Budomierz: Przemycał pół tysiąca paczek papierosów w butli na gaz

fot. KASfot. KAS

Podczas kontroli pojazdów na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt pół tysiąca paczek papierosów. W wykryciu przemytu pomógł skaner RTG.

Na skrytkę z nielegalnymi papierosami funkcjonariusze KAS natrafili podczas kontroli samochodu osobowego wjeżdżającego do Polski z Ukrainy. Pojazd został skierowany do prześwietlenia urządzeniem RTG, z pomocą którego funkcjonariusze szybko znaleźli miejsce ukrycia towaru. Pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy znajdowało się w niepodłączonym zbiorniku na gaz. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

Jest to kolejna próba przemytu, udaremniona przez funkcjonariuszy KAS z Budomierza, dzięki wykorzystaniu urządzenia RTG. Oddane do użytkowania w lipcu br. urządzenie umożliwia kontrolę samochodów osobowych, ciężarowych, busów, autokarów oraz ładunków cargo. To jedno z czterech, wielkogabarytowych urządzeń RTG, wykorzystywanych przez funkcjonariuszy KAS w walce z przemytem na polsko- ukraińskich przejściach granicznych w woj. podkarpackim.

fot. KAS

Źródło: KAS

Dodaj komentarz

Pamiętaj o tym, że w internecie nie jesteś anonimowy.

To Ty odpowiadasz, za to, co piszesz – portal w żadnym przypadku nie ponosi odpowiedzialności prawnej za Twoje teksty. Przypominamy, również że dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum. Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy nie powinien się tu ukazywać zgłoś nam to: redakcja@zlubaczowa.pl.

Najbliższe wydarzenia