Misterium Męki Pańskiej w Cieszanowie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

fot. CKiS w Cieszanowiefot. CKiS w Cieszanowie

W Niedzielę Palmową w Cieszanowie zorganizowano Plenerowe Misterium Męki Pańskiej. Inscenizacja rozpoczęła się w miejscowym kościele parafialnym, a wystąpili w niej mieszkańcy gminy Cieszanów.

Organizacja wydarzenia zainicjowana została przez Proboszcza Parafii w Cieszanowie, ks. dr. Stanisława Solilaka oraz Wikariusza ks. Radosława Łukasiewicza. Reżyserem spektaklu był Dyrektor Centrum Kultury i Sportu - Krystian Naparty. W przedsięwzięcie zaangażowali się: Siostry zakonne działające w Parafii Św. Wojciecha w Cieszanowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, ZSP w Cieszanowie, MBP w Cieszanowie. Radni Rady Miejskiej w Cieszanowie, Sołtysi z terenu Gminy Cieszanów, Wspólnoty parafialne działające przy Parafii Św. Wojciecha w Cieszanowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Cieszanowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Lubaczowie (Wydział Ruchu Drogowego).

- Należy wspomnieć, że nic nie zdziałalibyśmy bez dzieci i młodzieży z terenu Gminy Cieszanów. - podkreśla dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie Krystian Naparty.

Tegoroczna trasa obejmowała m.in. Kościół parafialny pw. Św. Wojciecha, Rynek w Cieszanowie oraz Teren przy Cmentarzu w Cieszanowie.

Organizatorzy składają podziękowania dla wszystkich tych, którzy włączyli się w przebieg wydarzenia.

- Dopisała nam pogoda, a frekwencja była bardzo duża. - podsumowuje CKiS w Cieszanowie

Zdjęcia: CKiS w Cieszanowie

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.