Poznaliśmy najpiękniejsze palmy Gminy Lubaczów [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. Artur Brzyski/gminalubaczow.plfot. Artur Brzyski/gminalubaczow.pl

W sobotę 1 kwietnia w Domu Kultury w Lisich Jamach rozstrzygnięto konkurs na "Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną" w gminie Lubaczów.

Do tegorocznego Gminnego konkursu na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”, który odbył się 1 kwietnia 2023r. w Domu Kultury w Lisich Jamach przystąpiło 20 Kół Gospodyń Wiejskich oraz 6 Klubów Seniora. Każda palma była wyjątkowa, misternie wykonana z wykorzystaniem suszonych kwiatów, kwiatów z bibuły, żywych pędów, krzewów, traw i innych dodatków. Wszystkie prace imponowały bogactwem kolorów, dbałością o szczegóły oraz wysokością.

Komisja konkursowa, w składzie: Zofia Sokół – instruktor rękodzieła ludowego w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Tryńcza. Monika Maciuła-Kielar – instruktor kulturalno-oświatowy w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Barbara Kubrak – starszy kustosz Muzeum Kresów w Lubaczowie, opiekun działu Edukacji, nie miała w tym roku łatwego zadania.

Pierwszą nagrodę zdobył Klub Seniora w Baszni Dolnej, drugie miejsce zajął – Klub Seniora w Załużu, trzecie zaś – Koło Gospodyń Wiejskich w Szczutkowie. Wyróżnienia otrzymały – Koło Gospodyń Wiejskich w Karolówce oraz Klub Seniora w Opace.

Tegorocznemu konkursowi towarzyszyły po raz pierwszy warsztaty rękodzielnicze, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży ze Świetlic Podwórkowych. Najmłodsi wzięli udział w zajęciach z wykonywania pisanek i kraszanek metodą tradycyjną, robienia serwetek na szydełku oraz wykonywania palmy i kwiatów do palmy wielkanocnej.

- „Dzięki tym warsztatom przekazujemy tradycje i część naszej lokalnej tożsamości kulturowej młodemu pokoleniu, po to, by nasze dziedzictwo było kultywowane w przyszłości”- mówi Marta Tabaczek – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Warsztaty poprowadziły instruktorki GOK, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz specjalni goście-lokalni artyści, wśród których był m.in. Pan Józef Lewkowicz – artysta ludowy z Nowego Sioła, tworzący pisanki metodą batikową i drapaną. Należy dodać, że podobne warsztaty odbywały się również wcześniej w Domach Kultury, Świetlicach Wiejskich, Przedszkolach i Bibliotekach na terenie Gminy Lubaczów.

- Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Lubaczów – Pan Wiesław Kapel serdecznie podziękował uczestnikom konkursu, członkiniom komisji konkursowej, edukatorom oraz dzieciom i młodzieży za udział w tym wydarzeniu. Podkreślił jak ważne jest kultywowanie pięknej tradycji świątecznej i związanych z nią zwyczajów oraz obyczajów. Słowa uznania skierował również do Pań z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich w Lisich Jamach za miłe przyjęcie gości, świąteczny poczęstunek i serdeczną atmosferę. - czytamy na stronie Urzędu Gminy Lubaczów

Organizatorzy gratulują zwycięzcom, a także składają podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego przedsięwzięcia.

Zdjęcia: Artur Brzyski/gminalubaczow.pl

Źródło: gminalubaczow.pl

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.