Wszywka alkoholowa Bełchatów to środek utrzymujący abstynencję

Alkoholizm określany również uzależnieniem od alkoholu albo chorobą alkoholową jest stanem w którym taka osoba nadmiernie spożywa napoje alkoholowe.

Nieistotne jest czy jest to piwo, wino, wódka lub jeszcze innego rodzaju trunki wysokoprocentowe. Osoby uzależnione początkowo wypierają swoje uzależnienie, lub też uważają, że mają wszystko pod kontrolą. Dlatego też bardzo istotne jest aby – jeżeli podejrzewamy, że możemy być uzależnieni lub też ktoś z naszych bliskich popadł w nałóg alkoholowy interweniować. Im szybciej rozpoczniemy leczenie alkoholizmu – tym większe szanse są na powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

Jedną z form leczenia choroby alkoholowej jest wszywka alkoholowa Esperal. To pomocnicza forma leczenia uzależnienia, która jeżeli będzie odpowiednio wspomagana innymi formami terapii uzależnień np. psychoterapią gwarantuje powrót do trzeźwości. 

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa, a właściwie jej aktywny składnik Disulfiram może powodować zmiany w normalnym trawieniu alkoholu, gdy połączy się z alkoholem. Dzięki działaniu tego aktywnego składnika podczas gdy osoba z wszywką napije się alkoholu powstanie aldehyd octowy w organizmie. Ta toksyczna substancja byłaby normalnie przekształcana do nieszkodliwej formy przez enzymy wątrobowe – czyli do kwasu octowego. Jednak zwiększone stężenie aldehydu spowodowane działalnością wszywki może powodować nieprzyjemne objawy niepożądane. Objawy te są podobne do silnego zatrucia alkoholowego czyli popularnego kaca. Jednak są dużo bardziej intensywne. Mogą spowodować poważny uszczerbek na zdrowiu, a w skrajnych przypadkach zagrażać życiu. Kategorycznie zabrania się spożywania alkoholu po zabiegu implantacji Esperalu. Należy unikać nie tylko trunków wysokoprocentowych, lecz również słodyczy zawierających alkohol, płynów do płukania ust lub perfum.

Jak wygląda sam zabieg wszycia Esperalu?

Lekarz przed wykonaniem zaszycia alkoholowego przeprowadza wywiad medyczny z pacjentem w celu ustalenia jego ogólnego stanu zdrowia oraz wykluczenia wszelkich ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Wśród najczęściej występujących przeciwwskazań można wskazać: nietrzeźwość pacjenta w dniu zabiegu oraz nadwrażliwość na aktywne składniki wszywki. Z zabiegu mogą wykluczyć również niektóre dolegliwości sercowo-naczyniowe i zaburzenia psychiczne. Lekarz podczas takiej rozmowy ustala czy pacjent nie pił alkoholu w ciągu ostatnich 24 godzin i czy jest skłonny do leczenia Esperalem. Wymagana jest silna motywacja samego pacjenta do tej formy leczenia alkoholizmu. Przed zabiegiem pacjent musi podpisać stosowne dokumenty (m.in. zgodę na zabieg). Zmuszanie osoby uzależnionej do leczenia Esperalem może nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Esperal jest zazwyczaj wszczepiany w pośladek lub  w okolice łopatek. Zapewnia to nie tylko bezpieczeństwo wykonywania zabiegu lecz również pozwala pacjentowi na zachowanie dyskrecji. Chirurg może zdecydować o wszczepieniu tabletek z Esperalem w innym miejscu, jeśli pacjent tego zechce. Po znieczuleniu skóry i tkanek podskórnych (za pomocą znieczulenia miejscowego), chirurg wykonuje niewielkie nacięcie skóry, do którego wprowadza sterylne tabletki Esperal. Następnie zaszywa ranę szwami rozpuszczalnymi. Wykonując zabieg w specjalistycznym gabinecie http://esperallodz.pl/esperal-wszywka-alkoholowa-piotrkow-trybunalski-belchatow/ mają państwo gwarancję wykorzystywania do zabiegu tylko oficjalnego leku: Disulfiram WZF oraz sterylności narzędzi, którymi jest wykonywana implantacja leku.

Czy do zabiegu podskórnej implantacji trzeba się przygotować?

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania do zabiegu zaszycia alkoholowego. Najważniejszym warunkiem, który pacjent musi spełnić jest całkowita trzeźwość w dniu planowanego zabiegu. Jeżeli pacjent na zabieg zgłosi się nietrzeźwy – nie zostanie do niego zakwalifikowany. Związane to jest z dużym ryzykiem natychmiastowego połączenia się aktywnego składnika wszywki alkoholowej: Disulfiramu z pozostałością etanolu w krwi osoby uzależnionej. 

Wskazania do terapii awersyjnej

Terapię awersyjną można rozpocząć tylko wtedy, gdy pacjentowi zależy na  skuteczności leczenia alkoholowego lub na zwiększeniu chęci pacjenta do jego kontynuowania np. po wyjściu z ośrodka uzależnień. Esperal przeznaczony jest tylko dla osób uzależnionych, które są silnie zmotywowane do leczenia terapią awersyjną. Nieprzestrzeganie zasady całkowitej abstynencji może negatywnie wpłynąć na zdrowie osoby uzależnionej, co stwarza w skrajnych przypadkach nawet zagrożenie dla życia pacjenta. Pacjenci, którzy nie podpiszą świadomej zgody na wykonanie implantacji lub są pod wpływem alkoholu nie mogą uzyskać zakwalifikowania do wykonania zabiegu. Przed zabiegiem można wykonać odtruwanie alkoholowe, które oczyści organizm osoby uzależnionej z pozostałości etanolu. Przed wprowadzeniem podskórnym Disulfiramu pacjent musi być trzeźwy przez co najmniej 24 godziny. Im dłuższy okres abstynencji przed zabiegiem – tym lepiej. 

Czy Esperal jest skuteczny?

Tak, wszywka alkoholowa Esperal to skuteczna metoda pomocnicza podczas całościowej terapii leczenia choroby jaką jest alkoholizm. Warto zwrócić uwagę tutaj na słowo „pomocnicza”. Lek z Disulfiramem stosowany samodzielnie, nie przyniesie oczekiwanych rezultatów leczenia, ale wymusza skutecznie u osoby uzależnionej utrzymywanie całkowitej abstynencji. Pacjent z wszywką z obawy na dokuczliwe konsekwencje po spożyciu nawet niewielkiej ilości alkoholu, całkowicie rezygnuje z jego spożywania. Dlatego wszywkę uznaje się za formę terapii o dużej skuteczności.

Największą skuteczność leczenia choroby alkoholowej przyniesie połączenie terapii awersyjnej, czyli wszywki alkoholowej Esperal Bełchatów z innymi metodami terapeutycznymi. Największą skutecznością charakteryzują się terapie (grupowe oraz indywidualne) w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień. Pacjenci przebywający w takich placówkach uczą się ponownie jak żyć w trzeźwości oraz wyrabiają w sobie mechanizm samokontroli, aby mogli po wyjściu z ośrodka jak najdłużej utrzymać stan trzeźwości. Po wyjściu z ośrodka wszywka alkoholowa Esperal może być także bardzo pomocna. Ośrodki te dość często oferują również pomoc po zakończonej terapii. W praktyce oznacza to, że osoby uzależnione, które po zakończeniu leczenia terapeutycznego będą miały kryzys, najczęściej mogą zgłosić się ponownie do placówki w celu bezpłatnej konsultacji. Pomocą objęte są też często rodziny osób uzależnionych. Osoby te dzięki temu nie są zostawione same sobie i mogą skutecznie pomagać swoim najbliższym, którzy zmagają się z chorobą alkoholową w powrocie i utrzymaniu całkowicie trzeźwego życia. 

Czas działania leku

Na ulotce oryginalnego leku możemy przeczytać, że czas działania wszywki alkoholowej to okres 8 miesięcy. Doświadczenie i statystyki pokazują jednak, ze wszywka alkoholowa może działać dużo dłużej – nawet do 12 miesięcy. Po zakończeniu jej działania jeżeli osoba uzależniona czuje taką potrzebę można wykonać zaszycie alkoholowe ponownie, oczywiście wykluczając wszelkie ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane