Jak zamienić przedmioty z metali szlachetnych na gotówkę?

Jakie przedmioty przyjmuje skup metali szlachetnych?

Najczęściej kojarzone z metalami szlachetnymi są monety, sztabki i biżuteria. Jednak szczególnie w dawnych czasach powstawało z nich wiele przedmiotów codziennego użytku. Jako przykład może posłużyć zastawa stołowa, sztućce i tace, oprawki do okularów, papierośnice, puderniczki, ozdobne pudełka, wieczne pióra, świeczniki i wiele, wiele innych. Niektóre są cennymi pamiątkami rodzinnymi, inne mają wartość artystyczną. Wszystkie bez wyjątku zazwyczaj mają dla właściciela wartość emocjonalną. Decydując się jednak na skup metali szlachetnych należy liczyć się z tym, że podstawowym, a właściwie jedynym kryterium branym pod uwagę przy wycenie będzie próba, czyli zawartość złota lub srebra w danym przedmiocie. Skup metali szlachetnych nie zainteresuje się ani historią ani artystycznym wykonaniem. Jeżeli ktoś uważa, że przedmioty te są o wiele więcej warte niż sam kruszec może próbować sprzedaży w domach aukcyjnych bądź wśród kolekcjonerów antyków.

Jak działa skup metali szlachetnych ?

Najważniejsza rzecz jaką powinien zaoferować skup metali szlachetnych to bezpłatna, niezobowiązująca do sprzedaży i rzetelna wycena. Na taką wycenę można liczyć w firmie artar.eu. Posiada ona wszystkie niezbędne uprawnienia do obrotu metalami szlachetnymi i współpracuje zarówno z osobami prywatnymi jak i firmami jubilerskimi.

Wycena polega na określeniu wagi i próby przedmiotu. Nie wszystkie wykonane z metali szlachetnych przedmioty mają wybitą próbę. Niektóre nie mają jej wcale, w innych ze względu na zniszczenie jest niemożliwa do odczytu. Artar.eu posiada nowoczesną aparaturę pozwalająca na określenie zawartości złota lub srebra w produkcie bez jakiegokolwiek naruszania jego powierzchni.  Na prośbę klienta artar.eu może również wybić próbę na przedmiocie, ale ta usługa jest już płatna. Po wycenie klient otrzymuje ofertę kupna z której może, lecz nie musi skorzystać. Ewentualna transakcja rozliczana jest od ręki w gotówce z pełnym zachowaniem tajemnicy handlowej.

Czy warto aktualnie pozbywać się przedmiotów z metali szlachetnych?

To trudne pytanie, a odpowiedź zależy od sytuacji i potrzeb sprzedającego. Generalnie złoto, srebro czy platyna nie tracą na wartości i są bezpieczną lokatą środków finansowych. Dużą zaletą jest to, że skup metali szlachetnych przyjmie je od ręki, w każdej ilości i zapłaci gotówką. Niestety nie wszystkie okażą się tak cenne, jak wydaje się właścicielowi. Przechodzący z pokolenia na pokolenie sygnet będzie warty tyle samo lub nieco mniej niż ten prostu ze sklepu jubilerskiego.

Najważniejsze jest korzystanie z oficjalnie i legalnie działających skupów metali szlachetnych, ponieważ w tej branży niestety bardzo łatwo trafić na nieuczciwego kontrahenta.

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.