"Bohater września 1939 roku". Upamiętnią generała Józefa Kustronia [PROGRAM]

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie  przygotowuje cykl wydarzeń związanych z upamiętnieniem generała Józefa Kustronia i żołnierzy 21. Dywizji Piechoty Górskiej. Sprawdźcie program.

10 września odbędzie się gra terenowo-rowerowa szlakiem walk 21. Dywizji Piechoty Górskiej pod dowództwem Generała Józefa Kustronia we wrześniu 1939 roku. Wszyscy uczestnicy wspólnie przejadą trasę ok. 53 km, zatrzymując się na wyznaczonych przystankach. Start o godzinie 10:0 na stadionie w Starym Dzikowie.

Cztery dni później, czyli 14 września o godz. 10:00 odsłonięty zostanie mural upamiętniający generała oraz żołnierzy, który namalowany został na budynku Szkoły Podstawowej w Starym Dzikowie. W dalszej części zaplanowano mszę świętą w intencji bohaterskich Obrońców Ojczyzny.

W sobotę 16 września w Lubaczowie odbędzie się finał wydarzeń związanych z upamiętnieniem bohatera, który poległ w walce w lesie niedaleko Ułazowa. O 15:00 zaprezentuje się 14. Jarosławski Dywizjon Artylerii Samobieżnej oraz Jednostka Strzelecka 2023 w Lubaczowie. Godzinę później będzie inscenizacja historyczna "Podróż z historią - wrzesień 1939", w wykonaniu Przemyskiego Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej "X.D.O.K". Na koniec występ zespołu "Gdzie diabeł nie może...", który zagra muzykę z lat 20 i 30.

Szczegóły na plakacie:

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.