Warcaby: Sukcesy zawodniczek z Oleszyc na Mistrzostwach Europy w Turcji

1 rząd od prawej Kinga Kurak, Marika Gancarz, Oliwia Gancarz. 2 rząd od lewej Zuzanna Bosak1 rząd od prawej Kinga Kurak, Marika Gancarz, Oliwia Gancarz. 2 rząd od lewej Zuzanna Bosak

Zawodniczki Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce”  Oliwia Gancarz i Marika Gancarz zdobyły odpowiednio srebrny i brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych, które odbywały się w Turcji.

Przez 7 dni w Turcji trwała gra klasyczna (długa) Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Warcabach 100-polowych.

- Bardzo miłą niespodziankę sprawiły nam zawodniczki Stowarzyszenia Gier Umysłowych „Czarni” Oleszyce” w kategorii do lat 10. – relacjonuje Jan Artymowicz

Oliwia Gancarz zdobyła srebrny medal, jej siostra Marika – brązowy a ich koleżanka klubowa Kinga Kurak zajęła 6 miejsce. Województwo podkarpackie reprezentowała również Zuzanna Bosak z MUKS „Libero” Basznia Dolna, która w kategorii do lat 19 była siódma.

Reprezentacja warcabowa Polski ma jeszcze srebrny medal w kategorii do lat 16 a zdobył go Dominik Rubaj z SIN Razem Świecie. Liczymy jeszcze na kolejne medale reprezentacji Polski i zawodniczki podkarpackich klubów w mistrzostwach w grze aktywnej i błyskawicznej, które potrwają jeszcze do wtorku.