Złote Gody w gminie Lubaczów. 14 par świętowało 50-lecie małżeństwa [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Lubaczówfot. Gmina Lubaczów

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego świętowały wczoraj (21.02) pary z gminy Lubaczów.‍ Pięćdziesiąta rocznica ślubu, czyli Złote Gody to jedna z najbardziej uroczystych rocznic małżeńskich. W gminie Lubaczów tak znaczny staż małżeński osiągnęło 14 par, które zostały odznaczone medalami.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Lubaczowie, którą w intencji Jubilatów odprawił Dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ks. Andrzej Stopyra.

Aktu dekoracji Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, dokonał Wójt Gminy Lubaczów – Wiesław Kapel, w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Lubaczów Romana Cozaca oraz radnych i sołtysów z poszczególnych miejscowości. Wiesław Kapel, pod adresem dostojnych Jubilatów skierował życzenia i gratulacje. 

- Połączyła Was miłość. To nie tylko słowa, lecz czyny. Dbanie o ukochaną osobę oraz otaczanie jej opieką, okazywanie wsparcia i pomocy w trudnych życiowych momentach, to  fundament rodziny jaką Państwo tworzą. Takie życie staje się wzorem dla Państwa dzieci  wnuków, kierunkowskazem na ich drogach i pięknym świadectwem wspólnoty małżeńskiej oraz wytrwania w ślubnych przyrzeczeniach.  -  takimi słowami swoje uznanie wyraził Wiesław Kapel w liście gratulacyjnym.

Życzył również by Medal za długoletnie pożycie, który uosabia wielki szacunek, jakim darzymy trwałą więź małżeńską, a który jest dla nas wszystkich symbolem pomyślności i trwałości rodziny, był potwierdzeniem wdzięczności dla wszystkich  Państwa Jubilatów. Pary nie kryły swojej radości dlatego, że w sposób szczególny ich miłość i wzajemne wsparcie zostały podkreślone podczas tego Jubileuszu.

Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne i kwiaty. Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Najserdeczniejsze życzenia, poprzez odśpiewanie „100 lat”, złożył również Zespół Śpiewaczy „Niespodzianka”, który krótkim recitalem uświetnił uroczystość.

Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. W tym roku do wspólnego świętowania przystąpiło 14 par, odznaczonych Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

 1. Krystyna i Stanisław Bryl z Młodowa
 2. Czesława i Marian Charysz z Borowej Góry
 3. Danuta i Jerzy Dąbal z Baszni Dolnej
 4. Maria i Jan Furgała z Krowicy Samej
 5. Marcela i Marian Furgała z Lisich Jam
 6. Maria i Tadeusz Furgała z Borowej Góry
 7. Janina i Michał Łepcio z Lisich Jam
 8. Janina i Adam Malec z Baszni Górnej
 9. Anna i Stanisław Milo z Bałaji
 10. Józefa i Stanisław Nizierscy z Krowicy Samej
 11. Maria i Leon Pilip z Baszni Górnej
 12. Maria i Józef Polniak z Baszni Dolnej
 13. Weronika i Stanisław Rozwód z Tymców
 14. Janina i Kazimierz Wójcik z Mokrzycy

Zdjęcia: Gmina Lubaczów

Źródło: gminalubaczow.pl

Komentarze   

Strefa 14
+6 # Strefa 14 2024-02-22 16:43
Pelen szacunek i gratulacje! Jak mozna z jedna kobita tyle czasu wytrzymac? Dużo zdrowia
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.