Basen do ogrodu - sezonowy czy całoroczny?

Ludzie, którzy projektują ogrody, bardzo chętnie umieszczają w nich baseny. Jest to idealne miejsce do zrelaksowania się, a najbardziej sprawdza się podczas upałów, dając przyjemną ochłodę. Na początku zawsze pojawia się problem: jaki basen wybrać? Opcji jest wiele, więc warto zastanowić się, czy basen ma służyć przez cały rok, czy tylko podczas cieplejszych miesięcy. Dlaczego warto mieć basen? Na jaki najlepiej się zdecydować?

Dlaczego basen to dobry pomysł?

Ludzie często myśląc nad basenem w ogrodzie, zastanawiają się, dlaczego to dobry pomysł. To rozwiązanie ma wiele plusów. Przede wszystkim jest to rozrywka dla całej rodziny. Zarówno dzieci, jak i dorośli uwielbiają zabawy i pływanie w basenie. Jest to idealny sposób na wspólne spędzanie czasu. Ponadto basen to dobra opcja na różnego rodzaju imprezach i domówkach. Grill rodzinny lub impreza w ogrodzie ze znajomymi? — basen sprawdzi się przy każdej z tych opcji.

Nie da się ukryć, że basen to świetna opcja w szczególności latem, kiedy upały potrafią niezwykle zmęczyć. Jednak to również dobra opcja podczas chłodnych dni dla osób lubiących morsowanie. Ponadto opcja podgrzewanego basenu daje możliwości pływania w komfortowych warunkach przez cały rok.

Basen sezonowy — czy to dobry pomysł?

Basen sezonowy to dobra opcja dla osób, które chcą cieszyć się wakacyjnym klimatem podczas upalnych dni. Jest to dużo tańsze rozwiązanie od basenu całorocznego. Wyróżnia się dwa najpopularniejsze rodzaje basenów sezonowych: stelażowy oraz rozporowy. Pierwsze rozwiązanie jest nieco droższe, ale znacznie solidniejsze. Z kolei basen rozporowy bardzo szybko można rozłożyć. Który wybór jest lepszy?

Basen stelażowy

Baseny ogrodowe stelażowe to dobra opcja dla każdego, kto szuka sezonowego basenu. Nie jest najtańszą opcją, jednak stelaż, na którym opiera się cała konstrukcja, jest bardzo wytrzymały. Warto zaznaczyć, że tego typu basen jest problematyczny podczas składania. Złożenie stelażu z rur bywa bardzo trudne. Jednak materiał jest odporny na działanie wody, a dodatkowo bardzo solidny.

Źródło: https://www.s-mumo.pl/baseny-ogrodowe,c11.html

Baseny stelażowe różnią się od siebie wielkością. Można znaleźć baseny w niewielkich rozmiarach oraz w bardzo dużych. Dodatkowo nadają się do ogrodów, w których problematyczne jest umiejscowienie basenu, ponieważ bez problemu można dopasować ich kształt do określonego miejsca.

Basen rozporowy 

Basen rozporowy to nieco tańsza opcja od stelażowego. Warto zaznaczyć, że tego typu baseny są niesamowicie łatwe podczas montażu. Wystarczy wlać wody do zbiornika, a siła rozporu sprawi, że basen w szybki sposób się rozłoży. Niestety basen nie należy do najtrwalszych opcji i po kilku sezonów może stracić swoją wytrzymałość.

Basen całoroczny — co warto wiedzieć?

Basen całoroczny to coś, o czym marzą osoby uwielbiające pływanie. Planując taką inwestycję, warto wybrać basen, który będzie wytrzymały. Wiele osób wybiera zbiorniki o większej powierzchni, ponieważ umożliwiają komfortowe pływanie. Jakie baseny ogrodowe najlepiej sprawdzą się przy opcji całorocznej? Najlepszy wybór to:

- basen poliestrowy — najczęściej wykonywany jest na zamówienie, bo można dowolnie wybrać jego wielkość oraz kształt. Ważne jest to, że można dowolnie zaprojektować wnętrze basenu. Możliwe jest wykonanie miejsc do siedzenia lub spadu, który będzie zmieniał głębokość. Ponadto jest bardzo łatwy w kwestii montażu, ponieważ do ogrodu dostarczany jest gotowy odlew, który wystarczy wkopać w ziemię.

- basen betonowy — jest to jedna z najbardziej wytrzymałych opcji, jeśli chodzi o baseny ogrodowe. Jednak to również najdroższa opcja, której wykonanie warto powierzyć fachowcom. Jego kształt i wielkość można zaprojektować dowolnie. To świetny pomysł dla osób, które chcą wybudować basen wokół domu. Basen betonowy daje możliwości stworzenia idealnego zbiornika do pływania. 

Źródło: https://www.s-mumo.pl/baseny-ogrodowe-caloroczne,c87.html

Nie można zapomnieć o tym, że baseny całoroczne muszą mieć odpowiedni system oczyszczający wodę. Dzięki temu nie będzie konieczne ciągłe wymienianie jej w przypadku zanieczyszczenia. Warto zaznaczyć, że podczas zimy pływanie umożliwi jedynie system ogrzewający wodę. To spory wydatek, ale daje niesamowity komfort. 

Baseny całoroczne to idealne rozwiązanie dla miłośników pływania. Dla tych, którzy chcą ochłodzić się podczas letnich dni, wystarczy dobrej jakości basen sezonowy.

Komentarze   

DATE
0 # DATE 2022-12-06 20:51
Susza na planecie ziemia !!! JAK BY KTOŚ NIE WIEDZIAŁ .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem |

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

Nie obrażaj, nie używaj przekleństw i nie pomawiaj.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.