Jak przygotować się do branży IT bez doświadczenia?

Pracownicy szeroko pojętej branży IT zarabiają solidnie i najczęściej mocno przekraczają widełki średniej krajowej. W Polsce dwie najlepiej wynagradzane branże to IT oraz górnictwo. W jaki sposób jednak wejść do takiego zatrudnienia bez doświadczenia? Co powinien zrobić człowiek zmotywowany do zmiany kwalifikacji?

Dlaczego warto realizować praktyczne projekty od początku przygody z IT?

Własne projekty to właściwie podstawa w portfolio, które przedstawisz przyszłemu pracodawcy. Możesz zacząć od zaprojektowania własnej strony internetowej, a jeżeli szukasz zatrudnienia przy bardziej zaawansowanych sprawach, zajmij się nauką przez gry o programowaniu. Najlepiej zdobytą wiedzę od razu przekładać na praktyczne zastosowanie. Niektóre przedsiębiorstwa IT oczywiście rekrutują bez doświadczenia i uczą nowych pracowników pod siebie. To bardzo rzadka perspektywa, w której zmierzysz się z ogromną konkurencją. Własne, rozbudowane portfolio, nawet z niewielkimi projektami to już ważna zaleta i jasna informacja, że siedzisz przy temacie większość czasu.

Dlaczego warto zapisać się na specjalistyczne szkolenie IT?

Szkolenia IT to kolejny ciekawy pomysł na wejście do tej specyficznej branży. To właśnie na szkoleniach IT mentor powie, czy w ogóle nadajesz się do tego biznesu i wykonywania konkretnych obowiązków. Na większości stanowisk IT potrzeba konkretnego zestawu kwalifikacji i predyspozycji. Opanowanie języka programowania osobom utalentowanym zajmuje kilka tygodni, miesięcy. IT posiada wiele rozgałęzień i wcale nie musisz programować. Firmy poszukują ludzi do testowania aplikacji, do zabezpieczania infrastruktury, do administrowania sprzętu, do wprowadzania poprawek na stronach internetowych, do pozycjonowania, raportowania i wielu innych kwestii pobocznych.

Jakie predyspozycje przydają się w branży IT?

Duża przewaga to analityczne myślenie, szybkie wyciąganie wniosków, zdolność czytania kodu, motywacja do nieustannego rozwijania kompetencji zawodowych.

Dlaczego warto rozpatrzyć studia, które realnie ułatwiają rozpoczęcie kariery?

Znacznie lepsze perspektywy na rynku pracy pojawiają się dla studentów kierunków informatycznych. Status studenta informuje pracodawcę, że poważnie podchodzisz do zagadnienia i warto takiego człowieka przetestować. Wielu pracowników z innych sektorów gospodarki właśnie przez studia dotarło do nowych stanowisk w IT. To już wyraźnie pokazuje zaangażowanie.

Czy można się jakoś sprawdzić przed udziałem w większej rekrutacji?

Możesz się również sprawdzić w prostych projektach pozyskiwanych zdalnie, jednorazowo. Niektóre portale z ogłoszeniami przyuczają do prostych zadań IT. Wystarczy po prostu poszukać czegoś interesującego i zgłosić chęć do podjęcia pracy. Musisz rozpoznać najważniejsze technologie występujące w świecie IT, w tym najważniejsze języki programowania. U dobrego doradcy zawodowego wyznaczysz ścieżkę kariery krok po kroku, często rozpisaną na długie lata. Praca w IT to ciekawa propozycja, dlatego warta osobistego poświęcenia.

Więcej znajdziesz na: https://uxupgrade.pl/czy-praca-w-it-bez-doswiadczenia-jest-mozliwa

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane