Pani Łucja z Lubaczowa skończyła 100 lat! [ZDJĘCIA]

fot. Urząd Miejski w Lubaczowiefot. Urząd Miejski w Lubaczowie

W poniedziałek 15 stycznia swoje setne urodziny obchodziła pani Łucja Łukasiewicz – mieszkanka Lubaczowa. Jubilatka spotkała się z burmistrzem Lubaczowa, który złożył jej życzenia oraz wręczył upominki.

Z okazji 100 urodzin Jubilatka odwiedziła ratusz miejski, gdzie Burmistrz Krzysztof Szpyt złożył jej najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha, a także miłości i szacunku bliskich oraz przyjaciół. Pani Łucja otrzymała również kwiaty i upominki, a do życzeń dołączyły się Irena Kopciuch - Kierownik Oddziału Terenowego ZUS oraz Anna Gorzelnik - Kierownik USC.

Pani Łucja jest wyjątkiem długowieczności w swojej rodzinie. Miała sześcioro rodzeństwa, z którego młodsza siostra dożyła ok. 90 lat, natomiast z pięciu jej braci tylko jeden dożył „osiemdziesiątki”. Mąż Mieczysław zmarł ćwierć wieku temu, w wieku 83 lat. Małżeństwo doczekało się czterech synów, siedmioro wnuków i sześcioro prawnuków.

Jubilatka urodziła się w Łukawcu 15 stycznia 1924 roku. Mimo, że istniała tam 4-klasowa szkoła podstawowa, rodzice nie wysłali do niej większości swoich dzieci. Bieda zmuszała do pracy na gospodarce do sezonowych robót na folwarkach. Czytać i pisać nauczyła się od koleżanki.

Podczas wojny Pani Łucja została wywieziona na przymusowe roboty do Niemiec, gdzie poznała przyszłego męża Mieczysława, który pracował na tej samej farmie jako więzień wojenny. Tam też wzięli ślub i tam urodził się im pierwszy syn. Po zakończeniu wojny, rodzina Łukasiewiczów wróciła do Polski. Najpierw zamieszkali w Wielkopolsce (rodzinne strony męża Mieczysława), a wkrótce przenieśli się do Nowej Soli. W Łukawcu mieszkali rodzice Pani Łucji, a gdy jej matka została sama na gospodarce, zapadła decyzja o przeprowadzce w rodzinne strony. Po kilku latach pobytu na lubaczowszczyźnie, mąż Pani Łucji dostał prace w Kopalni w Szczutkowie, a wkrótce potem mieszkanie w bloku „gazowym”. Dziś Pani Łucja mieszka w Lubaczowie, otoczona liczną grupą znajomych i przyjaciół. Wielki podziw budzi jej sprawność fizyczna. Jubilatka radzi sobie z większością zajęć domowych, w tym przygotowywaniem posiłków, a nawet robieniem drobnych zakupów w pobliskich sklepach. Jest osobą głęboko wierzącą, spędzającą sporo czasu na modlitwie.

Z czterech synów, których urodziła Pani Łucja, żyje wciąż dwóch – obaj za granicą. Jak mówi syn Stanisław: - Nikt nie zna sekretu długowieczności mamy. Czasem żartujemy z bratem, że to chyba chodzi o chleb z masłem i boczkiem, które są jej ulubionym zestawem śniadaniowym. Życiowym mottem Pani Łucji, które często powtarza, jest „byle na własnych nogach i jako taka pamięć”. Jak na razie jej życzenie w znacznej mierze się sprawdza.

Zdjęcia: Urząd Miejski w Lubaczowie

 

Komentarze   

Krzysztof Kaiser 2
+16 # Krzysztof Kaiser 2 2024-01-17 11:44
Wszystkiego najlepszego Pani Łucjo w drugiej setce życia. Zdrowia i szczęścia. Jestem pod wrażeniem również Pani sprawności fizycznej. W życiu bym nie powiedział, że Pani ma 100 lat. Jeszcze raz życzę pomyślności i utrzymania jak najdłużej tego uśmiechu i formy fizycznej :-) Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Olive
0 # Olive 2024-04-08 07:58
Hi there! I know thnis is kinda off topic butt I was
wondering if you kneww where I could find a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having divficulty
finding one? Thanks a lot!

Look into my web site - praca dla par: verbose-throat-776.notion.site /.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Heriberto
0 # Heriberto 2024-04-09 02:36
Howdy just wanted to give you a brief heads up and let yoou know a few
of the images aren't loading properly. I'm not sure whyy but I think its a linking issue.
I've tried it in two different web browsers and both show the same results.


My web page - dam prace elektrykowi: hub.docker.com/u/michal11a
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Benito
0 # Benito 2024-04-09 05:13
Hey! Would you mind if I share your blog with my twitter
group? There's a lot of foljs that I think would really enjoy your content.
Please let me know. Many thanks

Feel free to visit my blog post - operator koparki praca: nowewyrazy.uw.edu.pl/.../...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Marilynn
0 # Marilynn 2024-04-09 15:28
What's Taking place i am new to this, I stumbled upon this I've found It absolutely useful annd it has aided mee out loads.
I hope to contribute & help other users like its aided me. Good job.


my homepage - szukam pracy łódzkie: 6612a34d20096.site123.me/.../. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Robbie
0 # Robbie 2024-04-09 15:36
Wonderful goods from you, man. I have take into accout your stuff previous too annd you're simply
too fantastic. Ireally like what youu have bought here, certainly like what you
are stating and the best wayy by which you are saying it.

Youu make it entertaining and you continue to care for to stay it smart.

I can't wait to learn much more from you. That is really
a wohderful web site.

My webpage :: praca niemcy dla par: 6612a34d20096.Site123.me/.../. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Yasmin
0 # Yasmin 2024-04-10 03:16
Hello, i feel thatt i noticed youu visited my site thus i came to return the choose?.I am trying
to to findd issuss to enhance my website!I suppose its ok to make uuse of a few oof
yolur concepts!!

my page praca na budowie niemcy: www.deviantart.com/.../
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Sven
0 # Sven 2024-04-10 03:26
I am actually pleased to glance at this webpage posts whioch consists of plenty of helpful information, thanks for providing these kinds of data.



my homepage :: praca od Zaraz: crunchbase.com/.../edyta-kot
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Bernadette
0 # Bernadette 2024-04-10 08:20
Yes! Finally someokne writes about praca dodatkowa lubuskie: docs.google.com/.../... za granicą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Mohammed
0 # Mohammed 2024-04-10 11:24
I lkve what you guys are usually up too. Such clever work and exposure!
Keepp up the great works guys I've incorporated you guys to blogroll.


my web-site; oferty pracy w szwajcarii: letterboxd.com/anonse/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Myles
0 # Myles 2024-04-11 10:44
Thanks for ones marvelous posting! I definitely enjoyed reading it, you are a great author.I will ensure thatt I bookmark your blog
and will eventually come back in the future. I want to encourage you to definitely continue your great work, have a nice holiday weekend!



Heere is my page: praca niemcy rolnictwo: hey.link/EnHCf
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lucio
0 # Lucio 2024-04-11 11:19
Hi there, i read youhr bloog from time to time and i owwn a similar one and i was juzt wondering if
you get a lot of spzm remarks? If so how do you stop it, any plugin or anything you can advise?
I get sso much lately it's drivibg mee insaane so any help is very much appreciated.



Here is my blog Oferty pracy W Irlandii: sketchfab.com/pracaniemcy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Hai
0 # Hai 2024-04-11 16:13
Fantastgic goods from you, man. I've take note your stuff prior to
and you are simply too fantastic. I actually like what you've bought here, realy like
what you're saying and the way wherein you
assert it. You make it enjoyable and yoou stioll take carfe of to stay
it smart. I cant wait to read much more from you.
This is really a terrific website.

Take a look at my web page ... praca
w niemczech: 6612a34d20096.site123.me/.../. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Herman
0 # Herman 2024-04-12 07:24
Hello, its fastidious piece of writing concerning media print, we all know media iss a fantastic source of data.


Here is mmy site Praca Dla MałżEńStwa
Z Dzieckiem: 6612a34d20096.site123.me/.../. ..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |