Kolejne działania "Trzeźwy weekend" w naszym powiecie. Skontrolowano ponad 1800 kierowców

W ubiegły weekend policjanci prowadzili działania „Trzeźwy weekend”. W trakcie tych działań skontrolowali stan trzeźwości ponad 1800 kierowców. Czwórka z nich zdecydowała się wsiąść za kierownicę pomimo tego, że wcześniej piła alkohol. Jedna z kierujących dodatkowo posiadała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czasie ubiegłego weekendu lubaczowscy policjanci, jak każdego dnia, dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu. Zwracali uwagę na zachowania kierowców, a w szczególności na ich stan trzeźwości. Niestety, pomimo licznych apeli, akcji profilaktycznych oraz poważnych konsekwencji prawnych, nie zbrakło kierowców, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu. Mundurowi skontrolowali trzeźwość 1837 kierowców wśród, których dwóch kierowało samochodem w stanie nietrzeźwości, a dwoje innych w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze udaremnili także dalszą jazdę jednemu nietrzeźwemu rowerzyście.

W sobotę przed godz. 12 policjanci ruchu drogowego lubaczowskiej komendy, w miejscowości Lipina zatrzymali do kontroli kierowcę mini coopera. Badanie stanu trzeźwości u 27-letniego mieszkańca Lubaczowa wykazało, że miał on ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie po użyciu alkoholu.

Tego samego dnia po godz. 15, w Dachnowie dzielnicowy zatrzymał do kontroli rowerzystę. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. 67-letni mieszkaniec gminy Cieszanów został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tys. zł.

W niedzielę, tuż przed godziną 9, w Lubaczowie policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali do kontroli kierowcę mercedesa. 33-letni mieszkaniec Lubaczowa miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości.

Również w niedzielę przed godz. 11, w Lubaczowie mundurowi zatrzymali do kontroli kierującą chryslerem, 42-letnią mieszkankę gminy Lubaczów. Kobieta kierowała samochodem mając 0,5 promila alkoholu w organizmie. To jednak nie było jej jedynym przewinieniem, gdyż po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że posiada ona dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Przed sądem odpowie za jazdę w stanie po użyciu alkoholu oraz przestępstwo niestosowania się do sądowego zakazu.

Kolejnego nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali o godz. 13 również w Lubaczowie. Kierowca audi miał w organizmie 0,7 promila alkoholu. 32-letni mieszkaniec gminy Lubaczów stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem.

Także dzisiaj rano, już po zakończonych działaniach, policjantki z ruchu drogowego zatrzymały do kontroli osobowego opla. Za kierownicą siedziała 37-letnia mieszkanka gminy Oleszyce. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miała ona ponad promil alkoholu w organizmie. Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a za przestępstwo jakie popełniła będzie odpowiadała przed sądem.

Źródło: KPP Lubaczów

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia