Szkolenie online na żywo czy kurs online? Jaką formę nauki wybrać?

Obecnie szkolenia online są bardzo popularne. Warto jednak wiedzieć, że mogą one mieć bardzo różne formy, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie. Co wybrać – kurs online w formie e-learningu czy szkolenie „na żywo”? Sprawdź!

Czym jest szkolenie online na żywo?

Szkolenie online na żywo, często nazywane również webinarem, to sposób nauki najbardziej zbliżony do szkolenia stacjonarnego. Odbywa się w określonym czasie i stanowi formę wirtualnego spotkania grupowego. Może być prowadzone przez jednego lub kilku trenerów i składać się nie tylko z wykładu, ale również ćwiczeń, dyskusji i innych interaktywnych elementów.

Szkolenie online może z powodzeniem zastąpić szkolenia tradycyjne w wielu dziedzinach. Dobrze opracowane będzie dynamiczne i urozmaicone. Jest to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie kontakt z trenerem i innymi użytkownikami, lubią zadawać pytania i uczestniczyć w praktycznych ćwiczeniach. Jednocześnie oferuje duży komfort, ponieważ w szkoleniu online można uczestniczyć z dowolnego miejsca. Niektórzy mogą jednak mieć problem ze skupieniem się na tego typu szkoleniu, dlatego istotne jest również odpowiednie jego poprowadzenie. Podzielenie materiału szkoleniowego na mniejsze partie, częstsze przerwy oraz urozmaicone co do formy zajęcia sprzyjają utrzymaniu zaangażowania i koncentracji w trakcie szkolenia online.

Listę szkoleń online realizowanych przez setki różnych firm szkoleniowych i innych organizatorów możemy znaleźć na https://eventis.pl/szkolenia, gdzie prowadzona jest internetowa baza szkoleń. Obejmuje ona zarówno szkolenia tradycyjne, jak i szkolenia online – mamy więc możliwość sortowania i przeglądania szkoleń po miejscu i sposobie realizacji, ale też po terminie szkolenia, cenach, dostępności rozmaitych zniżek i możliwości dofinansowania. Szkolenia online stanowią dzisiaj już blisko połowę wszystkich szkoleń realizowanych na polskim rynku, więc właściwie każdy znajdzie w ofercie temat dla siebie.

Na czym polega kurs online w formie e-learningu?

Pod pojęciem kursu online zwykle rozumie się program obejmujący szersze zagadnienie, dostępny w formie e-learningu. Oznacza to, że kursant wykupując kurs online otrzymuje dostęp do materiałów merytorycznych składających się na kurs poprzez sieć Internet. Ma on do nich swobodny dostęp i może realizować naukę w dowolnym terminie i tempie. Zazwyczaj materiały obejmują zarówno skrypty, jak i filmy, treści wizualne, testy i inne elementy urozmaicające naukę i pomagające dobrze poznać zagadnienie. Materiały mogą zawierać też rozmaite quizy i ankiety badające poziom wiedzy, a nawet końcowy test, którego zdanie uprawnia do uzyskania certyfikatu potwierdzającego ukończenie kursu online.

Tego typu kurs online jest odpowiedni dla osób, które wolą uczyć się we własnym tempie lub nie mają czasu na uczestnictwo w spotkaniach „na żywo”. Tę formę cenią też introwertycy. Uczestnicy otrzymują dostęp do pełnych materiałów, dzięki czemu mogą do nich wracać, jeśli zajdzie taka potrzeba. Kurs online wymaga jednak od uczestnika samozaparcia i motywacji do regularnej nauki, bez tego jego ukończenie może być niemożliwe.

Jednym z mankamentów wymienianych przez osoby korzystające z kursów online jest brak bezpośredniego kontaktu z prowadzącym i innymi uczestnikami kursu online. Gdy natrafimy na trudniejsze pojęcie czy partię materiału jesteśmy w większym stopniu niż w przypadku kursów na żywo zdani na siebie. Kursy online nie pozwalają nam też nawiązywać kontaktów zawodowych, nie ma w nich miejsca na wymianę doświadczeń i poznanie perspektywy innych uczestników.

Lista kursów online dostępna jest na https://eventis.pl/kursy i zawiera zarówno kursy online, jak i kursy realizowane w największych polskich miastach. Mamy oczywiście możliwość zdecydowania jakie kursy chcemy przeglądać, a także filtrowania listy kursów po cenach itp. baza kursów online zawiera kilkaset kursów na rozmaite tematy, pozwala zapoznać się z programem każdego kursu, a także podejrzeć wzór certyfikatu wystawianego dla osób, które zrealizują cały kurs online.

Co wybrać – szkolenie online czy kurs online? Wiele zależy od indywidualnych preferencji! Każda z tych metod pozwala bowiem posiąść kompletną, wartościową wiedzę na dany temat.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane