Za nami Gminno-Parafialne Święto Plonów Gminy Cieszanów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. CKiS w Cieszanowiefot. CKiS w Cieszanowie

W sobotę (04.09) w Chotylubiu odbyło się Gminno-Parafialne Święto Plonów Gminy Cieszanów. To było wielkie święto rolników, ale także pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Nie mogło zabraknąć bogatego programu artystycznego.

Od godziny 13:40 korowody dożynkowe przejechały spod cerkwi w Chotylubiu w kierunku miejscowego kościoła. Za korowodami maszerowali zaproszeni goście, a także rolnicy z terenu całej Gminy Cieszanów.

Uroczysta msza święta odbyła się w kościele w Chotylubiu, a przewodniczył jej ks. dr. Stanisław Solilak w asyście ks. Krystiana Malca. Oprawę muzyczną mszy świętej zapewniała Orkiestra Dęta Cieszanów.

Po mszy świętej odbyło się oficjalne otwarcie, w którym uczestniczył Zdzisław Zadworny - Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów - to na jego ręce przekazano chleb, który jako owoc pracy rąk ludzkich został symbolicznie rozdany uczestnikom.

Po otwarciu odbył się krótki koncert Orkiestra Dęta Cieszanów, a następnie odbyła się część związana z 100-leciem założenia Osp Chotylub - przy tej okazji wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych druhen i druhów. Później głos zabrali: dh Leszek Król - członek Głównej Komisji Rewizyjnej ZOSPRP w Warszawie oraz dh Edward Pokrywka - Zastępca Przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej ZOSPRP w Rzeszowie, a także zaproszeni goście: Anna Rutkowska - asystent Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, Anna Kordys - kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Lubaczowie, Barbara Broź - wicestarosta powiatu lubaczowskiego oraz Zdzisław Zadworny - Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów

Następnie rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: Seniorzy z Dzienny Dom Senior Chotylub, Niezapominajki, Oprawa muzyczna Od Nowa, Weterani OSP Młodów, Kapela Galicjanie z Narola, Kapela Braciaki.

W przerwach pomiędzy koncertami, na scenie wręczane były nagrody, które przygotowane były dla zwycięzców konkursach: na najpiękniejszy wieniec, na najpiękniejszy korowód, najsmaczniejsze danie dożynkowe oraz na najpiękniejszy ogródek działkowy.

Podczas wręczania nagród za najpiękniejszy ogródek działkowy, organizowany wspólnie z placówką terenową KRUS w Lubaczowie, głos zabrała Poseł na Sejm RP Teresa Pamuła, która wraz z Zdzisław Zadworny - Burmistrz Miasta i Gminy Cieszanów wręczała nagrody zwycięzcom.

Zwieńczeniem części artystycznej był występ zespołu Veegas, który porwał zgromadzoną w Chotylubiu publiczność do wspólnej zabawy. Po zakończeniu koncertu odbyła się dożynkowa potańcówka, którą poprowadził zespół Szwagry.

Podczas wydarzenia, wszyscy mieli możliwość spróbowania przepysznych potrwa przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Cieszanów. Dzieci miały natomiast możliwość skorzystania z dmuchanych atrakcji. Na miejscu nie zabrakło również stanowisk Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego czy Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zdjęcia: Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.