Tomasz Siryk z Lubaczowa piłkarzem Polonii Warszawa!

Po siedmiu latach Tomasz Siryk odchodzi z Pogoni-Sokół Lubaczów. Bramkarz Lubaczowskiej drużyn podpisał kontrakt z drużyną Stołeczną występującą w Centralnej Lidze Juniorów, Polonią Warszawą.

Tomasz Siryk urodził się 30 stycznia 1998 roku w Lubaczowie. Uczęszczał do Gimnazjum nr 2 imienia Jana III Sobieskiego w Lubaczowie, znajdującego się na ulicy Mikołaja Kopernika. Młody Tomasz od najmłodszych lat interesował się piłką nożną,

Zapewne to sprawka ojca, który jest dobrze znany w środowisku piłkarskim w Lubaczowie i udało się mu go zainteresować futbolem. – czytamy na fanpage zespołu z Lubaczowa

Jego pasją jest też muzyk, można to dostrzec po słuchawkach z którymi praktycznie się nie rozstaje. Tomasz jest też członkiem młodzieżowej rady miasta. Siryk w Miejskim Ośrodku Sportu w Lubaczowie swoje pierwsze kroki stawiał w wieku 9 lat początkowo jako napastnik w lidze podkarpackiej młodzika młodszego u trenera Dariusza Steca już wtedy na boisku rywalizował z piłkarzami o dwa lata starszymi, gdzie znacznie się wyróżniał. Na pozycję bramkarza przeniósł się dopiero po objęciu posady przez trenera Witolda Zaborniaka. Treningi bramkarskie odbywał z swoim starszym kolegą, który również je prowadził Łakomym Konradem. Piłkarz z Lubaczowa został dostrzeżony rok temu na turnieju Kazimierza Górskiego rozgrywanego w Lubaczowie. Popisał się wtedy paroma świetnymi interwencjami, a wisienką na torcie był obroniony rzut karny z Resovią Rzeszów, wtedy po raz pierwszy dostał powołanie do kadry Podkarpacia, która stała się dla niego furtką na świat…

Od kilku miesięcy bramkarz reprezentacji Podkarpacia rocznik 1998 i drużyny juniorów z Lubaczowa udawał się na regularne testy do Polonii Warszawa, kilka dni temu dostał wiadomość, że jest przyjęty do stołecznego klubu.

Dopiero teraz zdecydowaliśmy się na ujawnienie tej informacji chcą dać się skupić zawodnikowi na szkole i treningu . – informuje zespół

Ciekawostką jest to, że „naszym” piłkarzem była zainteresowana jeszcze Resovia Rzeszów i Ruch Chorzów oraz to, że będzie rywalizował o miejsce w składzie z Tomaszem Kucem, którym natomiast są zainteresowane czołowe drużyny z Premier League (STOKE, FULHAM, MENCHESTER UNITED) oraz niemiecki Bayer Leverkusen.

MOS w Lubaczowie i Pogoń-Sokół Lubaczów pragnie podziękować Tomaszowi za grę dla Pogoni-Sokół i miasta Lubaczów, godne reprezentowanie jej barw i życzy powodzenia w dalszej karierze.

Źródło: fanpage Juniorzy MOS Pogoń-Sokół Lubaczów

{flike}

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Komentarze   

Kolo
-24 # Kolo 2014-06-24 18:52
MENCHESTER?
ech...
-35 # ech... 2014-06-24 19:47
spoko bedzie grzał ławe - kuc młody ale nie na darmo takie firmy jak manchester stoke czy leverkusen sie za niego biora... nasz tam nie ma szans
RE
-21 # RE 2014-06-25 07:27
Zazdroscisz gnoju
kf
-23 # kf 2014-06-25 18:25
Tomek dopiero teraz będzie miał profesjonale treningi bramkarskie, więc spokojnie zmarnować się nie zmarnuje co jedynie będzie się teraz szybko rozwijał.
yy
-16 # yy 2014-06-25 09:29
Do ech! Ktoś z tej małej mieściny się wybija, próbuje, co wiąże się z ogromnym wysiłkiem i wyrzeczeniami.. Człowieku, nie jest ci wstyd? (ci specjalnie z małej literki, bo nie mam szacunku do osób tak się wypowiadających ) Mimo że nie znam pana Tomasza, to jemu należy się uznanie, gratulacje i życzenia, aby jak najlepiej układało mu się w życiu sportowym. Wstyd mi, gdy czytam takie komentarze!
mmm
-23 # mmm 2014-06-25 11:36
Widzisz Tomciu, zawsze mówiłam ze zajdziesz daleko i będziemy Cię oglądac w tv. Gratuluje i trzymam kciuki, nie zapominaj o Lubaczowie i pamiętaj że jestes fajnym i wartościowym chłopakiem. Nie zapomnij, żeby znaleść również wartościową ozdobę(wiesz ocb). :) Trzymaj sie tam, powodzenia :)
kolo
-23 # kolo 2014-06-25 13:12
Pogoń dostała kasę za transfer czy poszedł za friko?
kf
-28 # kf 2014-06-25 18:15
Mogliby dostać tylko ekwiwalent za wyszkolenie, ale po co robić chłopakowi problemy w karierze.
Tom
-27 # Tom 2014-06-25 18:52
Proszę państwa podajecie nieprawdę odnośnie sprawy w jaki sposób Tomasz został powołany na kadrę podkarpacia. Zawdzięcza to tylko uporowi swojemu i swojego ojca który tak naprawdę poniósł wiele trudu aby chcieli powołać tak zdolnego chłopaka. Nie myślcie, że dwie lub trzy parady dają powołanie do kadry województwa. A ty szanowny redaktorze kompletnie nie znasz sprawy i nawet nie próbowałeś jej zgłębić. Dlatego podawaj suche fakty a nie narracje z czyichś ust.
Redakcja ZLUBACZOWA
-30 # Redakcja ZLUBACZOWA 2014-06-25 18:58
Polecam zapoznanie się:
www.facebook.com/.../

Nie ma chyba bardziej wiarygodnego źródła niż klub, w którym grał zawodnik. (oprócz oczywiście samego piłkarza)
kibic
-28 # kibic 2014-06-25 22:33
Jakie wybił sie, przechodzi do "Brudasów" Warszawa, do śmiesznego klubu bez kibiców i bez niczego, predzej się am zmarnuje niż rozwinie, w sumie to wstyd być piłkarzem milicjantów.... Ta śmieszna drużyna gra w IV V lidze mazowieckiej wiec sząłu nie ma,
XL75
-28 # XL75 2014-07-23 12:34
Najpierw poczytaj trochę historii Polonii, a dopiero potem się wypowiadaj. To jeden z najstarszych polskich klubów nie mający nic wspólnego z milicją. Wydaje mi się, że większym wstydem byłaby gra dla znienawidzonej (słusznie za złodziejstwo piłkarzy w czasie komuny) Legii.
KIBICE 7legii
-28 # KIBICE 7legii 2014-06-26 10:38
Gdzie jest drużyna 7egii w juniorach, a gdzie Polonii ??
TakaPrawda
-28 # TakaPrawda 2014-06-26 22:44
Może napiszesz gdzie jest drużyna seniorów Legii a gdzie polonii? :)
kibiccc
-27 # kibiccc 2014-06-27 17:26
hahaha Konri niby go szkolił ??? Jak Tomasz jest 2 razy lepszy od Konrada. Jest tylko jeden Grubas co mógł go czegoś nauczyć. Pozdro Gruby : kto ma wiedzieć ocb to wie . Reszta niech się domyśla.
rrr
-28 # rrr 2014-06-30 20:35
@Kibiccc Domyślam się że jego brat? :D
rrr
-27 # rrr 2014-06-30 20:37
a poza tym Gratuluje Tomkowi ( choć go dobrze nie znam ) ale koleguje się z jego bratem :)

UWAGA!