Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Oleszycach świętował 10-lecie istnienia [ZDJĘCIA]

fot. Robert Krylafot. Robert Kryla

Za nami dekada istnienia Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Oleszycach, jako centrum kulturalnego stworzonego w dawnym domu handlowym. Z racji przypadającego w tym roku jubileuszu, w ramach Weekendu Kultury, w piątkowe popołudnie, 23 czerwca odbyła się Gala 10-lecia Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Gala 10-lecia była okazją wspomnień i podziękowań zarówno pracownikom ośrodka i podległych mu świetlic, jak i innym osobom, które przez dekadę istnienia wkładały swoje serce w tworzenie kultury.

Nagrodzeni zostali: Ks. Józef Dudek, Rada Miejska w Oleszycach na czele z przewodniczącym Wiesławem Osuchem, Monika Jezuit, Anna Gryniewicz, Kazimierz Krzyżak, Łucja Joniec, Krystyna Czerwiec, Zespół Cztery Pory Roku, Stowarzyszenie „Czas na Pomoc”, Stowarzyszenie Gier Umysłowych „Czarni”, Telewizja Lubaczów, Adam Łazar oraz Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce Andrzej Gryniewicz.

Gali towarzyszyły występy zespołów tanecznych Kropelki i Czerwone korale oraz przygotowany specjalnie na tą okazję taniec w wykonaniu absolwentek oleszyckich zespołów tanecznych, które wróciły na scenę po kilku latach nieobecności.

Zgromadzona publiczność miała także okazję obejrzeć pamiątkowy film podsumowujący 10 lat działalności MGOK:

W trakcie Gali był też czas na życzenia. Złożyli je Burmistrz Miasta i Gminy Oleszyce- Andrzej Gryniewicz, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej, Poseł na Sejm RP- Anna Schmidt, Przewodniczący Rady Miejskiej w Oleszycach- Wiesław Osuch, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Starym Dzikowie- Edyta Panek oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleszycach- Irena Janiszkiewicz.

W ramach wydarzenia odbyło się także wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Mój Ośrodek Kultury”, w którym nagrody główne zdobyli- Bartłomiej Górecki, Lena Osiowy, Oliwia Jasińska, Maja Jasińska i Pola Bąk.

Następnie wszystkich obecnych zaproszono na jubileuszowy tort i słodkości autorstwa Agnieszki Piotrowskiej oraz na poczęstunek przygotowany przez Catering Target. 

Zdjęcia: Robert Kryla Fotografia

Zwieńczeniem świętowania był koncert znanego oleszyckiej publiczności artysty- Marcin Styczeń.

Zdjęcia: Portal ZLUBACZOWA.PL

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia