Posadzili 3 tysiące drzew w ramach akcji #ŁącząNasDrzewa

fot. Nadleśnictwo Narolfot. Nadleśnictwo Narol

W piątek leśnicy z Nadleśnictwa Narol wraz z pracownikami urzędów z Narola i Cieszanowa posadzili 3 tysiące drzew w ramach ogólnopolskiej akcji #ŁącząNasDrzewa.

"Łącza nas drzewa" to ogólnopolska akcja organizowana przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. W całej Polsce, na terenie każdej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych można spotkać się z leśnikami i razem zasadzić drzewka. Chodzi o to by podkreślić jak ważna jest ochrona polskiej gospodarki leśnej.

Taką akcję wspólnie zorganizowali leśnicy z Nadleśnictwa Narol wraz z pracownikami Urzędu Miasta i Gminy Narol oraz Urzędu Miasta i Gminy Cieszanów. W  ruch poszły łopaty, a w narolskich lasach przybyło 3 tysiące nowych drzew.

- Sadziliśmy gatunki drzew leśnych: buki, dęby, jodły oraz gatunki drzew biocenotycznych, takie jak grusza oraz jabłoń - relacjonuje Nadleśnictwo Narol

Jak podkreślają leśnicy z Narola, akcja sadzenia lasu, była po to aby, narolskie lasy były jeszcze bardziej bioróżnorodne.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Narol

Źródło: Nadleśnictwo Narol

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.