3 medale naszych warcabistów na Mistrzostwach Polski w Białym Dunajcu

I miejsce Barbara SztukaI miejsce Barbara Sztuka

W dniach 16-18 września 2022 roku w Białym Dunajcu odbyły się VIII Mistrzostwa Polski Dzieci (kat. do lat 6 i 8).

Impreza ta została zapoczątkowana przez Podkarpacki Okręgowy Związek Warcabowy w 2014 roku. I edycja została zorganizowana w Lubaczowie i podobnie w kolejnym roku. Tam też nasz region zdobył pierwsze medale w kategorii do lat 8 (Hulak Kinga srebrny, Kornaga Amelia Brązowy (obie Unia) Ważny Maciej – SGU Orzeł Lubaczów). W 2018 roku dołączono kategorie do lat 6 i pierwszym historycznym mistrzem Polski został Śliwa Łukasz (Sekcja Warcabowa Stowarzyszenia Pomóżmy Razem w Starym Dzikowie. W tegorocznych mistrzostwach zawodnicy podkarpaccy zdobyli 3 medale i najlepiej zaprezentowała się Barbara Szutka (Libero) w kat. do lat 6 wygrywając wszystkie pojedynki i bezapelacyjnie zdobywając złoty medal. Jej koleżanka klubowa Marta Jastrzębska w kat. do lat 8 zdobyła brązowy medal i podobnie taki medal w tej samej kategorii zdobył Miłosz Ludwik (Unia). Część zawodników miała szanse na medale i ostatecznie zajęła dobre 4 miejsca a niektórzy nasi zawodnicy byli najmłodszymi w swoich kategoriach. Wśród dziewcząt najmłodszą była Anna Bułas (Unia) – 4 lata a wśród chłopców Jan Kuszaj (Czarni), który dopiero pod koniec listopada skończy 4 lata.