Ulewy nad powiatem lubaczowskim. Zalane posesje i ulice [ZDJĘCIA][VIDEO]

Od dzisiejszego południa nad powiatem lubaczowskim występują intensywne opady deszczu. Z tego powodu zostało zalanych kilka ulic i posesji w Lubaczowie, Oleszycach i Moszczanicy. Konieczne były interwencje strażaków.

Z powodu dzisiejszych ulew strażacy kilka razy wyjeżdżali, aby wypompowywać wodę z zalanych ulic i posesji. Najpierw zostali wezwani do Oleszyc, gdzie znów została zalana ulica 3 Maja i dwie posesje znajdujące się w pobliżu. Tutaj na miejscu pracowali strażacy ochotnicy Oleszyc i zawodowi z Lubaczowa.  Zalana została również posesja w Moszczanicy w gm. Stary Dzików. Tam wodę wypompowywali strażacy z OSP Cewków.

Jednak najwięcej pracy strażacy mieli na ulicy Sikorskiego w Lubaczowie. Tam woda zalała kilka posesji i do pomocy mieszkańcom wysłano 3 zastępy straży pożarnej. W tej sprawie zwrócili się do nas mieszkańcy z prośba o interwencję. Z wodą przedostającą się pod domy, mieszkańcy zmagają się od 10 lat, ale jak mówią sytuacja znacznie pogorszyła się po przebudowie kanalizacji deszczowej na ul. Szopena w Lubaczowie. Tutaj warto nadmienić, że „burzówka” została przebudowana w ramach modernizacji drogi na tejże ulicy. Na miejscu był burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt. W tej sprawie skontaktujemy się z Urzędem Miejskim w Lubaczowie i do tematu powrócimy.

Filmy i zdjęcia z ul. Sikorskiego poniżej:

Nadal mogą wystąpić burze

Cały czas w powiecie lubaczowskim obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne 2 stopnia dotyczące burz z gradem. Meteorolodzy prognozują, że mogą wystąpić burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 50 mm do 60 mm, lokalnie do 70 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 80 km/h, możliwy grad. Ostrzeżenie jest ważne do czwartku do godz. 09:00.

"

Komentarze   

JANko
-2 # JANko 2023-07-27 06:12
To wina Tuska i UE z Niemcami na czele, Nie chcą dopuścić aby nasz kraj był miodem i mlekiem płynący, bo cały czas jest prawy i jakze sprawiedliwy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |
antywoźny
-2 # antywoźny 2023-07-31 13:07
[quote name="JANko"]To wina Tuska i UE z Niemcami na czele, Nie chcą dopuścić aby nasz kraj był miodem i mlekiem płynący, bo cały czas jest prawy i jakze sprawiedliwy
Ale pan tekst stworzył tak sie zastanawiam czy 01.09.1939 i zaraz po tym 17.09.1939. to też wina Tuska? bo nie jestem pewien. Wyznawcy pisu nauczyli sie jednego tekstu "wina Tuska" i tak z byle okazji go prezentują w róźnych formach. Gratuluje wyszukanego języka jak również zróżnicowanych form wypowiedzi. A tak przy okazji nigdy na Tuska nie głosowałem. Ciekawe czy admin to również będzie cenzurował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia