Pokazy wojskowe i koncert. Na lubaczowskim Rynku upamiętnili gen. Kustronia [ZDJĘCIA]

fot. Robert Krylafot. Robert Kryla

W sobotnie popołudnie na Rynku w Lubaczowie, odbył się finał wydarzeń związanych z upamiętnieniem gen. Józefa Kustronia i żołnierzy 21. Dywizji Piechoty Górskiej. Były pokazy wojskowe, inscenizacja historyczna, a także koncert zespołu "Gdzie diabeł nie może...". Zobaczcie zdjęcia.

Cykl wydarzeń związanych z upamiętnieniem gen. Józefa Kustronia i żołnierzy 21. Dywizji Piechoty Górskiej rozpoczął się 10 września grą terenowo-rowerową (tutaj możecie obejrzeć naszą fotorelację). Cztery dni później został odsłonięty mural na cześć gen. Kustronia i jego żołnierzy.

W sobotę na lubaczowskim Rynku zaprezentował się 14. Jarosławski Dywizjon Artylerii Samobieżnej oraz Jednostka Strzelecka 2023 w Lubaczowie. Była też inscenizacja historyczna "Podróż z historią - wrzesień 1939", w wykonaniu Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X.D.O.K". Na koniec wystąpił zespół "Gdzie diabeł nie może...".

Wydarzenia zorganizowane zostały przez Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie w ramach projektu pod nazwą „Generał Józef Kustroń bohater września 1939 roku” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego Niepodległa.

Video Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie

fot. Robert Kryla dla portalu ZLUBACZOWA.PL

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.