Narodowe Święto Niepodległości. Tak obchodzono je w Narolu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. narol.plfot. narol.pl

W gminie Narol również świętowano 105. rocznicę odzyskania Niepodległości. W tym roku uroczystości odbyły się w Narolu i Płazowie.   

Dzisiejsze uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w Narolu rozpoczęły się od Mszy św. w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie, jak co roku mieszkańcy, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje instytucji działających na terenie gminy Narol, jednostek gminnych oraz szkół podstawowych zgromadzili się przy Pomniku Niepodległości w Narolu, by wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień. Wprowadzeniem do oficjalnych uroczystości było wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, po czym przybyłe na tę uroczystość delegacje złożyły wieńce przy pomniku. Akcentem kończącym dzisiejsze obchody w Narolu było przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Narol Grzegorza Dominika.

Coroczną tradycją jest złożenie symbolicznego wieńca także przy pomniku w Płazowie. Tak było i tym razem - Burmistrz wraz z przedstawicielami Gminnego OSP złożyli wiązankę przy pomniku ufundowanym przez mieszkańców Płazowa w dziesiątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zdjęcia: Miasto i Gmina Narol

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.