Konkrety programowe Zdzisława Zadwornego – kandydata Trzeciej Drogi do Sejmu RP

Zdzisław ZadwornyZdzisław Zadworny

Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów Zdzisław Zadworny to rolnik, samorządowiec i człowiek z dużym doświadczeniem życiowym i zawodowym. W wyborach parlamentarnych startuje z list Trzeciej Drogi z ostatniego miejsca. Poznajcie najważniejsze punkty programu kandydata do Sejmu z Cieszanowa.

Zdzisław Zadworny: Pracujemy by godnie żyć

Wiele osób zastanawia się nad genezą hasła. Jak powszechnie wiadomo, praca zajmuje nam większość aktywnego czasu, dlatego chcemy, by była dla nas powodem do satysfakcji - zarówno pod względem osobistym, jak i finansowym. Burmistrz Zadworny eksperymentalnie wprowadził w życie 35 godzinny tydzień pracy dla pracowników, bez obniżenia wynagrodzeń i urlopu. Jak mówi, taki system wpłynął na poprawienie jakości i efektywności pracy. Zdzisław Zadworny dodaje, że rozwiązanie to szczególnie wsparło młode matki, które mają więcej czasu dla swoich dzieci w wieku szkolnym.

- Oczywiście, takie rozwiązanie musi być dostosowane do możliwości pracodawców, jednak zapisy kodeksu pracy powinny pozwalać na zmniejszanie wymiaru pracy bez obniżania pełnego zatrudnienia. zaznacza kandydat Trzeciej Drogi do Sejmu

Bardzo ważną grupą, która musi mieć stabilne dochody są rolnicy. Zdzisław Zadworny prowadzi prawie 40 hektarowe gospodarstwo rolne i nie kryje oburzenia, kiedy mówi o obecnej sytuacji rolników. Burmistrz Cieszanowa zauważa, że ze względu na bezpieczeństwo żywnościowe całego kraju, rolnicy muszą mieć dochody chronione prawnie. Według jego opinii, brak takich regulacji spowoduje ograniczanie produkcji rolnej, a w efekcie uzależnianie się od dostaw z zagranicy.

Jego propozycja wzorowana na innych krajach unijnych brzmi następująco: Ceny skupu płodów rolnych muszą być uregulowane ustawowo powyżej kosztów produkcji! Rolnicy powinni ze swojej pracy osiągać godne dochody!

Polityk z Cieszanowa nie zapomina o tych, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

- Propozycja Polskiego Stronnictwa Ludowego, która dotyczy dobrowolnego opłacania składek ZUS, pozwoli na przetrwanie tym osobom w walce z monopolami. Dzięki ich pracy korzystamy z małych sklepów, zakładów rzemieślniczych i wielu innych wolnych zawodów.  Pozwólmy im godnie żyć na swoim i nie zmuszajmy ich do opłat na ZUS przy minimalnych dochodach.  – proponuje wieloletni działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego

Zdzisław Zadwory dodaje, że region krośnieńsko-przemyski jest jednym z najbiedniejszych regionów w Polsce i w Europie. W Unii Europejskiej obowiązuje zasada pomocniczości, dzięki której kraje o mniejszym potencjale otrzymują dotacje na wyrównywanie szans.

Kandydat Trzeciej Drogi, jako praktyk samorządowy i gospodarczy występuje z taką propozycją:

- Oczekujemy takiej samej polityki regionalnej w Polsce! Mieszkańcy naszego środowiska oczekują na wsparcie rządu w  zakresie rozwoju gospodarczego.  Mamy ogromne możliwości pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł, które mogą stać się motorem napędowym dla naszej małej ojczyzny. Program taki musi być wsparty działaniami rządowymi. Nie chcemy jałmużny. Chcemy godnie żyć i pracować tutaj - na Podkarpaciu

- Głosujcie na sprawdzonego gospodarza - wybierzcie ostatniego na liście Trzeciej Drogi Zdzisława Zadwornego.  – zachęca kandydat z Cieszanowa

Artykuł sponsorowany sfinansował KKW Trzecia Droga PSL – PL2050 Szymona Hołowni

Komentarze   

lubaczow
-11 # lubaczow 2023-10-02 15:06
Super!! To się ceni myślę że Pana Zadwornego nie trzeba przedstawiać cały czas zastanawiałem się na kogo głosować i wkoncu mamy godnego człowieka który tu mieszka pracuje i wie czego potrzebuje taki powiat lubaczowski. Wszyscy zdają sobie sprawę że w Naszym okręgu 22 to Pan Zadworny będzie góra i ma ogromne szanse aby zostać Posłem rozmawiając ostatnio ze znajomymi i nie tylko to mówią że właśnie na Burmistrza Cieszanowa będą głosować. Widać ile dobrego zrobił w takim Cieszanowie ostatnio jadąc do rodziny mieszkającej w pobliskim Cieszanowie to aż oczy przetarłem kolejna nowa ścieżka rowerowa kolejny odcinek nowej drogi nikt nie zrobił tak duża jak Burmistrz Cieszanowa może wkoncu ludzie w powiecie Lubaczowskim obudzą się i wybiorą godnego reprezentanta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+14 # Pawlo 2023-10-02 17:18
Pan Zadworny w ostatnich wyborach gdy startował na posła zdobył o ile dobrze pamiętam niecałe 3 tysiące głosów, jedynym posłem który wyszedł wtedy z tego okręgu z list PSL był Pan Kasprzak z około 12 tys. głosów. Proszę sobie sprawdzić z jakich terenów pochodziły głosy na Pana Zadwornego w poprzednich wyborach. Jest to osoba znana przede wszystkim lokalnie, więc jakie ma szanse na to żeby powalczyć o głosy z kandydatami z innych powiatów? niech każdy sam sobie odpowie.

Warto zaznaczyć także że w tych wyborach jest kilku kandydatów z naszego terenu którzy są wysoko na listach, więc tym bardziej może być ciężko o zdobycie miejsca w sejmie startując z partii która jak pokazują niektóre sondaże może liczyć jedynie na jednego posła w 22 okręgu. Zapytam więc po raz kolejny, jakie są szanse że będzie to akurat Pan Zadworny, a nie np. jedynka listy Trzeciej Drogi czyli Burmistrz Ustrzyk Dolnych Pan Bartosz Romowicz?

Osobiście nie widzę większych szans na to żeby Pan Zadworny wyszedł ze swojej listy na posła.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-10 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-02 18:11
Pawlo. Jest kilka rzeczy, które specjalnie pomijasz bio nie pasuje do teorii. Tak to prawda. W ostatnich wyborach zdobył niecałe 3000 głosów a Poseł Kasprzak prawie 12 000. Zdzisław Zadworny miał drugi wynik na liście. Teraz jednak Posła Kasprzaka nie ma na liście i głosy też stają się ,,wolne". Do tego Zadworny nie robił tak szeroko zakrojonej kampanii jak teraz i raczej skupiał się na powiecie lubaczowskim a jak ktoś wejdzie na jego social media to może zobaczyć, że działa też w powiecie jarosławskim i przeworskim albo przemyskim.
Jest to też jego 4 start do Sejmu orzez co ościenne powiaty go znają i nie jest takim no namem jak Pawlo próbujesz tutaj udowodnić.

Na chwilę obecną wchodzi jeden mandat. Ale kto wie czy nie wejdzie drugi z listy bo mandat PiS-u pojdzie na pożarcie opozycji i zdoberzie albo Trzecia Droga, albo KO albo Konfa. Lewica mimo mojej tego, że do Rydzika nic nie mam raczej ciężko u Nas ma. I prawdopodobnie takiego wyniku jak ostatnio raczej nie złapie. Do tego warto też zobaczyć kształt listy Trzeciej Drogi. Południowa część okręgu jest mocno obsadzona a u Nas to właśnie Zadworny jest najmocniejszym kandydatem z tej Północnej części okręgu 22. Dlatego burmistrza Zadwornego stać na niespodziankę i możemy to uczynić głosując na niego. Niech w końcu wejdzie ktoś od Nas kto am coś do powiedzenia a nie czeka tylko na to, żeby rozdać bo każdy rozdaje z partii rządzącej. Pamuła miała swojej 5 minut i widzimy, że skończyła jako operator nożyczek i dożynkowej Pani. Zagłosujmy na kogoś stąd a nie znikąd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+14 # Pawlo 2023-10-02 20:23
Twój komentarz jeszcze bardziej mnie utwierdził że nie patrzysz na to jak wygląda rzeczywistość. Przede wszystkim nie pomijam niczego specjalnie, wymieniłem według mnie dwie najistotniejsze rzeczy które będą decydować o mandacie poselskim.

Na czym polega ta szeroko zakrojona kampania Pana Zadwornego? bo jakoś nie zauważyłem. To że oddał cześć pod pomnikiem w Majdanie Sieniawskim czy że był na giełdzie Wschód z ulotkami?

Nie próbuje nikomu wmówić że jest "noname" tylko wchodzę na stronę państwowej komisji wyborczej i widzę największą ilość głosów oddanych na Pana Zadwornego poza naszym powiatem w 2019 roku i widzę powiat jarosławski 115 głosów. Więc niech każdy teraz sam oceni czy to jest dużo, według mnie jest to bardzo bardzo mało.

Chciałbym również przy okazji wyjaśnić dlaczego tak ważne są głosy oddane z innych powiatów na kandydatów partii o małym poparciu. Trzeba sobie powiedzieć jasno, jest duża grupa osób wśród wyborców która średnio interesuje się polityką i głosuje na partie a nie na człowieka, i to się raczej szybko nie zmieni. Dlatego osoby startujące z ugrupowań o niższym poparciu i nie mające jedynki na liście, mają o wiele trudniej żeby wyjść na posła bazując tylko i wyłącznie na głosach z ich powiatu, ilość mandatów które przypada na takie partie w naszym okręgu to przeważnie 1 lub maksymalnie 2, PO zdobywając 16% w 2019 roku w naszym okręgu miała 2 mandaty. Statystyki pokazują dobitnie że posłami którzy startowali z małych partii zostawali praktycznie tylko jedynki na listach lub osoby mocno rozpoznawalne w całym okręgu. To są fakty które każdy może sprawdzić i zweryfikować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-15 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-02 22:07
Rzeczywistość wygląda tak, że dalej żyjesz 2019 rokiem. W 2019 roku liderem listy był Mieczysław Kasprzak i był mocnym kandydatem na terenie powiatu lubaczowskiego. I dlatego poza powiatek lubaczowskim Zdzisław Zadworny zdobył tylko 115 głosów. W Bieszczadach teraz jest multum kandydatów to nie ma za bardzo się na nich w kampanii bardzo co skupiać. Najpierw Zdzisław Zadworny objechał wszystkie gminy. Mogłeś na nich być a pewnie nie przyszedłeś. A mogłeś pogadać, zapytać. Ale najlepiej ponarzekać zza klawiatury. Poza tym kampanii jest jeszcze 2 tygodnie. Z tego co słyszałem banery Zadwornego są nawet w Krośnie a i szykuje się ciekawa akcja ultikowanzwiaza na z ościennymi powiatami i zapewne jakieś wyjazdy.

Głosowanie na mniejszego. Jak Poseł z mniejszej partii wchodzi to jest ważny w partii a nie planktonem jak Poseł Pamuła. Na Podkarpaciu i w Okręgu 22 kandydaci z Lubaczowa mają zawsze źle bo jesteśmy liczebnie małym powiatem i bez Jarosławia nikt się nie dostanie do Sejmu. No chyba, że wszyscy skrzykli by się na jednego kandydata. Mamy teraz nowe wybory i nowe rozdanie. Zagłosujmy na człowieka a nie na partię. Tak było przy Pamule. Zagłosujmy na kogoś swojego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+10 # Pawlo 2023-10-02 23:39
Opieram się na danych z 2019 roku bo nie zauważyłem żeby coś się zmieniło w kwestii aktywności Pana Zadwornego poza powiatem od tamtego czasu. To że teraz na ostatnie 2-3 tygodnie przed wyborami stara się zdobyć poparcie w innych powiatach, to raczej już trochę za późno żeby przekonać odpowiednią ilość osób. Ludzie nie są głupi, widzą kto, kiedy i ile razy do nich przyjeżdża, a kto tylko na chwilę przed wyborami.

Pan Kasprzak na terenie powiatu lubaczowskiego w 2019 roku zdobył około 600 głosów, to był według ciebie wtedy mocny kandydat na naszym terenie? Dla Kasprzaka nasz powiat był ósmy pod względem liczby zdobytych głosów.

Ja nigdzie nie twierdze że Pan Zadworny nie objechał wszystkich gmin w naszym powiecie, gdybyś czytał ze zrozumieniem to byś wiedział że od początku pisałem o głosach i poparciu poza powiatem, które według mnie nie jest wystarczające żeby zdobyć mandat poselski. Co zresztą pokazałem ci na przykładzie głosów zdobytych przez Pana Zadwornego poza naszym powiatem w 2019 roku.

Piszesz że banery Zadwornego można spotkać w Krośnie, nie wiem czy się śmiać czy płakać. Jestem ciekawy ile procent osób które mija te banery wie kim jest Pan Zadworny. Ludzie muszą chociaż kojarzyć kim jest człowiek który znajduje się na banerze a dopiero potem spoglądając na baner utrwala się ich świadomość o tym kandydacie. Sam baner niewiele daje.

Nikt ci się nie skrzyknie na jednego, szczególnie w tych wyborach gdy jest tylu kandydatów z naszego powiatu na tak wysokich miejscach na liście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-3 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-03 17:42
To nie są ostatnie dwa tygodnie. Zdzisław Zadworny z tego co wiem jest wiceprzewodnicz ącym PSL na Podkarpaciu. Jest w Naczelnym Komitecie Wykonawczym czyli w zarządzie krajowym PSL. Czy myślisz, że jakby nie ruszał się poza gminę to by miał te funkcje poza powiatem. No raczej nie.

600 głosów jako trochę ,,obcy" przy takiej Pamule co ludzie się skrzykli na nią z głosami to nie tam źle. Jeszcze Rydzik też był widoczny. Też de facto czlowiek z powiatuMożna powiedzieć, że Kasprzak zdobył aż 600.

Wybory w 2019 były w 2019. Teraz są inne. I inna pozycja PiS-u. Piszesz, że banery nie działają. To w takim razie wszystkim a nie tylko Zadwornemu. Pamule też. Zresztą też był z tego co wiem w Rymanowie na jednym dużych zebrań mieszkańców. Chwilę temu, ale był i się pokazał i nawet zabrał głos. Zapewne wiesz gdzie leży Rymanów ;-)


I tak. Nikt nie skrzyknie się na jednego. Przez co naszym kandydatom nawet z PiS jest ciężko się dostać. Ale wyniki są 16 października i wtedy dowiemy jak to się skończy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Pawlo
+3 # Pawlo 2023-10-03 21:41
Co od ostatnich wyborów w 2019 roku zrobił Pan Zadworny żeby zaistnieć szerzej poza powiatem lubaczowskim? Poproszę o konkrety z czterech ostatnich lat.

Sprawowanie jakiejś funkcji lub bycie w zarządzie nie jest równoznaczne z tym że ktoś jest rozpoznawalny wśród zwykłych obywateli. Pewnie gdybyś się zapytał nawet ludzi z naszego powiatu to większość nie byłaby ci wstanie wymienić jakie funkcje w PSL pełni Pan Zadworny. Kompletnie nie trafiony argument.

Jak zmieniła się pozycja PSL w naszym okręgu od 2019 roku? bo sondaże nie pokazują praktycznie żadnych zmian.

To prawda że ludzie zmobilizowali się na Pamułę w naszym powiecie, ale bez głosów zdobytych poza powiatem lubaczowskim nie zostałaby posłem w 2019 roku. W powiecie jarosławskim Pani Pamuła zdobyła około 1700 głosów, powiat przeworski około 700 głosów, w sumie poza naszym powiatem Pani Pamuła zdobyła około 4 tysiące głosów, w porównaniu z głosami zdobytymi poza powiatem Pana Zadwornego to jest to przepaść.

Banery nie działają w regionach gdzie kandydat jest słabo znany, dotyczy to wszystkich, a przede wszystkim kandydatów na odległych miejscach na liście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-03 23:22
A co miałby niby robić by Ciebie zadowolić. Zna się go jako Burmistrza Cieszanowa. Robi chocby festiwal w Cieszanowie. Tak jak Pamuła była znana jako szef jakiejś organizacji jako dyrektor ARiMR.

Jak chcesz pytać o dokładnieksze konkrety skontaktuj się z samym kandydatem. Mogłeś się zapytać, ale tej szansy nie wykorzystałeś. Śledź jego socjalu to może go złapiesz zapytasz.

Sondaże są sondażami. Zobaczymy co będzie jak będą wybory bo to najlepszy sondaż.

Co do banerów tylko potwierdzasz, że Pamuła miała niskie poparcie poza powiatem czyli gdyby nie mobilizacja, że to swoją to by Posłem nie była. I teraz ta mobilizacja nie będzie na takim poziomie jak w 2019. I ten mandat co PiS straci to czuję, że to będzie mandat Pamuły.

Jak bardzo Krosno zna Zadwornego nie wiem. A skąd wiesz, że Krosno go nie zna?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Lubaczów 46
+2 # Lubaczów 46 2023-10-02 22:45
Dajcie spokój. Nie mam żadnych zarzutów do żadnego kandydującego ale taka prawda że przez 4 lata nie trzeba zabierać głosu, ewentualnie na komisji czy można otworzyć okno. No co nie jest tak? Taka prawda
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
+10 # Prawdziwy Kmicic 2023-10-02 22:57
Niestety, ale PSL preferuje i szczególnie dotuje Dariusza Sobieraja, także walka o mandat odbędzie się między Romowiczem jedynką i drugi na liście Sobieraj. Reszta to płotki zbierające w regionach pojedyncze głosiki na listę. Widać to po kampaniach, Sobieraj i Romowicz ma globalną dla okręgu, jego materiały są od Bieszczad po Przeworsk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Prawdziwy Kmicic
-1 # Prawdziwy Kmicic 2023-10-03 21:12
Chyba ekipa Hołowni dostala ten wielomilionowy kredyt na kampanię bo grubo ruszyli z promocją. Jak dalej pójdzie tak z promocją Romowicza, to szansę Zadwornego z 0,1% spadną do 0.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
-1 # Kmicic 2023-10-04 10:45
Nie zmienia to jednak faktu, że jak zagłosujecie na PSL oddajesz swój głos na Tuska
To jest jasne jak słońce i tego nie da się obronić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
-2 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-04 19:31
Głosując za PiS nie zmienia to faktu, że głosujesz za Polską marnotrawną. A jak głosujesz na PSL to za Polską gospodarną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Kmicic
0 # Kmicic 2023-10-04 20:17
To PSL wraz z Platformą Ubywatelska podniósł wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
Krzysztof Kaiser 2
0 # Krzysztof Kaiser 2 2023-10-04 21:36
A inne kraje Europy do 68-70 podniosły bo był globalny kryzys ekonomiczny w latach 2008-2012. A Polska jeszcze Euro 2012 Polska wtedy dała radę zorganizować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.