W Lubaczowie odbył się piknik charytatywny dla Antosia [ZOBACZ ZDJĘCIA]

W sobotę na lubaczowskim Rynku odbył się piknik charytatywny dla Antosia. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla dzieci i nie tylko.

W sobotę 29 kwietnia o godz. 13:00 ruszył piknik charytatywny dla Antosia, w ramach którego zbierano pieniądze do puszek pod nazwą "Promyk dla Antosia". Na lubaczowskim rynku dzieci mogły skorzystać z dmuchańców oraz zjeżdżalni. Można było też spróbować gofry i ciasta przygotowane przez panie z KGW Bałaje. Były też występy artystyczne i koncerty lokalnych zespołów. Akcję wspierali również policjanci, strażnicy graniczni, strażacy, a nawet antyterroryści. Łącznie zebrano ponad 8,5 tys. złotych.

Antoś Dzierga to 5-letni chłopak, który cierpi na autoimmunologiczne zapalenie mózgu oraz padaczkę. Niestety, choroba z dnia na dzień niszczy mózg dziecka i w każdej chwili może dojść do nieodwracalnych uszkodzeń. 5-latek ma szansę na normalne życie, konieczne jest jednak kosztowne leczenie. Dlatego też z pomocą ruszają wolontariusze.

Piknik Charytatywny odbył się w ramach projektu „Jasna Strona Mocy” sfinansowanego przez Gminę Miejską Lubaczów i został zorganizowany przez Lubaczowskie Centrum Inicjatyw Społecznych Nasza Przyszłość.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia