Rekonstrukcja bitwy pod Kobylanką [NASZA FOTORELACJA]

W sobotę (13.05) na polach niedaleko Nowego Lublińca mogliśmy zobaczyć rekonstrukcję bitew pod Kobylanką. W tym spektaklu udział wzięło ponad 20 aktorów i rekonstruktorów. Zobaczcie naszą fotorelację.

W „Krwawym polu” z taką pieśnią na ustach w maju roku 1863 w lesie Kobylanka niedaleko Cieszanowa do walki szli powstańcy styczniowi dowodzeni przez gen. Antoniego Jeziorańskiego. Dwukrotnie w leśnych bitwach pokonali przeważające liczebnie oddziały rosyjskie. Bitwy pod Kobylanką były jednymi z największych zwycięskich potyczek wojsk powstańczych.

Aby upamiętnić te wydarzenia, w sobotę (13.05) w 160 rocznicę zorganizowano rekonstrukcję bitew pod Kobylanką.  W spektaklu historycznym udział wzięło ponad 20 aktorów i rekonstruktorów w strojach z epoki walk o niepodległość.

Zobaczcie zdjęcia:

Organizatorami sobotniego wydarzenia byli: Miasto i Gmina Cieszanów, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie oraz Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne „Szaniec 1863".

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.