Kolejny transfer Pogoni-Sokoła Lubaczów. Nowym zawodnikiem Mateusz Jezierski

Były piłkarz rezerw Rakowa Częstochowy oraz reprezentant Polski U-18 - Mateusz Jezierski został nowym zawodnikiem Pogoni-Sokoła Lubaczów.

19-letni napastnik swoją przygodę z piłką nożną rozpoczął w APN Częstochowa. W wieku 12 lat dołączył do akademii Rakowa i reprezentował ją do końca ubiegłego sezonu, z małą przerwą. Mateusz rok spędził na boiskach CLJ w drużynie Wisły Kraków U-15. W 2019 roku wrócił do Częstochowy i kontynuował grę na najwyższym szczeblu młodzieżowym z drużyną Medalików.

Jezierski w ostatnich trzech sezonach łączył grę w grupach juniorskich z powołaniami do kadry rezerw Rakowa. 19 czerwca 2021 roku Mateusz zadebiutował w seniorskiej piłce, pojawiając się w końcówce meczu barażowego o udział w III lidze z Odrą Opole. Dwa miesiące później był testowany przez włoską Atalante Bergamo, a w marcu 2022 roku został powołany do Reprezentacji Polski U-18. W sezonie 2021/2022 zawodnik był włączony do kadry IV-ligowej drużyny Rakowa, z którą wywalczył tytuł mistrzowski i awansował do III ligi. Na poziomie Centralnej Ligi Juniorów Mateusz zanotował w tym czasie łącznie 40 występów. Jezierski ostatnie pół roku spędził w drugiej drużynie Stali Rzeszów.

Mateusz Jezierski związał się z lubaczowskim klubem 1,5-rocznym kontraktem z opcją przedłużenia.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.