Upamiętnili mieszkańców Ziemi Lubaczowskiej zamordowanych w Katyniu [ZDJĘCIA]

fot. Powiat Lubaczowskifot. Powiat Lubaczowski

W czwartek (13.04) przy Pomniku Katyńskim w Lubaczowie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary Zbrodni Katyńskiej.

W czwartek przed południem starosta lubaczowski Zenon Swatek, burmistrz Lubaczowa Krzysztof Szpyt, a także harcerze, kombatanci i przedstawiciele służb mundurowych i lokalnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze pod odsłoniętym w 2014 roku Pomnikiem Katyńskim przy ul. Ofiar Katynia w Lubaczowie. Na jego tablicach wypisane są nazwiska 10 Lubaczowian, urodzonych w mieście lub z nim związanych, którzy zginęli z rąk sowieckich oprawców m.in. w Katyniu, Charkowie, Twerze i pozostałych miejscach zbrodni, razem z 22 tys. wszystkich ofiar.

Byli to: ppłk. Edward Białozorski, mjr Miron Czmyr, por. Jerzy Górkiewicz, płk. Franciszek Herzog, asp. PP Stanisław Janiszewski, asp. PP Józef Margraf, ppłk. Antoni Michalski, por. Mieczysław Mielech, post. PP Józef Sobolak, mjr Edmunt Wolańczyk. 

Zdjęcia: Powiat Lubaczowski

Komentarze   

Jkl
+5 # Jkl 2023-04-14 11:39
Ruska swolocz nigdy się nie zmieni. To antyludzkie szmaty co pokazuje dzis sytuacja na Ukrainie. Bandyci powinni stanac przed sadem i to najlepiej nie w Hadze a w Norymberdze. I niech tak samo skoncza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.