Kolejny transfer Pogoni-Sokoła Lubaczów

MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczów wzmacnia linie defensywną. Do drużyny z Lubaczowa dołącza Mateusz Gul.

23-letni Mateusz, jest wychowankiem rzeszowskiej Stali ale swoje pierwsze kroki z piłką przy nodze stawiał w KS Tempo Cmolas. W 2019 roku zawodnik zamienił niebiesko-białe barwy na III-ligową Wólczanka Wólka Pełkińska mając na swoim koncie 1 905 minut na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. Piłkarz w pierwszym sezonie rozegrał 9 spotkań, wychodząc 8 razy w podstawowym składzie. W tym czasie drużyna z Wólczanki przegrała tylko raz – z Avią Świdnik. Kolejny sezon był już kompletny w wykonaniu młodego piłkarza, 1876 minut na boiskach III Ligi, 16 pełnych spotkań i bramka w derbowym spotkaniu z Sokół Sieniawa oraz finalne 8 miejsce w lidze pozwala Mateuszowi zaliczyć ten sezon do udanych. W sumie na boiskach makroregionu zawodnik strzelił 1 bramkę, zaliczył 2 asysty rozgrywając w sumie 2 589 minut, notując 5 żółtych i 1 czerwoną kartkę.

W sezonie 2021/22, pochodzący z Kolbuszowej zawodnik zmienił barwy na K.S. Karpaty Krosno. Będąc podstawowym wyborem w linii defensywy przez 2 lata walczył na podkarpackich stadionach o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, spędzając łącznie na placu gry 6 393 minuty. Sezon 2022/2023 Mateusz zakończył z 2 bramkami i 1 asystą podczas 2 887 minut dla biało-niebieskich stanowiąc wraz z Sebastianem Dudą najlepsza linię stoperów w rozgrywkach.

Mateusz Gul od 1 lipca zwiąże się z MKS HML Pogoń-Sokół Lubaczowa 2-letnim kontraktem.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.