Gmina Stary Dzików: Przebudowano kolejny odcinek drogi powiatowej w Moszczanicy

fot. Gmina Stary Dzikówfot. Gmina Stary Dzików

Kolejny odcinek drogi powiatowej w gminie Stary Dzików w kierunku granicy z województwem lubelskim został przebudowany. Inwestycja została sfinansowana w głównej mierze przez Nadleśnictwo Oleszyce.

Kolejna dobra wiadomość dla mieszkańców nie tylko gminy, ale również całego powiatu lubaczowskiego. W czwartek nastąpił odbiór techniczny przebudowanej drogi powiatowej w Moszczanicy nr 1649R w km 5+500 - 6+540. W sumie wyremontowano kilometr drogi powiatowej relacji Cewków - Moszczanica - Granica województwa. Co ważne, droga została kompleksowo przebudowana, bowiem wykonano nową podbudowę, wymieniono przepusty, a także wyprofilowano rowy. Oczywiście jezdnia zyskała dwie nowe warstwy asfaltu. Roboty wykonała firma STRABAG.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu Nadleśnictwa Oleszyce, które w 84% sfinansowało zadanie o łącznej wartości 2 665 849,60 zł

Warto nadmienić, że wcześniej, w ramach I etapu przebudowano drogę powiatową Cewków - Moszczanica - Granica Województwa na odcinku 5,5 km. Tę część zadania również wsparło Nadleśnictwo Oleszyce kwotę 500 tysięcy złotych. Natomiast 5 mln złotych udało się pozyskać dzięki wsparciu poseł Teresy Pamuły oraz senatora Mieczysława Golby z Rządowego Funduszu Polski Ład.

Na koniec należy dodać, że to nie jedyne wsparcie Lasów Państwowych na inwestycje drogowe na terenie gminy Stary Dzików. Wkrótce ma zakończyć się przebudowa drogi Nowy Dzików - Ułazów, na którą Nadleśnictwo przekazało 434 tysięcy złotych. Z kolei 340 tysięcy złotych tamtejsze nadleśnictwo przekaże na remont drogi gminnej w kierunku cewkowskich lasów.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia