Jaki domofon wybrać do domu jednorodzinnego, a jaki do bloku lub kamienicy?

Domofon to urządzenie raczej małych rozmiarów, dzięki któremu mieszkańcy mogą kontrolować wejścia ludzi na posesję nieruchomości. To spora wygoda. Przymus użycia domofonu oferuje wszystkim świadomość tego, co istotnie wpływa także na bezpieczeństwo. Wszelcy niepożądani goście nie dostaną się, jeśli ich nie wpuścimy. Zdalne otwieranie bramy czy też furki to podstawa w każdym bloku mieszkalnym. Czy także w domach jednorodzinnych? Być może niektórych zdziwi fakt, że niektóre rodzaje inteligentnych systemów otwierania wykorzystane są także w domach wolnostojących. Mowa tu oczywiście o wideodomofonach. Jaki jest tego powód? Dowiesz się tego w tym artykule.

Jakie można wymienić rodzaje domofonów?

Poznaj najpopularniejsze rozwiązania technologiczne

Czym w zasadzie jest domofon? To przede wszystkim urządzenie pozwalające na komunikację głosową poprzez kasetę umieszczoną na ogrodzeniu lub tuż przy drzwiach bramy bloku. To w zasadzie proste i łatwe w obsłudze systemy. Jaki domofon wybrać do bloku lub kamienicy? Najpowszechniejsze są domofony analogowe oraz cyfrowe. Czym się różnią? W istocie są tym samym, niemniej jednak domofony cyfrowe wyposażone są dodatkowo w specjalną centralę numeryczną i klawiaturę. Każde mieszkanie posiada dzięki temu kod, który pozwala domownikom na szybkie odblokowanie drzwi. Domofon analogowy ma ograniczone funkcje dodatkowe, tak więc to w istocie najprostsze urządzenie. Nieco inną bajką jest wideodomofon, którym szerzej zajmiemy się poniżej.

Dobry wideodomofon to nie tylko większy komfort, ale także wzmocnienie bezpieczeństwa

Wideodomofon posiada oczywiście te same funkcje, w które wyposażone są jego poprzednicy. To najbardziej aktualne technologiczne rozwiązanie w kwestii sterowania otwieraniem furtek. Dzięki temu systemowi możemy zobaczyć osobę po drugiej stronie bramki. Wideodomofony są wielofunkcyjne. Umożliwiają nie tylko rejestrację obrazu, ale także jego zapisywanie. Możliwe jest również wykonywanie nimi zdjęć. Ta technologia zyskuje popularność z wielu powodów. Wyróżnić tutaj można przede wszystkim wzmocnienie bezpieczeństwa. Warto wiedzieć, że wideodomofony posiadają detektor ruchu, co jest nieocenione w sytuacjach, gdy właściciel przebywa na przykład na urlopie. Jeśli temat Cię zainteresował, to koniecznie sprawdź szerzej opisaną ofertę na stronie firmy 5TECH. Znajdziesz ich pod linkiem: 5tech.pl. A jak wygląda montaż takiego urządzenia? Otóż jeśli sięgamy po gotowy zestaw, to instalacja w zasadzie jest dość łatwa. Jeśli jednak przekracza możliwości, to zawsze można skorzystać z opcji założenia przez specjalistów.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

REKLAMA:


UWAGA!

Od 18 marca 2022 roku publikacja komentarzy na portalu ZLUBACZOWA.PL jest możliwa tylko po uprzednim zarejestrowaniu konta. 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAREJESTROWAĆ KONTO

Masz już konto? Zaloguj się

Regulamin forum znajduje się pod tym linkiem, natomiast polityka prywatności tutaj. Rejestrując konto akceptujesz zasady.

Ostatnio dodane