2,8 mln zł dofinansowania dla Gminy Wielkie Oczy na przydomowe oczyszczalnie ścieków

fot. Gmina Wielkie Oczyfot. Gmina Wielkie Oczy

Gmina Wielkie Oczy otrzyma 2,8 mln złotych dofinansowania na budowę 88 przydomowych oczyszczalni ścieków. Umowę w tej sprawie podpisano w piątek (17.11).

W piątek wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Piotr Pilch podpisał umowę z wójtem gminy Wielkie Oczy Albertem Hawrylakiem, na dofinansowanie inwestycji z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

Umowa dotyczy budowy przydomowych oczyszczalni ścieków, których ma powstać aż 88. Koszt całkowity operacji to ok. 3,5 mln złotych, a pomoc z Instrumentu Unii Europejskiej na rzecz Odbudowy wynosi 2,8 mln złotych.

- Samorząd województwa skierował duże środki, uzyskane z Funduszu Unii Europejskiej, gdyż rozwinięta sieć gospodarki wodno-ściekowej jest jednym z naszych priorytetów. - powiedział wicemarszałek Piotr Pilch w urzędzie gminy Wielkie Oczy

 W trakcie spotkania Wójt Gminy Wielkie Oczy Albert Hawrylak wspominał, że dzięki temu dofinansowaniu znacząco wzrośnie procent skanalizowania Gminy Wielkie Oczy, który w 2021 roku wynosił ok. 5%, w 2022 – 7%, 2023 – ok. 23 %, a w 2024 wyniesie ponad 50%.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.