turystyki, za tym biznesu. Pojawią się inne możliwości inwestycyjne i w końcu mielibyśmy możliwość tylko dzięki samej linii kolejowej na polepszenie standardu życia.
Ty jesteś przeciwko. To zaproponuj strategię rozwoju bez współpracy z Ukrainą. Wybudować mur? Być coraz większym zad... tego kraju? Współpraca z Ukrainą to jedyna szansa na rozwój tego powiatu. Inaczej przejmie Hrebenne główną linię i jak zwykle nas wydutaką lubelaki. Przez takich jak ty krótkowzrocznyc h Podkarpacie oddało szumy na Tanwi Lubelszczyźnie i teraz oni mają jedną z największych atrakcji geologicznych w Polsce i od zaj.. biznesu turystycznego. My mamy spokój i zad.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+11 # 123 2024-03-28 09:06
Szumy na Tanwi są w obrębie woj. lubelskiego, wcześniej zamojskiego, kiedyś w Kongresówce. Nie opowiadaj bzdur. Sprawdź sobie na mapie - lubaczow.geoportal2.pl/.../...
Daj Boże, żeby ktoś Ukrainę doinwestował. Irak też miał być doinwestowany, polskie firmy miały tam robić kokosowe interesy. Trochę doinwestowano tylko Marka Belkę, który otrzymał prestiżowe stanowisko i dobrą pensję - rmf24.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-14 # Żelazna Miotła 2024-03-28 09:49
Cytuję 123:
Szumy na Tanwi są w obrębie woj. lubelskiego, wcześniej zamojskiego, kiedyś w Kongresówce. Nie opowiadaj bzdur.


Chłopie, czy ty wiesz gdzie była granica między Galicją a Kongresówką? A potem między Lubelszczyzną i Podkarpaciem? Wiesz w którym miejscu przekraczał granicę zaborów Piłsudski?
Czy ty cokolwiek wiesz o historii?
Zadaj sobie troszkę trudu i zobacz starsze mapy historyczne.
Nie znasz się, nie zabieraj głosu. OD ZAWSZE Tanew była granicą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
123
+11 # 123 2024-03-28 11:21
Po pierwsze, od 1809 do 1914 roku granica była na części biegu Tanwi (południowa granica dóbr Ordynacji Zamojskiej). Po drugie, moje ciotki i wujkowie, w okresie międzywojennym w ramach wycieczek szkolnych bywały w miejscu, w którym Piłsudski przekraczał granicę Kongresówki i Galicji w 1901 roku. W tym miejscu i miejscu dawnej Stanicy Harcerskiej im. Piłsudskiego byłem przed Twoim urodzeniem. Moi krewni w lipcu 1904 roku uczestniczyli w gaszeniu pożaru lasu Ordynacji Zamojskiej, po tamtej stronie Tanwi. Po trzecie oryginały map sztabowych: austriacką wydaną przez Militärgeograph isches Institut, arkusz Płazów i polską wigowską, arkusz Narol mam w szufladzie swojego biurka. Po czwarte, mam niezłą, z pewnością lepszą wiedzę o historii regionalnej od Ciebie. A po piąte, to wszystko bez znaczenia, bo skromna infrastruktura turystyczna na Szumach i tak zawsze była w województwie lubelskim. I to głównie gmina Susiec i powiat tomaszowski czerpały korzyści z tej atrakcji turystycznej, a nie gmina Narol i powiat lubaczowski.
maps.arcanum.com/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-13 # Żelazna Miotła 2024-03-28 13:12
Czyli jednak Szumy na Tanwi powinny być w gminie Narol. Zamiast w Suścu, to w Hucie Różanieckiej powinno być kilkadziesiąt agroturystyk, sklepów, itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-16 # Żelazna Miotła 2024-03-28 13:12
Czyli jednak Szumy na Tanwi powinny być w gminie Narol. Zamiast w Suścu, to w Hucie Różanieckiej powinno być kilkadziesiąt agroturystyk, sklepów, itd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Obywatel
+2 # Obywatel 2024-03-30 15:49
A co to zmienia w obecnej sytuacji? W portfelu nie mam więcej !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+10 # Strefa 2024-03-28 15:15
Bardzo pięknie nam się odwdzięczają za pomoc. Proponuje poczytać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+16 # Strefa 2024-03-28 15:12
Ale po co gloryfikować banderowców?kom u to potrzebne?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+11 # Strefa 2024-03-28 15:19
Jeszcze Yebniety kowal pyerdoli ze rzezi nie robili ukraincy bo nie bylo wtedy ukrainy. A jak się upa nazywala? Udana powstancza armia? No kretyn
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Strefa
+7 # Strefa 2024-03-28 15:36
Oni sa niewdzięczni i wredni. Nie ufajcie im. Tu cir będzie kochal ,chwalil a w nocy zapcha ci noz w plecy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-8 # Żelazna Miotła 2024-03-28 19:32
A kto gloryfikuje? Gdzie? Kiedy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
świadomy
+13 # świadomy 2024-03-29 08:56
karierowicz i interesiarz !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Żelazna Miotła
-5 # Żelazna Miotła 2024-03-29 11:58
Cytuję świadomy:
karierowicz i interesiarz !!!

Mówisz o obecnym staroście?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Jack
+3 # Jack 2024-04-01 19:38
Gdzie i z czym....z jakimi kandydatami???? ?blazenada.nieu dacznicy życiowi złodzieje pchają się do władzy ....LUDZIE NIE DAJCIE SIE ROBIC W CIULA JUZ JEDEN OBIECAL 100KONKRETOW... .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
owal
+9 # owal 2024-04-02 12:31
Stanowcze nie dla opcji ukraińskiej w powiecie i tyle w temacie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Wąski
+3 # Wąski 2024-04-03 08:55
PANIE I PANOWIE IDĄC NA WYBORY PROSZĘ WAS ZASTANÓWCIE SIĘ CZY CHCECIE ŻEBY RZĄDZILI NAMI UKRAIŃCY? JUŻ MAMY W POLSCE POKAZANE JAK SIĘ LICZĄ Z NAMI POLAKAMI.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |