Wszywka alkoholowa Poznań wspomaga leczenie alkoholizmu

Uzależnienie od alkoholu (alkoholizm, choroba alkoholowa) jest poważnym zaburzeniem psychicznym, które objawia się nadmiernym spożywaniem często dużych ilości alkoholu.

Z czasem nałóg staje się na tyle poważny, że uzależniony nie potrafi normalnie funkcjonować jeżeli nie napije się trunku wysokoprocentowego. Coraz więcej osób chce walczyć z alkoholizmem. Niestety najtrudniej jest rozpocząć walkę z chorobą alkoholową. Osoby uzależnione szukają różnych form i metod, które pomogą im rozpocząć leczenie nałogu. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji jest zdecydowanie się na wszywkę alkoholową Esperal. Jest to terapia awersyjna, która dzięki umiejętnemu utrzymywaniu osoby uzależnionej w całkowitej abstynencji pomaga walczyć z alkoholizmem przynosząc świetne rezultaty terapeutyczne. 

Co to jest Esperal i jak działa?

Esperal to lek w postaci tabletek. Tabletki te z aktywnym składnikiem: Disulfiramem są wszywane pod skórę osoby uzależnionej. Mają na celu pomóc choremu na alkoholizm w utrzymaniu całkowitej abstynencji. 

Wszywka alkoholowa Esperal jeżeli połączy się z alkoholem spowoduje to duże zmiany w prawidłowym procesie trawienia etanolu. Obecność wszywki (Disulfiramu) w krwiobiegu  osoby uzależnionej i jego połączenie z jakimkolwiek trunkiem wysokoprocentowym powoduje, że w organizmie pacjenta nastąpi kumulacja aldehydu octowego. Wywoła to wiele niepożądanych reakcji, wśród których można wymienić:

- silne bóle i zawroty głowy, 
- mdłości i wymioty, 
- skoki ciśnienia, 
- nadmierne pocenie się,
- duszności,
- drgawki, 
- kołatanie serca,
- w skrajnych przypadkach zawał serca.

Dolegliwości te mogą pojawić się już w ciągu kilku minut po napiciu się nawet niewielkiej ilości alkoholu. Chociaż niektóre z nich przypominają silne zatrucie alkoholowe (kaca). To są one zdecydowanie bardziej nasilone, a także trwają dużo dłużej (nawet ponad 10h).

Czy istnieją przeciwwskazania do zaszycia się?

Jak podczas każdego zabiegu medycznego – zaszycie alkoholowe również posiada kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Lekarz może odmówić wykonania implantacji w przypadku: 

- stwierdzenia upojenia alkoholowego w dniu zabiegu (wymagana jest 24 godzinna abstynencja),
- nadwrażliwości na jakikolwiek aktywny składnik leku,
- niedawno przebytego zawału serca (ok. pół roku),
- ciąży i karmienie piersią,
- choroby niedokrwiennej serca,
- przyjmowania niektórych leków (na bazie alkoholu). W tej sytuacji lekarz może zalecić zaprzestanie zażywania leków na kilka dni przed planowanym zabiegiem, o ile oczywiście taka sytuacja jest możliwa, 
- występowania u pacjenta zaburzeń psychicznych (również chodzi o próby samobójcze w przeszłości).

Przed zabiegiem lekarz w szczegółowym wywiadzie medycznym wyklucza wszelkie ewentualne przeciwwskazania do jego wykonania.

Czy do zabiegu trzeba się specjalnie przygotować?

Nie ma takiej konieczności. Zabieg jest małoinwazyjny i nie wymaga specjalnego przygotowania do jego wykonania. Nie trzeba mieć skierowania ani też wykonywać żadnych dodatkowych badań przed implantacją wszywki alkoholowej. Najważniejszym warunkiem zakwalifikowania się do zabiegu jest trzeźwość pacjenta w dniu jego wykonywania. Konieczna jest 24 godzinna abstynencja - po to aby aktywny składnik wszywki: Disulfiram nie wszedł w reakcję z pozostałością alkoholu w organizmie osoby uzależnionej. Grozi to natychmiastowym pojawieniem się nieprzyjemnych dolegliwości, które mogą skutkować nawet poważnym uszczerbkiem na zdrowiu. Podczas leczenia metodą awersyjną przez cały okres leczenia pacjent jest zobowiązany nie pić w ogóle trunków wysokoprocentowych. Oprócz tego musi on uważać na słodycze z alkoholem oraz stosowane kosmetyki na bazie alkoholu.

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Decydując się na zabieg zaszycia alkoholowego warto pomyśleć o wybraniu placówki, która specjalizuje się w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów. W ten sposób będziemy mieć pewność, że wszywka alkoholowa jest oryginalnym lekiem i będzie prawidłowo spełniać swoją funkcję. Polecanym gabinetem jest https://esperalpoznan.pl/ – w placówce tej macie państwo gwarancję sterylności wykonywania zaszycia oraz wykorzystania oryginalnego leku z Disulfiramem. W placówce tej przed wykonanie zabiegu lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad medyczny aby wykluczyć przeciwwskazania do zaszycia. Jeżeli pacjent zostanie pomyślnie zakwalifikowany do wykonania zabiegu podpisuje stosowne dokumenty przed implantacją. Najważniejszym dokumentem jest zgoda na zabieg. Pacjent zgłaszający chęć leczenia terapią awersyjną musi posiadać ogromną motywację do leczenia alkoholizmu. Nie można i nie warto zmuszać takiej osoby do tej formy terapii, gdyż może to grozić poważny uszczerbkiem na zdrowiu, jeżeli uzależniony złamie zasady całkowitej abstynencji. Po podpisaniu wszystkich dokumentów lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe oraz wykonuje niewielkich rozmiarów nacięcie na skórze aby w powstałą szczelinę wsunąć odpowiednią ilość tabletek z Esperalem. Następnie zaszywa ranę szwami, które po około tygodniu same się rozpuszczą. Po zabiegu pacjent dostaje stosowne zaświadczenie i może od razu wrócić do swoich zajęć i obowiązków. Nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji. 

Wszywka alkoholowa Poznań – skuteczność terapii awersyjnej

Leczenie Esperalem jest bardzo skuteczne. Wszywka spełnia swoje zadanie i odstrasza osoby uzależnione od picia napojów alkoholowych, gdyż najczęściej boją się one skutków ubocznych, które powoduje połączenie się Disulfiramu z etanolem. Trzeba jednak mieć świadomość, że wszywkę należy obowiązkowo połączyć z innymi metodami leczenia choroby alkoholowej. Mowa tutaj o oddziaływaniu przede wszystkim na psychikę alkoholika. Najlepszym wyborem jest zgłoszenie się do prywatnego ośrodka leczenia uzależnień. W placówkach tego typu chorzy na alkoholizm uczą się na nowo jak żyć w trzeźwości po wyjściu z ośrodka. Wyrabiają w sobie mechanizm samokontroli i potrafią reagować w sytuacjach kryzysowych. 

Możliwe skutki uboczne po zabiegu zaszycia alkoholowego

Zabieg zaszycia alkoholowego z wykorzystaniem wszywki alkoholowej Esperal nie jest inwazyjny. W związku z tym skutki uboczne po zabiegu nie powinny się pojawić. Jeżeli już się pojawią, związane są najczęściej z dwiema sytuacjami. Pierwszą z nich jest odrzucenie tabletek z Esperalem przez organizm osoby uzależnionej. Są to sytuacje niezwykle rzadkie, natomiast może się zdarzyć, że lek zwyczajnie się nie przyjmie w organizmie i nie będzie działał. W takiej sytuacji najczęściej w okolicach rany pojawia się niewielka torbiel. Należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza jeżeli dostrzeżemy torbiel w celu usunięcia wszywki alkoholowej. Kolejną sytuacją w której mogą wystąpić ewentualne skutki uboczne jest nieprawidłowa pielęgnacja rany. Jeżeli rana zostanie zabrudzona, może powstać zakażenie. Zakażenie rany charakteryzować się może nasilonym bólem okolic rany, uczuciem pieczenia, a także pulsowania oraz silnym zaczerwienieniem brzegów i obecnością ropnej wydzieliny. W tej sytuacji również należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza, który zdecyduje czy usunięcie wszywki jest konieczne. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane