Woda w Narolu jest już zdatna do spożycia

fot. pixabay.comfot. pixabay.com

Jak poinformował sanepid w Lubaczowie, woda z wodociągu w Narolu zaopatrująca mieszkańców miejscowości: Narol, Narol, Wieś, Jędrzejówka, Kadłubiska, Lipie oraz Lipsko jest już zdatna do spożycia.

Przypomnijmy, że w środę (07.06) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie poinformował o pogorszeniu jakości wody na wodociągu w Narolu. W wodzie wykryto bakterie coli. Oznacza to, że na razie woda z kranu nie nadawała się do picia, przygotowywania napojów i potraw, mycia produktów spożywczych, przygotowywania lodu czy mycia naczyń kuchennych i sztućców. 

Urząd Miasta i Gminy Narol natychmiast podjął działania naprawcze i na szczęście woda jest już zdatna do spożycia. Potwierdzają to badania próbek wody pobranej w dniu (08.06).

- Państwowy Inspektor Sanitarny w Lubaczowie stwierdził, że woda z wodociągu sieciowego w Narolu spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi. - czytamy w komunikacie wydanym przez sanepid

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.