Ile można zarobić jako świeży absolwent szkoły średniej?

Kobieta rozmowa praca w obsludze klienta

Znalezienie pracy bez doświadczenia może być bardzo trudne, jednak z pewnością nie jest niemożliwe. Osoby, które dopiero ukończyły szkołę średnią, mają do wyboru wiele ofert pracy na różnych stanowiskach. Kim mogą zostać młode osoby bez doświadczenia? Na jakie zarobki mogą liczyć?

Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie bez doświadczenia?

Osoby, które dopiero rozpoczynają budowanie swojej kariery zawodowej, często mają trudności ze znalezieniem pierwszej pracy. Wszystko dlatego, że to kandydaci z dużym doświadczeniem są z reguły preferowani przez potencjalnych pracodawców.

Chętni do pracy, którzy nie posiadają jeszcze żadnych doświadczeń zawodowych, swoje szanse na powodzenie zwiększyć mogą dzięki prawidłowo skonstruowanym dokumentom rekrutacyjnym. Szczególne znaczenie ma estetyczne, czytelne i rzetelne CV, którego zadaniem jest zainteresowanie potencjalnego pracodawcy i przyciągnięcie jego uwagi.

Więcej przydatnych informacji na temat pracy dla młodych ludzi znaleźć można pod adresem https://www.fakt.pl/pieniadze/praca-dla-mlodych-jakiej-warto-szukac-i-ile-mozna-zarobic/yd5bnjg.

Zawody, które można wykonywać bez doświadczenia

Stanowiska pracy, które może objąć osoba świeżo po ukończeniu szkoły średniej, zazwyczaj nie wymagają ani wyższego wykształcenia, ani szczególnych umiejętności i kwalifikacji. Do takich zaliczyć można:

Magazynier

Praca magazyn magazynier

Magazynier to osoba, która na co dzień zajmuje się obsługą magazynu. Przyjmuje towar, rozmieszcza go w odpowiednich miejscach, oznacza produkty, a także wydaje produkty klientom. Podstawowe wymagania, jakie musi spełniać magazynier, to wysoka kondycja fizyczna, uczciwość i odpowiedzialność.

Osoby, które pierwsze doświadczenie zawodowe zdobywają na stanowisku magazyniera, mogą liczyć na zarobki w okolicy 4000 zł miesięcznie brutto.

Pracownik call center

Osoby, które nie mają żadnego doświadczenia zawodowego, mogą zatrudnić się na infolinii w roli pracownika obsługi klienta. Ich zadaniem będzie odbieranie telefonów od klientów, rozwiewanie ich wątpliwości oraz rozwiązywanie ewentualnych problemów. Do podjęcia tego typu pracy wystarczy gruntowne przeszkolenie.

Pracownik infolinii nie może liczyć na imponujące zarobki, jednak sama praca jest dość spokojna i pozbawiona stresu. Zarobki w call center oscylują zazwyczaj w okolicy minimalnej krajowej pensji, jednak osoby wyróżniające się mogą liczyć na atrakcyjne bonusy i premie.

Przedstawiciel handlowy

Przedstawiciele handlowi prezentacja

To praca, którą wykonywać może każdy, kto wyróżnia się umiejętnością nawiązywania kontaktów z innymi ludźmi, wysoko rozwiniętymi zdolnościami interpersonalnymi oraz umiejętnością negocjacji. Przedstawiciel handlowy ma za zadanie zdobywanie nowych klientów i utrzymywanie dotychczasowych, obsługę posprzedażową klienta, kształtowanie wizerunku firmy oraz wiele innych, odpowiedzialnych zadań. Praca przedstawiciela handlowego jest odpowiednia dla ludzi młodych, bowiem stawia przed pracownikiem wiele wyzwań. Nie można w żaden sposób powiedzieć o niej, że jest monotonna.

Osoby, które po ukończeniu szkoły średniej chcą zatrudnić się na stanowisku przedstawiciela handlowego, mogą liczyć na zarobki rzędu 4500 złotych brutto. Warto jednak wspomnieć o tym, że przedstawiciele handlowi często korzystają także z pozapłacowych benefitów oferowanych przez zatrudniające ich firmy.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Ostatnio dodane

Wybory samorządowe 2024

Najbliższe wydarzenia

Na sygnale

ZDJĘCIA

OSTATNIO NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE

HOME | REKLAMA | PATRONAT MEDIALNY | | POLITYKA PRYWATNOŚCI | REGULAMIN FORUM| KONTAKTfeed-image RSS

ZLUBACZOWA.PL - informacje Lubaczów, powiat lubaczowski.