Za nami VIII Oleszyce Półmaraton i VII Oleszyce Nordic Walking [WYNIKI][ZDJĘCIA]

fot. Nadleśnictwo Oleszycefot. Nadleśnictwo Oleszyce

W niedzielę 19 lutego, na terenie leśnictwa Zabiała, 400 zawodników stanęło na starcie ósmej edycji Oleszyce Półmaratonu i siódmej edycji zawodów Oleszyce Nordic Walking.

Trasę półmaratonu o długości 21,097 km najszybciej pokonał Marcin Nowak ze Stalowej Woli z czasem 01:17:26.13, drugi na mecie pojawił się Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza (01:17:44.33). Na trzecim miejscu z wynikiem 1:21:03 znalazł się zawodnik z Nowego Sącza Kamil Kościółek. Natomiast wśród kobiet najlepsza była Magdalena Musialik z Rzeszowa (01:36:18.43), drugie miejsce zajęła Kateryna Palyha z Buczy na Ukrainie (01:36:25.01), a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Śliwa z Tomaszowa Lubelskiego (01:37:48.53)

Po raz siódmy były organizowane także zawody w Nordic Walking. Zawodnicy mieli do przejścia 11,6 km. Najlepszy w tej dyscyplinie był Tomasz Wojtowicz z miejscowości Widacz, który na metę dotarł z czasem 00:54:52.07. Wśród kobiet najlepsza okazała się Erwina Wilusz z Iwonicza-Zdroju (01:00:29.99).

Szczegółowe wyniki można sprawdzić tutaj.

Zawody zakończyły się ceremonią dekoracji zwycięzców w kategorii głównej i kategoriach wiekowych. Nagrody wręczali: Nadleśniczy Tomasz Smędra, Starosta Powiatu Lubaczowskiego Zenon Swatek oraz Wójt Gminy Stary Dzików Tomasz Jabłoński.

Bieg wspólnie zorganizowali: Stowarzyszenie ,,Czas na pomoc” w Oleszycach, Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie, Powiat Lubaczowski, Urząd Miasta i Gminy w Oleszycach, Nadleśnictwo Oleszyce, Urząd Gminy w Starym Dzikowie.

Zdjęcia: Nadleśnictwo Oleszyce

Komentarze   

GdzieMojOrder
+6 # GdzieMojOrder 2023-02-20 11:22
Jaką rolę pełnił tam wójt Gminy Stary Dzików? Zabiała to nie jest Gmina Oleszyce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Pozostałe sportowe wieści

Ostatnio dodane

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.