Upamiętnili 84. rocznicę Bitwy pod Narolem [ZDJĘCIA]

fot. Gmina Narolfot. Gmina Narol

Dzisiaj przypada 84. rocznica Bitwy pod Narolem. Co roku wydarzenia z 18 i 19 września 1939 roku upamiętniane są uroczyście przez społeczność Gminy Narol.

W trakcie zaciekłych walk żołnierzy z 6. Dywizji Armii Kraków z nieprzyjacielem zginęło 41 żołnierzy, którzy zostali pochowani w zbiorowej mogile w Lipsku. Obecnie w Lipsku stoi pomnik, przy którym co roku odbywają się uroczystości ku ich pamięci.

Obchody 84. rocznicy Bitwy pod Narolem rozpoczęły się od Mszy św. w intencji Obrońców Ojczyzny, którą celebrował ks. Jan Radziszewski - proboszcz parafii Płazów. Msza św., jak co roku, odbyła się w kościele parafialnym w Lipsku. Po nabożeństwie uczniowie Szkoły Podstawowej w Narolu  zaprezentowali część artystyczną przygotowaną na dzisiejszą uroczystość. Następnie poczty sztandarowe, delegacje gminnych jednostek organizacyjnych, przedstawiciele szkół, służb mundurowych oraz instytucji gminnych udali się pod Pomnik Poległych Żołnierzy 6. Dywizji Armii Kraków w Lipsku.

Tam część oficjalna obchodów rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Do zgromadzonych przy pomniku mieszkańców naszej gminy przemówił Burmistrz Miasta i Gminy Narol Grzegorz Dominik, modlitwę poprowadził ks. Jan Radziszewski, po czym nastąpiło złożenie wieńców przez przybyłe na tę uroczystość delegacje władz samorządowych, służb leśnych, policji,  jednostek gminnych, środowisk kombatanckich i szkół. W wydarzeniu wzięli również udział harcerze z Rudy Różanieckiej.

Zdjęcia: Gmina Narol

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.