Mały Krystian z Narola walczy o życie. Rodzice proszą o pomoc

Kilka miesięcy temu u kilkuletniego Krystiana Pudełko z Narola zdiagnozowano złośliwy nowotwór mózgu. Chłopczyk obecnie przebywa na oddziale onkologii i hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i jest poddawany radioterapii. Rodzice proszą o wsparcie finansowe.

U Krystiana w lipcu zdiagnozowano nowotwór złośliwy OUN - Medulloblastoma 4 stopnia złośliwości. Przeszedł operację kraniotomii podpotylicznej z resekcją guza. Następnie ze względu na wyciek płynu mózgowo- rdzeniowego musiał mieć wykonany zabieg rewizji rany pooperacyjnej.

Chłopczyk jest po 4 cyklach chemioterapii. Obecnie przebywa na oddziale onkologii i hematologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie i jest poddawany radioterapii. Jest już po 12 cyklach, zostało mu jeszcze 21 cykli. Dlatego też rodzice święta wspólnie ze swoim synkiem spędzą w szpitalu. Niestety, po zakończeniu radioterapii czeka go 8 cykli chemioterapii podtrzymującej, czyli ok. 13 miesięcy.

Rodzice mają nadzieje, że ich syn pokona ciężką chorobę, która go dotknęła, ale potrzebne jest wsparcie w leczeniu i rehabilitacji chłopaka.

- Wierzymy ze Krystek wyjdzie zwycięsko z tej walki. Jednak terapia której został poddany jest tak samo agresywna jak choroba, która go dotknęła. Musimy liczyć się z szeregiem powikłań. Dlatego proszę o wsparcie w leczeniu i rehabilitacji naszego syna. Dziękujemy za pomoc. - napisali na portalu zrzutka.pl rodzice Magdalena i Grzegorz

Zbiórka pieniędzy prowadzona jest na portalu zrzutka.pl

W Narolu odbędzie się koncert dla Krystiana

11 grudnia o godz. 16:00 w Centrum Koncertowo-Wystawienniczym w Narolu obędzie się koncert charytatywny dla Krystiana. Wystąpią Duet Katarzyna Maziarczyk-Dziki i Michał Dziki, Joanna Szawara, Galicjanki z Roztocza, Zespół Ziemi Narolskiej oraz Kapela Galicjanie. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na rehabilitację Krystiana.

 

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.